Renginiai

01.12  LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA 

RENGINIŲ PROGRAMA

8 val. pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa: languose uždekime vienybės ir atminties žvakutes“

12 val. Bėgimas Sausio 13-osios aukoms atminti aplink Druskonio ežerą“

02.10  UŽGAVĖNIŲ DŪZGĖS

Tradicinė lietuvių šventė Druskininkuose išsiskiria neįprastais sprendimais, naujomis, šiuolaikiniam žmogui patrauklesnėmis ir spalvingesnėmis formomis.

Renginio Druskininkuose „vinis“, atkeliavusi dar iš tarpukario ir pokario Lietuvos miestų karnavalų, – pašiepti, parodijuoti, kritikuoti ir patraukti per dantį praėjusių metų ekonomines, socialines, moralines problemas. Kas susikaus šįmet, kokios aktualijos bus vertos karikatūristo žvilgsnio, kokie personažai atskleis savo esybę scenoje? Tai būtina pamatyti ir išgirsti!

Druskininkuose rengiamos unikalios ir vienintelės Lietuvoje moremonų, arba žiemos demoniūkščių, gaudynės: komandos, apsiginklavusios šiuolaikine IT technika ir pasipuošę kaukėmis, gauna užduotį surasti ir sunaikinti žiemos pranašus moremonus.

Dar vienas populiarus paprotys kviečiant atšilimą – gausus laistymasis vandeniu. Bet pabandyk gi dabar mieste ką nors aplaistyti vandeniu – dar ir skundo sulauksi. O reikia ne šiaip pašlakstyti, bet kaip reikiant išmaudyti. Taigi, laukia SUPER MEGA NAUJIENA, išversianti iš kotų net didžiausią šventės skeptiką – Pramogų aikštėje įsikurs PIRTIES KIEMAS! Geras pirties garas, profesionalūs „Vantos lapo“ pirtininkai, atplaiduojantys aromatai, dvasingi ritualais, druskos pilingai, masažo malonumai, arbatos laužas visiems norintiems, ir svarbiausia – NEMOKAMAI!

RENGINIO PROGRAMA

14.00 val. Užgavėnių  Pre‘partis:

 • Dūzgių valanda su DJ Lailailai
 • Pirčių kiemo „Vantos lapas: pasi’parinam” atidarymas
 • Persirengėlių žygis su kliūtimis. Registracija bit.ly/persirengeliuzygis
 • „Moremonų gaudynės 2024“. Registracija www.moremonai.lt
 • Aikštės restoranas „Pasaulio skarvada“

15.00 val. Užgavėnių pasidūzginimas:

 • Šventinio makiažo „Pa‘virsk kuo nori“ salonas
 • Užgavėnių kaukės „Tik‘rasis mano veidas“ dirbtuvės
 • Atrakcijų „Duokit duonos ir žaidimų“ arena
 • Žaliojo kilimo blic‘fotosesija su Ponia Giegel

16.00 val. Užgavėnių after‘partis:

 • Apps‘ kalbų šou. Veda KandriusKanatapkinas ir Lašinas Lašinkevičius
 • Dūzgių dūzgės su Radži
 • Karštoji valanda „Anoniminės apkalbėtojos Morės pabaiga“

Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas, viešinamas

________________________________________________________

Organizatorius Druskininkų kultūros centras
Partneriai: Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras | Galva ant pečių | Vantos lapas
Rėmėjai : P. Liaudansko įmonė | Blyninė „Karvės blynas“ | Druskininkų vandens parkas AQUA | Velveti | The House | 10th avenue 

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams
 
_____________________________________________________________________________________________________
 

vasario 16

02.16 LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA  DRUSKININKŲ KRAŠTE

Kai šventės dvasia apima visą šalį, Druskininkų kraštas šią dieną švenčia kartu, vieningai, linksmai ir kūrybiškai: unikali, trispalvėmis spalvinga ir trukšminga motorizuota patriotų kolona lanko krašto bendruomenes, skleisdama šventinę žinią, keliančią Druskininkų krašto bendruomenių dvasią ir stiprinančią bendruomeniškumo jausmą.

