Vasaros naktis miške: muzikos ir etiudų spektaklis

Druskininkai visuomet buvo ir liko svarbiausiais Mikalojaus Konstantino Čiurlioniokompozitoriaus, dailininko, rašytojo ir fotografo namais. Šis miestas – tarsi konstanta, prie kurios jis nuolat grįždavo pasisemti kūrybinės energijos, pabūti savo šeimoje. Nenuostabu, kad čia rengiami ir įgyvendinami įvairūs kūrybiniai projektai, atskleidžiantys vis naujas genijaus daugialypės kūrybos įžvalgas. Šįmet, laukiant kūrėjo 145-ųjų gimimo metinių, Druskininkų kultūros centras žiūrovus kviečia į visą ciklą renginių, leisiančių pažinti Čiurlionį kitokį ir kitaip.

Vienas ryškiausių ir įspūdingiausių renginių – 2-jų dalių muzikos ir etiudų spektaklis „Vasaros naktis miške“ (pagal M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“), skirtas M. K. Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms.

„Norėčiau sudėti simfoniją iš bangų ošimo, iš šimtametės girios paslaptingos kalbos, iš žvaigždžių mirksėjimo, iš mūsų dainelių ir mano bekraščio ilgesio,“– rašė M. K. Čiurlionis.

Dvi simfoninės poemos – M. K. Čiurlionio “Miške“ ir Ottorino Respighi „Romos pušys“ bus atliekamos ypatingu būdu – fortepijonu keturiomis rankomis. Kūrinius atliks du talentingi, ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir neįprastais, efektingais muzikiniais eksperimentais bei unikaliu jų atlikimu garsėjantys Lietuvos pianistai – pianistė Guoda Gedvilaitė-Göhle ir akademinės bei džiazo muzikos virtuozas Motiejus Bazaras su broliais Mykolu ir Benediktu. M. K. Čiurlionio muzika skambės miške, lydima vėjyje linguojančių pušų ritmo, mėnesienos šešėlių kalbos, šviečiant Zodiako žvaigždynams – aplinkoje, kurią taip mylėjo menininkas.

„Kaskart, vaikščiodama po Dineikos parką, svajojau surengti koncertą parko scenoje. Šita vieta, kaip ir visas parkas, dvelkia tokia ramybe, grožiu ir paslaptimi. Be galo nudžiugau, jog mano idėją ir pasiūlymą priėmė Druskininkų kultūros centro darbuotojai. Kartu pradėjom fantazuoti ir taip atsirado neeilinis, ypatingas, fantastiškas, magiškas koncertas – spektaklis „Vasaros naktis miške“, – sako Guoda Gedvilaitė.

Tradiciniai kūriniai konverguos su šiuolaikinėmis technologijomis, netradicinės erdvės pasirinkimu bei išskirtiniu apipavidalinimu: atskiras koncerto dalis sujungs žavios šeimos atliekami vaidybiniai etiudai, atspindintys Čiurlionio vaikystę, išradingos smėlio piešinių improvizacijos, Jurgitos Minderytės rankose talentingai susiliejančios su muzika, šiuolaikinio šokio choreografinės kompozicijos, perteikiančios kūrėjo klajones, o šviesos ir vaizdo režisierių kūryba sustiprins įspūdį, panardindama į neaprėpiamo menininko vaizduotės pasaulio pajautas.

Visas koncertas bus atliekamas neįprasta akustinių bei elektroninių instrumentų sudėtimi, o sudėtingos klasikinės muzikos bei nuotaikingo Antonio Vivaldi ciklo smuikui bei kameriniam orkestrui “Metų laikai” džiazo aranžuotės, atliekamos Guodos Gedvilaitės ir Bazarų Trio, suskambės ypatingai ir nepamirštamai.

Renginys vyks rugpjūčio 21 d. K. Dineikos sveikatingumo parke (Sausoji g. 1, Druskininkai). Pradžia 20.00 val. Trukmė 2 val. 30 min.

Programoje:

I dalis
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS
Simfoninė poema MIŠKE

Ottorino RESPIGHI
Simfoninė poema ROMOS PUŠYS
I – Borghese vilos pušys (I pini di Villa Borghese)
II – Pušys prie katakombos (Pini presso una catacomba)
III – Gianicolo pušys (I pini del Gianicolo)
IV – Appia kelio pušys (I pini della Via Appia)

II dalis
Antonio VIVALDI / Günter NORIS
METŲ LAIKAI
Pavasaris–Vasara–Ruduo–Žiema

Guoda Gedvilaitė-Göhle – pianistė, druskininkietė, daugelio tarptautinių konkursų, tarp jų ir M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų, laureatė, koncertavusi žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, kartu su smuikininku V. Čepinskiu debiutavusi “Weill Recital Hall at Carnegie Hall” Niujorke. Atlikėjos programos visuomet originalios ir naujos, o interpretacijos pilnos fantazijos ir laisvės. Pianistė mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriai ne tik žymūs klasikos muzikai, bet taip pat ir aktoriai, baleto artistai bei džiazo muzikantai.

Motiejus Bazaras – daugybės tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, žinomas dėl įvairiapusiškų muzikinių interesų, atviras naujoms muzikinėms idėjoms, besidomintis ir besigilinantis į skirtingus stilius, eksperimentuojantis elektroninės muzikos srityje. Motiejus groja džiazo, roko ir kitokių stilių grupėse, užsiima aranžavimu bei kompozicija. Kartu su broliais Mykolu ir Benediktu įkūrė ir dalyvauja ansamblių „Broliai Bazarai“, „Bazarai JazzTrain“ veikloje.

Renginį organizuoja Druskininkų kultūros centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė.

Renginio metu maloniai prašome laikytis rekomenduojamų prevencinių COVID-19 priemonių.