Renginiai

01.13  LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA | Renginių programa


8.00–8.10 val. Visuotinė pilietinė iniciatyva ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA.
Uždekime languose vienybės ir atminties žvakutes
12.00 val. Tradicinis bėgimas aplink Druskonio ežerą, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę
18.00 val. Šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčiaoje. Po Šv. Mišių – ATMINTIES IR PAGARBOS LAISVĖS GYNĖJAMS VALANDA.
Dalyvauja Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtiniai

02.16 d. LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA  DRUSKININKŲ KRAŠTE

Šventiniai renginiai

 

Motorizuotas patriotų žygis automobiliais. Akcijos organizatorius ir koordinatorius A. Vailionis
11.30 val. Dalyviai renkasi prie Leipalingio žiedo

12.00 val. Šv. Mišios Leipalingio bažnyčioje, vėliavos pakėlimo ceremonija prie Leipalingio Nepriklausomybės paminklo. Po ceremonijos 13.30 val. kolona išvyksta per Ricielius ir Gailiūnus į Druskininkus
13.00 val. Dalyviai renkasi Viečiūnų miestelyje. Vėliavos pakėlimo ceremonija, akcija „Šventiniai linkėjimai Lietuvai“ . Po ceremonijos 14.00 val. kolona važiuoja Neravų gatve į Druskininkus
14.30 val. Automobilių parkavimas Parko tilto aikštelėje Aušros g., eitynės pėsčiomis ir sutikimo renginys Druskininkų Pramogų aikštėje

 DRUSKININKAI

12.00 val. Šv. Mišios už Tėvynę Druskininkų bažnyčioje . Po mišių – geriausio Druskininkų kuopos šaulio apdovanojimas
13.00 val. Pilietinė iniciatyva „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“. Padėsime gėles ir uždegsime žvakutes ant 1919─1920 m. Nepriklausomybės kovų savanorių ir Vyčio Kryžiaus kavalierių kapų  Druskininkų kapinėse bei prie paminklinio akmens Nemuno pakrantėje
15.00 val. Motorizuoto žygio dalyvių sutiktuvės Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
Koncertuos Ronata Balkaitienė, Deinora Dailydaitė, Indraya, Karolina
17.00 val. Šventinis koncertas Jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g. 17)
Dalyvaus liaudies dainų atlikėja, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Veronika Povilionienė, folkloro ansamblis „Blezdinga“, kapela „Ratilai“

LEIPALINGIS

11.00 val. Pilietinė iniciatyva „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“ Leipalingio kapinėse
12.00 val. Šv. Mišios Leipalingio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje
12.40 val. Vasario 16-osios minėjimas prie Nepriklausomybės paminklo.
– Patriotines dainas atliks vyrų kvartetas, Leipalingio progimnazijos vaikų ansamblis, Emilija Valentukonytė, Jovaišių moterų ansamblis „Svaja“
–VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnų parodomoji programa
–Pasieniečiai vaišins pasienietiška koše bei skania žolelių arbata, vyks kinologų pasirodymai
13.20 val. Šiaurietiško ėjimo žygis į partizanų stovyklavietę Žaliamiškyje

VIEČIŪNAI

13.00 val. Bendruomenės šventinis renginys ir motorizuoto žygio dalyvių išlydėtuvės (prie bendruomenės centro)
Vėliavos pakėlimo ceremonija.
Akcija „Šventiniai linkėjimai Lietuvai“.
Šventinis tortas ir skani arbata
14.00 val. Motorizuoto žygio startas

________________________________________________________________________________

02.18  UŽGAVĖNIŲ DŪZGĖS

Programa


12.00 val. Kermošius Vilniaus alėjoje 

Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)

14.00 val. Startuoja:
– Persirengėlių žygis su kliūtimis. Išankstinė registracija bit.ly/persirengeliai
– „Moremonų gaudynės 2023″. Išankstinė registracija www.moremonai.lt

15.00 val.
– Restoranas „Ant gatvės“
– Užgavėnių kaukių dirbtuvės „Susikurk kaukę kovai su demonais“, crazy papuošalo kūrimas iš laikraščių
– Etno žaidimai ir kitos linksmos zabovos visai šeimai
16.00 val.
– Fotosesija „Sužibėk ant žaliojo kilimo“
– Uždovanojimų ceremonija ir ryškiausių žaliojo kilimo žvaigždžių pasirodymas
– Dūzgių dūzgės su grupe „DAR“
– Didysis istorinis įvykis: pono Lašiniausko ir pono Kanapinskio kompromisas
– Ugninis Morės krachas

03.11 LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Prieš trisdešimt du metus Kovo 11-ąją Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas žmonėms buvo tarsi gaivaus oro gurkšnis po daugybės metų represijų.