RENGINIŲ PROGRAMA

Motorizuotas patriotų žygis automobiliais Leipalingis–Viečiūnai–Druskininkai

11.30 val. Dalyviai renkasi prie Leipalingio žiedo
12 val. Šv. Mišios Leipalingio bažnyčioje, vėliavos pakėlimo ceremonija prie Leipalingio Nepriklausomybės paminklo. Po ceremonijos 14.00 val. išvykstama per Ricielius ir Gailiūnus į Druskininkus
12.45 val. Dalyviai renkasi Viečiūnuose prie bendruomenės centro. 13.00 val. koncertas bendruomenės centro salėje. Po koncerto 14.20 val. dalyvių išlydėtuvės. Kolona į Druskininkus vyskta per Neravus
15 val. Automobilių parkavimas Parko tilto aikštelėje Aušros g. Druskininkuose, eitynės pėsčiomis. 15.15 val. sutikimas Pramogų aikštėje

DRUSKININKAI

Vasario 16 d.

Druskininkų miesto muziejus
11 val. Paroda „Muziejaus Aukso fondas. Dailė. Akvarelė. 2024“
12 val. Dirbtuvėlės „Visi mes – Lietuva: vėliavėlių ir atvirukų gamyba“
13 val. Dr.T. Balkelio paskaita „Aušrininkai – lietuvių tautinio sąjūdžio kalviai“

Druskininkų miesto muziejaus galerija
11 val. N. Vaitkaus tapybos darbų paroda „Sapnų variacijos“
11.30 val. Kūrybinės dirbtuvės „Geltona. Žalia. Raudona. Tautiniai EBRU raštai“
11–15 val. Muziejus ir Galerija priims lankytojus nemokamai!

12 val. Šv. Mišios už Tėvynę Druskininkų bažnyčioje. Po mišių iškilmingas Druskininkų šaulių kuopos įkūrimo 33 metinių paminėjimas
13 val. Pilietinė iniciatyva „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“. Padėsime gėles ir uždegsime žvakutes ant 1919─1920 m. Nepriklausomybės kovų savanorių ir Vyčio Kryžiaus kavalierių kapų Druskininkų kapinėse bei prie paminklinio akmens Nemuno pakrantėje
15.15 val. Motorizuoto žygio dalyvių sutiktuvės Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24). Koncertuos Indraya, Evita Cololo
16.30 val. Šventinis koncertas Jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g. 17)
Kauno muzikos ansamblio „AINIAI“ koncertinė programa „Apie Lietuvą ir Lietuvai“. Solistai: J. Tomkutė-Petraitienė (sopranas), R. Janilionis (baritonas).

LEIPALINGIS

Vasario 15 d. Leipalingio dvare
18.30 val.  Filmas „Bučiuoju Juozas“. Vaidybinė dokumentika. Rež. A. Zalanskaitė

Vasario 16 d.
11 val. Pilietinė iniciatyva „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“ Leipalingio kapinėse
12 val. Šv. Mišios Leipalingio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje
12.40 val. Iškilminga Lietuvos Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie Nepriklausomybės paminklo. Patriotines dainas atliks Leipalingio progimnazijos vaikų ansamblis, vyrų ansamblis, Ramunė Janavičiūtė. Vaišinsimės arbata ir koše
14 val.Motorizuoto patriotų žygio dalyvių išlydėtuvės

Vasario 17 d.
11 val. Šiaurietiško ėjimo žygis nuo Leipalingio Nepriklausomybės paminklo į Didžiasalio kaimą

VIEČIŪNAI

Bendruomenės centre 
13 val. Šventinis koncertas. Scenos iš Richardo Strausso operos „Rožės Kavalierius“. Dainuos solistė J. Gedmintaitė, M. Martinson, S. Vaičiūtė, Ž. Brazauskas, gros pianistė R. Lampsatytė
14.20 val. Motorizuoto žygio dalyvių išlydėtuvės

Renginiai bus filmuojami, fotografuojami, viešinami

____________________________________________________________

Organizatoriai: 