Didžiausia pagarba tiems žmonėms, kurie mums sugrąžino laisvę, atvėrė vartus didelėms šių dienų galimybėms ir garsiai pasakė, kad tauta turi ateitį. Todėl ši diena buvo, yra ir bus nepaprastai svarbi savo šalį mylintiems žmonėms.

Kovo 11-ąją Druskininkuose kviečiame drauge švęsti veržlią, modernią ir drąsiai ateitį pasitinkančią Lietuvą. Visi kartu kelsime vėliavas už dar vieną LAISVĖS PAVASARĮ ir priminsime, jog kartu mes galime viską!

Renginių programa pildoma…

04.15 d.     KULTŪROS DIENA

Šią dieną kasmet minime solidariai su kolegomis iš kitų miestų ir įprasminame Druskininkuose kokiu nors įvykiu, turinčiu išliekamąją vertę: 2021 m. buvo atidengta garbės lenta rašytojui, prozininkui, publicistui, dramaturgui Ričardui Gaveliui,  kuris 1961–2968 m. gyveno Druskininkuose; 2022 m. atidengta atminimo lenta dviem poetams –  Vytautui Bložei ir Nijolei Miliauskaitei – porai, kuri didelę savo gyvenimo dalį gyveno ir kūrė Druskininkų mieste ir jo apylinkėse.

Kultūra – tai ta didžioji terpė, kurioje gimsta ateities pasaulio scenarijai. Kultūros vertybės yra stipresnės už visus ribojimus, draudimus, galingai pakyla net ir sudėtingiausiomis sąlygomis – kuria ir dovanoja žmonėms viltį, tikėjimą, minčių ir sielos laisvę. Kultūra išlaisvina ir toliau saugo ir puoselėja esmines tautines kultūros vertybes, toliau kviečia į ateities kūrybą ir atveria duris į grožį.

________________________________________________________________________________

04. 07–16 d. ŠV. VELYKŲ ŠVENTĖ

Šis laikas Druskininkuose paprastai būna kupinas malonių netikėtumų, muzikos garsų, žaismingų pramogų ir įstabių reginių.

Pozityvi Šv. Velykų nuotaika pasklinda po visas kurorto erdves: Gydyklų parkas aplink muzikinį fontaną užsipildo linksmomis, spalvingomis, žaismingomis bendruomenių sukurtomis dekoracijomis, spalvotų margučių puokštėmis, loveliai margučių ridenimui kviečia smagiai parungtyniauti su šeimos nariais.

Druskininkai visuomet stebina netikėtais šventiniais sprendimais, tad ir šįkart netruks netikėtų pavasarinę nuotaiką žadinančių dalykų. Pasiilgusius aktyvaus judėjimo kviesime į velykinę kelionę po kurortą – orientaciniame žaidime šeimoms lauks nepamirštami nuotykiai! Trokštantys atrasti galės prisiliesti prie kurorto paslapčių kartu su gidais, o Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“ įsikūrę amatininkai kvies į šventei skirtas edukacijas: galėsite mokytis, kurti, gaminti ir puošti namus savo rankomis pagamintomis dekoracijomis.

______________________________________________________________________________________

04.21–23 NARCIZŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ

Paskutinėmis balandžio – žiedų mėnesio – savaitėmis nuostabusis Druskininkų parkas tarp Druskonio ir Vijūnėlės ežero nusidažo sodriu pražydusių narcizų geltoniu. Čia jų žydi  beveik milijonas! Šilta ir kvepianti aplinka kviečia tiesiog vaikščioti, grožėtis ir praleisti dar vieną puikų pavasario savaitgalį. 

PROGRAMA ČIA.