Druskininkų kultūros centras | Leipalingio ir Viečiūnų laisvalaikio salės | Druskininkų VVG | Leipalingio miestelio bendruomenė | Viečiūnų bendruomenė „Versmė“ | Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijos

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems
 

03.08-10 DRUSKININKAI: SUBALANSUOTA MOTERIMS

Kiekvienai moteriai kartas nuo karto reikia atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienius rūpesčius – ypač Jūsų gyvenimo draugei, žmonai, kuri po dienos darbų kartais gali būti suirzusi bei pikta. Pats geriausias laikas tai padaryti šiais metais – šventinis Moters savaitgalis Druskininkuose. Viskas, ką čia rasite ir pamatysite – subalansuota moterims, bet tinka ir vyrams.

Palepinti moteris padės subalansuotos SPA procedūros, kurių yra pačių įvairiausių: nuo atpalaiduojančių masažų iki nesvarumo būsenos terapijų. O gal Jūsų moteriai reikia nugaros skausmo malšinimo terapijos, liekninančių procedūrų, plaukų augimą skatinančių ritualų? Patyrinėkite, sužinokite ir nustebinkite.

Kurorte rinkitės ypatingą poilsį su nakvyne, nes restoranuose gausi romantiškų vakarienių pasiūla: ragaudami subalansuotus gurmaniškus patiekalus skambant gyvai muzikai, patirsite naujus pojūčius ir jausmus.

Druskininkuose moterys atras naujų hobių, išmoks naujų dalykų, nes čia vyksta daugybė veiklų kūrybinėse dirbtuvėse. Netoliese esančiame Leipalingio dvare rengiamos namų kvapo gamybos dirbtuvės: kvapai ne tik pripildys namus nuostabaus aromato, bet ir taps puikia aromaterapine priemone, kuri padės nuo nemigos, streso, išsiblaškymo ir kitų emocinių negalavimų, tiks ir peršalimų profilaktikai.

Ir šviečiant saulei, ir lietui lyjant kurorto lankytojai mėgaujasi pasivaikščiojimais žaliuojančiuose parkuose – čia lauks smagios muzikinės staigmenos! Muzikinis fontanas subalansuos savo grojaraštį mylimiausioms moterų melodijoms, o šalia jo skleisis pavasariniai gėlių žiedai – nuostabioms ir be galo moteriškoms fotoakimirkoms.

Na, o jei nepasirūpinote kvepiančiais žiedais, leiskite moteriai pačiai išsirinkti patį gražiausią iš gyvų gėlių vežimaičio!

Skamba įdomiai, ar ne? Subalansuotas savaitgalis moteriai Druskininkuose – pati puikiausia dovana!

Renginių programa ruošiama…

———————————————————————————————————————

03.11 LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Prieš trisdešimt keturis metus Kovo 11-ąją Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas žmonėms buvo tarsi gaivaus oro gurkšnis po daugybės metų represijų.

Didžiausia pagarba tiems žmonėms, kurie mums sugrąžino laisvę, atvėrė vartus didelėms šių dienų galimybėms ir garsiai pasakė, kad tauta turi ateitį. Todėl ši diena buvo, yra ir bus nepaprastai svarbi savo šalį mylintiems žmonėms.

Kovo 11-ąją Druskininkuose kviečiame drauge švęsti veržlią, modernią ir drąsiai ateitį pasitinkančią Lietuvą. Visi kartu kelsime vėliavas už dar vieną LAISVĖS PAVASARĮ ir priminsime, jog kartu mes galime viską!

Renginių programa pildoma…

———————————————————————————————————————

03.31–04.07 ŠV. VELYKŲ ŠVENTĖ

Didžiosios pavasario šventės – Šv. Velykų – laukiame nekantriai, nes bundanti gamta ir šylantis oras mums neša gerą žinią. Rinkdami žoleles ar šildydami vašką kiaušinių marginimui, skriedami sūpynėse, džiūgaujame – Druskininkuose prasideda gėlėtas ir žalias gyvenimo etapas! O į kurortą plūstantys šelmiški velykiniai zuikiai cukriniuose vežimaičiuose gabena smagias pramogas ir didžiulę dozę šypsenų ir juoko.