 04-28–05-01 ILGASIS savaitgalis Druskininkuose

Poilsiauti ir maloniai leisti laiką bent savaitgaliais Druskininkuose visuomet verta! Kurortas laukia visų – jaunimo, šeimų su vaikais, senjorų, o tam, kad jie čia gerai jaustųsi ir nenuobodžiautų, stengiasi parengti veiklų ir pramogų kurorte paketą įvairiems poreikiams, skoniams ir amžiaus grupėms.

Paskutinis balandžio mėnesio savaitgalis – ilgasis. Parke prie Druskonio ežero dar žydės narcizai ir sakuros, pražys ir miesto centras, kavinės puošia lauko terasas ir ruošia gardų meniu, visos sveikatinimo įstaigos laukia norinčių palepinti savo kūną. 

Kviečiame ištrūkti iš miesto ir planuoti savaitgalį Druskininkuose, juolab, kad parengta ir smagių pramogų programa!

PROGRAMA ČIA.

05.05–07 PASIMATYMAS SU MAMA

Paskirk mamai pasimatymą Druskininkuose ir pamatyk, kaip jos veide nušvinta laimė!

Pasimatymų ir susitikimų vietos ČIA

 

05.13 ŠEIMADIENIS

Šia proga kurortas rengia visą puokštę pramogų šeimoms: šeimų orientacinės varžybos žada daugybę intrigų ir potyrių, laukia aštrių įspūdžių kupinos kelionės po medžius ir kitur, restoranai ir kavinės rengia ypatingus šeimų savaitgalio pietų meniu. Gražiausias Lietuvoje muzikinis fontanas užburs muzikos, čiurlenimo, šviesų ir žydinčių gėlių fajerija.

Tų, kurie mėgsta vaikščioti pėsčiomis ar propaguoja ekologišką transportą – dviračius, paspirtukus, riedžius, vienračius – laukia įspūdingi maršrutai po gražiausias kurorto vietas. Savaitgalį būtinai skambės muzika ir dainos.

Atsipalaiduokime, pajudėkime, išsiliekime – juk pagaliau pavasaris!

Renginių programa ruošiama…

___________________________________________________________________________________________

05.26–28 DRUSKININKŲ KURORTO ŠVENTĖ

Vasariškas oras tampa magnetu krautis krepšius ir traukti ten, kur prasideda vasaros linksmybių sezonas. Ir tikrai ne paslaptis, kad daugelio, ištroškusių poilsio ir pramogų, keliai veda į Lietuvos pietus – Druskininkų kurortą. Juk čia vyksta tradicinė, tris dienas trunkanti  Druskininkų kurorto šventė, kviečianti linksmai ir griausmingai pasitikti vasaros pradžią.

Visas dienas lauks daug įspūdingų reginių, kurorto svečiai galės  pramogauti, mėgautis kultūriniais, muzikiniais ir kitais kurortinių paslaugų malonumais bei rasti pačių įvairiausių veiklų – nuo meditacijos, sporto iki kūrybos ir lengvo tūso. Čia turės ką veikti ir didelis, ir mažas, ir jaunas, ir senjoras. Beje, visi renginiai nemokami!

RENGINIŲ PROGRAMA ČIA.

06 | 09 (birželis–rugsėjis) KINO FESTIVALIS „LAUKO KINO MARATONAS“

Didelis ekranas, kokybiškas garsas ir vaizdas, patogūs spalvingi krėslai žiūrovams – dar viena nemokama pramoga pagrindinėje miesto aikštėje šiltais vasaros savaitgalių vakarais.

Filmų repertuaras sudaromas taip, kad jis būtų priimtinas visiems skoniams, įvairių tematikų ir žanrų: romantinių, fantastinių, kriminalinių, netgi siaubo, komedijų, istorinių ir kt. Specialūs teminiai seansai rengiami švenčiant ar minint kokią nors progą. Filmais su Druskininkais mielai dalinasi „Kino pavasario“ ir „Scanoramos“ rengėjai, Lietuvos kino centras. Įdomesnius filmus žiūrovams pristato kino žinovai.

Lauko kino seansai Druskininkų pramogų aikštėje vyksta savaitgalio vakarais, nuo 21.30 val. Atšilus orams ir vasaros vakarams, filmai jau demonstruojami ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.

Filmai paprastai rodomi originalo kalba, su lietuviškais (angliškais) subtitrais, tad turinį suprasti gali bet kas. 

________________________________________________________________________________

06.17 229-ojo DRUSKININKŲ GIMTADIENIO PIKNIKAS

Jei švęsti gimtadienį, tai taip, kaip priklauso – visiems kartu, laimingų žmonių būryje, draugiškai su kurorto svečiais, jaukiai šnekučiuojantis ir jaučiant stiprią bendrystę. Gimtadienio proga susiburkime milžiniškam piknikui! Į šventę kviečiame visus – gyventojus, svečius, išvykėlius ir atvykėlius.
 
Pikniko guru Vylius Blauzdavičius sako, kad tai nuostabi proga pabūti visiems kartu – čia ne tik bendrausime ir valgysime, bet ir dalinsimės patirtimi – darbine, kasdiene, buitine. O barbekiu meistrai žada atverti naujas duris į BBQ pasaulį ir savo šedevrais pradžiuginti susirinkusiųjų skrandžius.
 
Norintiesiems grilinti, nereikės jokios papildomos įrangos, viskuo bus pasirūpinta. Smalsuoliai galės patys panirti į veiksmą ir pasiruošti maistą savo jėgomis, o prireikus – šefai pabus kaip papildomi ratukai ant vaikiško dviračio.
 
Tiems, kurie nori tiesiog atsipūsti ir apie nieką negalvoti, turėsime paruoštukų, kur viskas tiesiog bus patiekta ant lėkštutės.
 
Mes pasirūpinome gimtadienio malonumais pilvui, akims ir sielai – viskas tam, kad šventė būtų išskirtinė ir efektinga. Jums belieka pasipuošti pakilia nuotaika ir viską pamatyti, paragauti ir patirti.
 
DAUGIAU informacijos rasite ČIA.

________________________________________________________________________________

06 | 09 (birželis–rugsėjis) XXI TARPTAUTINIS MENŲ FESTIVALIS „DRUSKININKŲ VASARA SU M. K. ČIURLIONIU“

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis turi ypatingą aurą, išsiskiria savo rafinuotumu ir elegancija, puikiai įsilieja į bendrą Druskininkų kultūrinį gyvenimą, papildo jį ir praturtina. Druskininkai kasmet įprasmina didžiojo Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio kūrybą, primena apie jo gyvenimą, leidžia naujai pajusti čiurlioniškąją dvasią ir drąsina patiems kurti.

Festivalio metu profesionalaus meno atlikėjai pristatys M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų  muzikines programas ir koncertus, netrūks aukštos prabos klasikinio muzikavimo ir vokalinių šedevrų, vyks sakralinės muzikos valandos, kino filmai, tapybos ir fotografijų konkursai, stovyklos ir edukacijos, nepamirštamo žavesio festivaliui suteiks jaunieji talentai. Festivalio koncertai vyks net penkiose kurorto erdvėse, kerės „Vakaro impresija“ Švendubrės miške, minoriškai nuteiks vakarai Čiurlionių namų sodelyje.

Programą rasite ČIA.

________________________________________________________________________________

06.23     JONINIŲ ŠVENTĖ             

Joninės – suvešėjusios žalumos, visų gamtos gyvybinių jėgų išsiskleidimo šventė – Druskininkuose labai laukiama, ji kupina paslapties, stilizuotų apeiginių elementų, žaidimų: pinami vainikai, kupolėmis puošiami sakraliniai vartai, šokama prie laužo, dainuojama ir, žinoma, tradiciškai ieškoma paparčio žiedo netradicinėse intriguojančiose naktinėse orientacinėse. Būtinai sveikinami varduvininkai!

Programa ČIA.

________________________________________________________________________________

XXI TARPTAUTINIS MENŲ FESTIVALIS „DRUSKININKŲ VASARA SU M. K. ČIURLIONIU“

Jau daugiau nei du dešimtmečius tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ yra neatskiriama Druskininkų kurorto kultūrinio gyvenimo dalis, klasikinės muzikos dominantė. Šiemet festivalis Druskininkuose vyksta 21-ąjį kartą ir yra skiriamas M. K. Čiurlionio 148-osioms gimimo metinėms. 