Ar kada matėte, kaip tradicinis Velykų margutis atgyja ir tamsią naktį nušvinta, pražysdamas skaisčiomis pavasario spalvomis? Tokiu velykiniu stebuklu, sukurtu žinomų menininkų, bus galima grožėtis Gydyklų parko promenadoje, kur po atviru dangumi bus įrengta Velykų galerija, kurios pagrindinis akcentas – milžiniško dydžio, dekoruoti neįprasta technika, dėl to šviečiantys net naktį margučiai.

Gydyklų parke bus galima rasti visokiausių žaidimų, įdomybių, vietų gražioms šeimos fotosesijoms– Druskininkų įstaigos, įmonės ir bendruomenės kuria spalvingas, žaismingas velykines dekoracijas – kad ir patiems būtų gražu, ir kurorto svečius nustebintų savo išradingumu. Čia rasite ir lovelių margučių ridenimui, vyks linksmos pramogos vaikams ir visai šeimai. Įsisūpuoti kuo aukščiau bus galima specialiai šiai progai įrengtame sūpynių ir karuselių parke. Na, o gerai pajudėti kvies Velykų orientacinės: registruokite komandą ir sekmadienį išsilukštenę iš lovos, po pusryčių išridenkite šeimą į velykinį Druskininkų miestą. Laukia nepamirštami nuotykiai ir staigmenos!

Trokštantys atrasti galės prisiliesti prie kurorto paslapčių kartu su gidais, kurie taip kūrybiškai moka prakalbinti miestą, jo detales, žmones, istoriją ir tradicijas, kad pažadina dar didesnį smalsumą.

Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“ įsikūrę amatininkai kvies į šventei skirtas edukacijas: galėsite mokytis, kurti, gaminti ir puošti namus savo rankomis pagamintomis dekoracijomis. Sekite informaciją ir registruokitės iš anksto, nes vietų skaičius ribotas.

Na, o malonių ir gardžių smulkmenų rasite spalvingoje Velykų mugėje.

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams
 

Renginių programa pildoma…

namo numerio lentelė04.15 KULTŪROS DIENA

Šią dieną kasmet minime solidariai su kolegomis iš kitų miestų ir įprasminame Druskininkuose kokiu nors įvykiu, turinčiu išliekamąją vertę: 2021 m. buvo atidengta garbės lenta rašytojui, prozininkui, publicistui, dramaturgui Ričardui Gaveliui,  kuris 1961–2968 m. gyveno Druskininkuose; 2022 m. atidengta atminimo lenta dviem poetams –  Vytautui Bložei ir Nijolei Miliauskaitei – porai, kuri didelę savo gyvenimo dalį gyveno ir kūrė Druskininkų mieste ir jo apylinkėse.

Kultūra – tai ta didžioji terpė, kurioje gimsta ateities pasaulio scenarijai. Kultūros vertybės yra stipresnės už visus ribojimus, draudimus, galingai pakyla net ir sudėtingiausiomis sąlygomis – kuria ir dovanoja žmonėms viltį, tikėjimą, minčių ir sielos laisvę. Kultūra išlaisvina ir toliau saugo ir puoselėja esmines tautines kultūros vertybes, toliau kviečia į ateities kūrybą ir atveria duris į grožį.

________________________________________________________________________________

narcizai04.26–28 NARCIZŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ

Paskutinėmis balandžio – žiedų mėnesio – savaitėmis nuostabusis Druskininkų parkas tarp Druskonio ir Vijūnėlės ežero nusidažo sodriu pražydusių narcizų geltoniu. Čia jų žydi beveik milijonas! Šilta ir kvepianti aplinka kviečia tiesiog vaikščioti, grožėtis ir praleisti dar vieną puikų pavasario savaitgalį. 

Renginių programa ruošiama…

05.03–05 PASIMATYMAS SU MAMA

Paskirk mamai pasimatymą Druskininkuose ir pamatyk, kaip jos veide nušvinta laimė!

Renginių programa ruošiama…

___________________________________________________________________________________________

atlikėjai su balionais

05.13–15 ŠEIMADIENIS

Šia proga kurortas rengia visą puokštę pramogų šeimoms: šeimų orientacinės varžybos žada daugybę intrigų ir potyrių, laukia aštrių įspūdžių kupinos kelionės po medžius ir kitur, restoranai ir kavinės rengia ypatingus šeimų savaitgalio pietų meniu. Gražiausias Lietuvoje muzikinis fontanas užburs muzikos, čiurlenimo, šviesų ir žydinčių gėlių fajerija.

Tų, kurie mėgsta vaikščioti pėsčiomis ar propaguoja ekologišką transportą – dviračius, paspirtukus, riedžius, vienračius – laukia įspūdingi maršrutai po gražiausias kurorto vietas. Savaitgalį būtinai skambės muzika ir dainos.

Atsipalaiduokime, pajudėkime, išsiliekime – juk pagaliau pavasaris!

Renginių programa ruošiama…

___________________________________________________________________________________________

cirko pasirodymas

05.24–26 DRUSKININKŲ KURORTO ŠVENTĖ

Vasariškas oras tampa magnetu krautis krepšius ir traukti ten, kur prasideda vasaros linksmybių sezonas. Ir tikrai ne paslaptis, kad daugelio, ištroškusių poilsio ir pramogų, keliai veda į Lietuvos pietus – Druskininkų kurortą. Juk čia vyksta tradicinė, tris dienas trunkanti  Druskininkų kurorto šventė, kviečianti linksmai ir griausmingai pasitikti vasaros pradžią.

Visas dienas lauks daug įspūdingų reginių, kurorto svečiai galės  pramogauti, mėgautis kultūriniais, muzikiniais ir kitais kurortinių paslaugų malonumais bei rasti pačių įvairiausių veiklų – nuo meditacijos, sporto iki kūrybos ir lengvo tūso. Čia turės ką veikti ir didelis, ir mažas, ir jaunas, ir senjoras. Beje, visi renginiai nemokami!

Renginių programa ruošiama

koncerto scena06 | 09 (birželis–rugsėjis) KINO FESTIVALIS „LAUKO KINO MARATONAS“

Didelis ekranas, kokybiškas garsas ir vaizdas, patogūs spalvingi krėslai žiūrovams – dar viena nemokama pramoga pagrindinėje miesto aikštėje šiltais vasaros savaitgalių vakarais.

Filmų repertuaras sudaromas taip, kad jis būtų priimtinas visiems skoniams, įvairių tematikų ir žanrų: romantinių, fantastinių, kriminalinių, netgi siaubo, komedijų, istorinių ir kt. Specialūs teminiai seansai rengiami švenčiant ar minint kokią nors progą. Filmais su Druskininkais mielai dalinasi „Kino pavasario“ ir „Scanoramos“ rengėjai, Lietuvos kino centras. Įdomesnius filmus žiūrovams pristato kino žinovai.

Lauko kino seansai Druskininkų pramogų aikštėje vyksta savaitgalio vakarais, nuo 21.30 val. Atšilus orams ir vasaros vakarams, filmai jau demonstruojami ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.

Filmai paprastai rodomi originalo kalba, su lietuviškais (angliškais) subtitrais, tad turinį suprasti gali bet kas. 

________________________________________________________________________________

gimtadienio kvietimas06.20 230-asis DRUSKININKŲ GIMTADIENIS
 
Jei švęsti gimtadienį, tai taip, kaip priklauso – visiems kartu, laimingų žmonių būryje, draugiškai su kurorto svečiais, jaukiai šnekučiuojantis ir jaučiant stiprią bendrystę. Gimtadienio proga susiburkime milžiniškam piknikui! Į šventę kviečiame visus – gyventojus, svečius, išvykėlius ir atvykėlius.
 