Liepą festivalio klausytojai išgirs visame pasaulyje žinomos ukrainiečių vokalinės grupės „ManSound“ koncertą, kuris vyks Pramogų aikštėje. Tai yra a cappella dainuojanti grupė, kurios repertuaras labai platus – nuo klasikos improvizacijų, grupės „The Beatles“ kūrinių interpretacijų iki ukrainiečių liaudies muzikos parafrazių. 

Festivalyje sulauksime ir svečių iš Lenkijos. Instrumentinis trio – dvi fleitos ir istorinis fortepijonas, kurį daugelis gal pamatys pirmą kartą, pristatys programą „Meistrų improvizacijos“. Šis kolektyvas žinomas ne tik Lenkijoje, bet ir kitose Europos valstybėse, jis yra įvairių tarptautinių festivalių dalyvis.

Fortepijono muzikos mylėtojai bus pamaloninti Europos ir JAV muzikos gurmanams puikiai pažįstamo fortepijono virtuozo Alexandro Paley muzikavimu, kuris M. K. Čiurlionio meno mokyklos salėje pasirodys su ansamblio „Paleasis“ muzikantais.

Festivalio programoje skambės nemažai vargonų muzikos, kurią su solistais ar instrumentalistais atliks žinomi Lietuvos vargonų meistrai – vienas iš garsiausių lietuvių vargonininkų Gediminas Kviklys, Jūratė Landsbergytė, Jarūnė Barkauskaitė.

Visa festivalio programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

07.06 VALSTYBĖS DIENOS MINĖJIMAS

Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną Druskininkų kraštas jungiasi prie visuomeninės akcijos „Tautinė giesmė aplink pasaulį“. Šalies himną iškilmingai gieda druskininkiečiai, leipalingiečiai, Viečiūnų ir kitos bendruomenės.

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

07.22, 23 JOTVINGIŲ ŠVENTĖ LEIPALINGYJE

Jotvingių dvasia alsuojančiame Leipalingio miestelyje  vyksta unikali savo turiniu ir esme Jotvingių šventė, sutraukianti pulkus žiūrovų iš visų Lietuvos kampelių. Sujungiant Leipalingio krašto istoriją, legendas, tradicijas, amatus ir menus, panaudojant naujas kūrybines formas, skambant muzikai, eilėms, sukuriamas impozantiškas renginys.

„Kūrybos pievoje“, padedami įvairių sričių edukatorių, lankytojai susipažins  su senovės amatais, žaidimais. Tai renginys, skirtas visai šeimai.

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

08.04–06   30-oji DAINAVOS KRAŠTO FOLKLORO ŠVENTĖ

30-oji Dainavos krašto folkloro šventė skirta Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti. Balandžio mėnesį įvairiomis šviečiamosiomis-edukacinėmis veiklomis prasidėsianti šventė finišuos rugpjūčio pradžioje Druskininkuose: tris dienas visas miestas alsuos ypatinga atmosfera, akys raibs nuo spalvingų, rankomis siuvinėtų autentiškų dainininkų rūbų ir prijuosčių, spindinčių karūnų, liesis dainos, muzikos garsai, armonika vers kilotis kojas.

Šventės veiklos aktualizuos vakaronių folklorą, apeigas, papročius, choreografinis, instrumentinis ir dainuojamasis folkloras atsiskleis pasitelkiant tradicines ir naujas formas: „Kadriliniai mandravojimai“, „Naktišokiai“ Leipalingio dvare, muzikinė-poetinė kompozicija „Dainava – manasis kraštas“ pagal J. Čečiotos „Giesmeles apie senovės lietuvius iki 1434 metų”, meninis folkperformansas „Kap viena dziena”, muzikiniai pasikalbėjimai „Ūkavimai“, tradiciniai „Susiedų pasdainavimai, patancavojimai“, koncertas „Graisma ir šoksma smagiai“, amatų edukaciniai renginiai „Procavokit sanobiškai“ ir kt.

Šventėje dalyvaus vieni geriausių Lietuvoje folkloro ansambliai, amatininkai, tautodailininkai, edukatoriai, paskaitininkai.