Pikniko guru Vylius Blauzdavičius sako, kad tai nuostabi proga pabūti visiems kartu – čia ne tik bendrausime ir valgysime, bet ir dalinsimės patirtimi – darbine, kasdiene, buitine. O barbekiu meistrai žada atverti naujas duris į BBQ pasaulį ir savo šedevrais pradžiuginti susirinkusiųjų skrandžius.
 
Norintiesiems grilinti, nereikės jokios papildomos įrangos, viskuo bus pasirūpinta. Smalsuoliai galės patys panirti į veiksmą ir pasiruošti maistą savo jėgomis, o prireikus – šefai pabus kaip papildomi ratukai ant vaikiško dviračio.
 
Tiems, kurie nori tiesiog atsipūsti ir apie nieką negalvoti, turėsime paruoštukų, kur viskas tiesiog bus patiekta ant lėkštutės.
 
Mes pasirūpinome gimtadienio malonumais pilvui, akims ir sielai – viskas tam, kad šventė būtų išskirtinė ir efektinga. Jums belieka pasipuošti pakilia nuotaika ir viską pamatyti, paragauti ir patirti.
 
Renginių programa ruošiama…

________________________________________________________________________________

medžiai06 | 09 (birželis–rugsėjis) XXI TARPTAUTINIS MENŲ FESTIVALIS „DRUSKININKŲ VASARA SU M. K. ČIURLIONIU“

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis turi ypatingą aurą, išsiskiria savo rafinuotumu ir elegancija, puikiai įsilieja į bendrą Druskininkų kultūrinį gyvenimą, papildo jį ir praturtina. Druskininkai kasmet įprasmina didžiojo Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio kūrybą, primena apie jo gyvenimą, leidžia naujai pajusti čiurlioniškąją dvasią ir drąsina patiems kurti.

Festivalio metu profesionalaus meno atlikėjai pristatys M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų  muzikines programas ir koncertus, netrūks aukštos prabos klasikinio muzikavimo ir vokalinių šedevrų, vyks sakralinės muzikos valandos, kino filmai, tapybos ir fotografijų konkursai, stovyklos ir edukacijos, nepamirštamo žavesio festivaliui suteiks jaunieji talentai. Festivalio koncertai vyks net penkiose kurorto erdvėse, kerės „Vakaro impresija“ Švendubrės miške, minoriškai nuteiks vakarai Čiurlionių namų sodelyje.

Programą rasite ČIA.

________________________________________________________________________________

joninių šventė06.23     JONINIŲ ŠVENTĖ             

Joninės – suvešėjusios žalumos, visų gamtos gyvybinių jėgų išsiskleidimo šventė – Druskininkuose labai laukiama, ji kupina paslapties, stilizuotų apeiginių elementų, žaidimų: pinami vainikai, kupolėmis puošiami sakraliniai vartai, šokama prie laužo, dainuojama ir, žinoma, tradiciškai ieškoma paparčio žiedo netradicinėse intriguojančiose naktinėse orientacinėse. Būtinai sveikinami varduvininkai!

Programa ČIA.

________________________________________________________________________________

bažnyčiaXXI TARPTAUTINIS MENŲ FESTIVALIS „DRUSKININKŲ VASARA SU M. K. ČIURLIONIU“

Jau daugiau nei du dešimtmečius tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ yra neatskiriama Druskininkų kurorto kultūrinio gyvenimo dalis, klasikinės muzikos dominantė. Šiemet festivalis Druskininkuose vyksta 21-ąjį kartą ir yra skiriamas M. K. Čiurlionio 148-osioms gimimo metinėms. 

Liepą festivalio klausytojai išgirs visame pasaulyje žinomos ukrainiečių vokalinės grupės „ManSound“ koncertą, kuris vyks Pramogų aikštėje. Tai yra a cappella dainuojanti grupė, kurios repertuaras labai platus – nuo klasikos improvizacijų, grupės „The Beatles“ kūrinių interpretacijų iki ukrainiečių liaudies muzikos parafrazių. 