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

08.13  SŪRIŲ FESTIVALIS

Sūrių festivalis kviečia susipažinti su smulkiosios sūrininkystės meistrais ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių. Susirinkę iš atokiausių kampelių kvies pažinti sūrininko amatą, ragauti sūrius iš natūralaus, gyvo pieno ir švęsti tikro skonio triumfą.

Mažuose šeimų ūkiuose rankomis pagaminti, unikalūs sūriai savo išraiškingais skoniais nustebins net didžiausius skeptikus. O maisto gamybos entuziastus įkvėps naujiems kulinariniams žygdarbiams. Festivalio metu vyks sūrių konkursas, įvairios sūrių degustacijos, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir dar daug kitų įdomybių.

Programa bus paskelbta netrukus.

__________________________________________________________________________________

08.04–06   TARPTAUTINIS KALVYSTĖS PLENERAS “PLIENINĖ PLAŠTAKĖ”

Kalvystės pleneras „Plieninė plaštakė“ tikriausiai trankiausia ir karščiausia šventė Druskininkuose: dvi dienas Druskininkų pramogų aikštėje garsiai poška kalvių plaktukai ir dega kalviški žaizdrai.

Šio plenero siekis  –  stiprinti Dzūkijos regiono kultūrinį identitetą per tradicinį kalvystės amatą bei puikų kalvių gebėjimą išsaugoti senąją kalvystės tradiciją. Plenero veikloje dalyvauja tikri kalvystės asai – sertifikuoti kalvystės meistrai, meno kūrėjai.  Jie demonstruoja amato subtilybes, rengia edukacijas, kuria ir rengia darbų parodą.

Druskininkų tarptautinėje kalvystės stovykloje ,,Plieninė plaštakė“ sukuriami darbai papuošia Druskininkų savivaldybės viešąsias erdves, kultūros paveldo objektus (Leipalingio dvaro interjerą ir senųjų Druskininkų kapinių vartus). Lietuvos ir kaimyninių šalių kalvius ši kūrybinė stovykla sukviečia kas dveji metai.

__________________________________________________________________________________

08.24, 27  ATSISVEIKINIMO SU VASARA ŠVENTĖ „VASAROS AIDAI“

Baigiantis vasarai, Druskininkai kviečia į jau tradicine tapusią atsisveikinimo su vasara šventę „Vasaros aidai“. įvairiose miesto erdvėse vyks šventė su visa palete pramogų, reginių ir veiklų. Šįmet šventėje skambės ypač daug muzikos, skirtos vaikams, jaunimui, dainuojamosios poezijos mėgėjams. Ypatingas muzikos ir judesio reginys laukia Druskonio ežero pakrantėje. 

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

08.25, 26  DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS ŠVENTĖ „SPINDULIUOJANTYS POEZIJĄ“

 „Spinduliuojantys poeziją“ – tai šventė su gera poezija, autorine muzika, lyrine nuotaika, mylimais aktoriais ir bardais – gera proga pristabdyti beprotišką lėkimą, pasisemti šviesių emocijų ir nusitekti minoriškam rudeniui.

Pirmas vakaras išskirtinis – jis skirtas Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti. Veronika Povilionienė – nuostabioji lietuvių liaudies folkloro dainininkė, kilusi iš Dzūkijos, garsėjanti tradicinėmis liaudies dainomis ir moderniomis liaudies dainų aranžuotėmis, kartu su scenos partneriais pristatys specialiai šiai progai parengtą programą.

Renginio naujiena – programos vaikams ir visai šeimai.

Programą rasite ČIA.

09.08, 09 LIETUVOS PASAKOTOJŲ KONKURSAS „ŽODZIS ŽODZĮ GENA“

10-asis Lietuvos pasakotojų konkursas skirtas Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti. Tai vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje respublikinis suaugusiųjų konkursas, skirtas išsaugoti turtingas lietuvių žodinio paveldo tradicijas, jų žanrų, stilių, regioninių ypatybių įvairovę, paskatinti ir pagerbti tautosakos pateikėjus ir atlikėjus. Konkursas įtrauktas į Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių renginių sąrašą.

Improvizuotuose pasakotojų kiemeliuose K. Dineikos sveikatingumo parke konkursantai, laikydamiesi sekimo, pasakojimo, šnekamosios kalbos stilistikos, prisistatys ir tarmiškai papasakos pasirinktą pasakojamosios tautosakos tekstą – pasakojimą ar pasaką. Sakmių ir padavimų vakaras vyks Leipalingio dvare. Papasakotos sakmės, padavimai, pasakos, humoristiniai pasakojimai – ne tik mūsų tautos identiteto išsaugojimas, bet ir įdomi bei smagi pramoga.

Komisija išrinks konkurso laureatą – Glauniausią pasakorių – ir po vieną nugalėtoją sakmės / padavimo, pasakos, pasakojimo kategorijose.

Programą rasite ČIA.

 

______________________________________________________________________________________

09.23 VERPSTĖS FESTIVALIS (VIEČIŪNŲ SENIŪNIJA)

Verpstės festivalis Viečiūnuose – unikalus projektas, jau tapęs gražia tradicija, vykstantis  visą vasarą iki pat finalinio renginio rugsėjo pabaigoje – Rudens lygiadienio šventės. Tai kokybiškiausias ir profesionaliausias renginys Viečiūnuose, garsinantis kraštą ir atspindintis jo tradicijas.

Tradiciškai kiekvienai šventei menininkai ir tautodailininkai kuria šventės simbolį – verpstę. Menininkai š medžio, metalo ir šiaudų yra sukūrę ženklus, kuriuos meniškai jungė į savotišką Baltų ženklų verpstę. Tautinių šokių kolektyvai ir folkloro ansambliai iš visos Dzūkijos „suverpė“ choreografinį spektaklį iš dainų, poezijos, šokių ir muzikos. Prie pernai festivalio plenero metu sukurtų tvarių meno produktų – karpinių juostų, verpstės iš stabilizuotų samanų ir žolynų, medžio drožinių – šįmet planuojama surengti šieno skulptūrų plenerą „Žolynų virsmas“, kurio metu bus kuriamos šieno mažosios skulptūros-ženklai. Meno kūrėjas druskininkietis D. Sinkevičius kurs freską ant išorinės bendruomenės pastato sienos.

Festivalio finalinis renginys – Rudens lygiadienio šventė, kurios ypatingai laukia vietinė bendruomenė, į kurią būtinai atvyksta ir svečiai iš kitų Druskininkų krašto vietovių.

Dar visai jaunas, ketvirtą gimtadienį skaičiuojantis  festivalis jau turi tradicinius prasminius akcentus – be minėtos verpstės sukūrimo, finaliniame renginyje būtinai skanaujama įvairių patiekalų iš grikių – kasdienės dzūkų duonos, kviečiama vaišintis grikių arbata, pyragais, blynais, medumi, senovine buzele, gira ir net pasimėgauti grikių SPA.

Viečiūnų miestelyje veikiančios įmonės, organizacijos, įstaigos, bendrijos kuria ir eksponuoja šventės akcentus – šiaudinius baltų ugnies ženklus. Pagerbiant prabėgusius metus ir jų dovanas, rengiama šiaudinių ugnies ženklų atidavimo ugniai apeiga. Ugnies ženklai įsižiebia miestelio erdvėse.

Vyksta kūrėjų darbų mugė, įvairios veiklos vaikams. Tradiciškai kviečiama į paskaitą, kuri naujuosius Viečiūnų gyventojus supažindina su senojo kaimo palikimu,  istorija ir žmonių lemtimis.

Festivalio programa rengiama…

______________________________________________________________________________________

09.22–10.01 DRUSKININKŲ TURIZMO DIENOS

Paskutinis rugsėjo savaitgalis Druskininkuose tradiciškai yra skirtas tikriems turizmo gurmanams. Miestas tampa tikra turizmo sostine. Tris dienas ir dvi naktis neabejingieji Pietų Lietuvos kurortui yra kviečiami nuo penktadienio iki sekmadienio švęsti Tarptautinę turizmo dieną net ir naktį. Kurorto svečių ir gyventojų laukia  virtinė gurmaniškų patirčių – nuo audiovizualinio meno nuspalvintų Druskininkų iki įspūdingų koncertų. Turizmo dienos proga į Druskininkus atvyks visas būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų, kurie galės patenkinti įvairiausius muzikinius skonius.

Druskininkų turizmo dienos yra unikalios – jos atskleidžia įvairialypę kurorto turizmo produktų gausą ir rinktines patirtis. 

Ruošiama ypatinga programa, kad po apsilankymo pas mus drąsiai galėtumėte pasakyti – aš noriu grįžti į Druskininkus!

Programą rasite ČIA.

10.14 SAVIVALDOS DIENOS MINĖJIMAS

Vietos savivaldos diena įprasmina ir suvienija įvairias įstaigas, suteikia joms galimybę pristatyti savo veiklą, patirtis, suburia draugėn miestelėnus bei kurorto svečius.

Į vietos savivaldai skirtą renginį susirenka gausus Druskininkų krašto bendruomenės būrys, kiekvienas norintysis gali pabendrauti su Druskininkų savivaldybės vadovais ir administracijos specialistais.

Įmonės, įstaigos ir bendruomenės išradingai pristato savo veiklą ir paslaugas, o improvizuotame pokalbių šou į bendruomenei aktualius klausimus atsakinėja įvairių savivaldybės skyrių bei jos kuruojamų įstaigų atstovai.

Miesto meras ir administracijos vadovai svečius vaišina gardžia ir karšta sriuba tiesiai iš didžiulio katilo. Šventinę nuotaiką kuria druskininkiečių koncertas.

Programa ruošiama…

_____________________________________________________________________________________

10.27–31 ŠVIEČIANČIŲ MOLIŪGŲ ŠVENTĖ

Kai rudenėjančiuose Druskininkuose prityla linksmybės, paskutinį spalio savaitgalį skverelis prie Druskininkų muzikinio fontano nušvinta ir pakvimpa geltonaisiais moliūgais – čia prasideda Šviečiančių moliūgų vakarai.

Visa Druskininkų bendruomenė – mokyklos, darželiai, prekybos centrai, įstaigos, restoranai, šeimos, draugų kompanijos, darbo kolektyvai pasitelkia kūrybinę fantaziją, pasigalanda įrankius, raitojasi rankoves ir kuria linksmą, jaukią ir be galo mielą šventę iš fantastiškai mielos rudens daržovės – moliūgo.

Pasakiška, šilta ir jauki rudens žibintų iš moliūgų ekspozicija savo jaukiomis ugnelėmis ir kvapais pritraukia galybę  išėjusių pasivaikščioti kurorto svečių ir pačių druskininkiečių. Lankytojai žavisi, aikščioja, fotografuoja ir fotografuojasi. Kurorto kavinės ir restoranai visą savaitgalį savo meniu papildo patiekalais iš moliūgų, siūlydami labai gardžių patiekalų – sriubų, troškinių, pyragų, džemų, padažų, blynelių. Juos tikrai būtina paskanauti!

Accordion Content

12.01–31 RENGINIŲ CIKLAS „DRUSKININKŲ KALĖDOS 2023“

 

Kalėdiniu laikotarpiu gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į įdomias veiklas ir įspūdingus reginius. Gruodžio pradžioje Pramogų aikštėje įžiebiama didžioji miesto eglė. Šalia įsikuria ir visą šventinį laikotarpį verda pilnas garsų, kvapų, kalbų, dovanų ir paslapčių kalėdinio miestelio gyvenimas. Pagrindinėje miesto aikštėje, prie eglės, savaitgaliais vyksta šventiniai gyvos muzikos koncertai. Atlikėjai žiūrovams dovanoja kalėdine dvasia alsuojančias melodijas.

Kalėdų Senelis savo mažųjų draugų savaitgaliais laukia šventiškai išdabintoje rezidencijoje. Kalėdų dirbtuvėlėse verda darbai – tai mažieji, padedami darbštuolio nykštuko, savo rankomis stengiasi sukurti kalėdinę dovanėlę. Prie švytinčios Kalėdų eglės vyksta žaismingos fotosesijos.

Gydyklų parke aplink Druskininkų muzikinį fontaną kuriamas originalių verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių parkas, kasmet nustebinantis ypatingu kūrybiškumu ir netikėtais sprendimais.

Aikštėje prie Druskininkų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios įsikuria prakartėlė su gyvomis avelėmis. Savaitgalių vakarais skamba rami ir svajinga vargonų muzika ir giesmės.

Programa ruošiama…