Festivalyje sulauksime ir svečių iš Lenkijos. Instrumentinis trio – dvi fleitos ir istorinis fortepijonas, kurį daugelis gal pamatys pirmą kartą, pristatys programą „Meistrų improvizacijos“. Šis kolektyvas žinomas ne tik Lenkijoje, bet ir kitose Europos valstybėse, jis yra įvairių tarptautinių festivalių dalyvis.

Fortepijono muzikos mylėtojai bus pamaloninti Europos ir JAV muzikos gurmanams puikiai pažįstamo fortepijono virtuozo Alexandro Paley muzikavimu, kuris M. K. Čiurlionio meno mokyklos salėje pasirodys su ansamblio „Paleasis“ muzikantais.

Festivalio programoje skambės nemažai vargonų muzikos, kurią su solistais ar instrumentalistais atliks žinomi Lietuvos vargonų meistrai – vienas iš garsiausių lietuvių vargonininkų Gediminas Kviklys, Jūratė Landsbergytė, Jarūnė Barkauskaitė.

Visa festivalio programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

karūnavimo šventės kvietimas07.06 VALSTYBĖS DIENOS MINĖJIMAS

Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną Druskininkų kraštas jungiasi prie visuomeninės akcijos „Tautinė giesmė aplink pasaulį“. Šalies himną iškilmingai gieda druskininkiečiai, leipalingiečiai, Viečiūnų ir kitos bendruomenės.

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

šventės kvietimas07.22, 23 JOTVINGIŲ ŠVENTĖ LEIPALINGYJE

Jotvingių dvasia alsuojančiame Leipalingio miestelyje  vyksta unikali savo turiniu ir esme Jotvingių šventė, sutraukianti pulkus žiūrovų iš visų Lietuvos kampelių. Sujungiant Leipalingio krašto istoriją, legendas, tradicijas, amatus ir menus, panaudojant naujas kūrybines formas, skambant muzikai, eilėms, sukuriamas impozantiškas renginys.

„Kūrybos pievoje“, padedami įvairių sričių edukatorių, lankytojai susipažins  su senovės amatais, žaidimais. Tai renginys, skirtas visai šeimai.

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

šokiai08.04–06   30-oji DAINAVOS KRAŠTO FOLKLORO ŠVENTĖ

30-oji Dainavos krašto folkloro šventė skirta Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti. Balandžio mėnesį įvairiomis šviečiamosiomis-edukacinėmis veiklomis prasidėsianti šventė finišuos rugpjūčio pradžioje Druskininkuose: tris dienas visas miestas alsuos ypatinga atmosfera, akys raibs nuo spalvingų, rankomis siuvinėtų autentiškų dainininkų rūbų ir prijuosčių, spindinčių karūnų, liesis dainos, muzikos garsai, armonika vers kilotis kojas.

Šventės veiklos aktualizuos vakaronių folklorą, apeigas, papročius, choreografinis, instrumentinis ir dainuojamasis folkloras atsiskleis pasitelkiant tradicines ir naujas formas: „Kadriliniai mandravojimai“, „Naktišokiai“ Leipalingio dvare, muzikinė-poetinė kompozicija „Dainava – manasis kraštas“ pagal J. Čečiotos „Giesmeles apie senovės lietuvius iki 1434 metų”, meninis folkperformansas „Kap viena dziena”, muzikiniai pasikalbėjimai „Ūkavimai“, tradiciniai „Susiedų pasdainavimai, patancavojimai“, koncertas „Graisma ir šoksma smagiai“, amatų edukaciniai renginiai „Procavokit sanobiškai“ ir kt.

Šventėje dalyvaus vieni geriausių Lietuvoje folkloro ansambliai, amatininkai, tautodailininkai, edukatoriai, paskaitininkai.

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

mugė08.13  SŪRIŲ FESTIVALIS

Sūrių festivalis kviečia susipažinti su smulkiosios sūrininkystės meistrais ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių. Susirinkę iš atokiausių kampelių kvies pažinti sūrininko amatą, ragauti sūrius iš natūralaus, gyvo pieno ir švęsti tikro skonio triumfą.

Mažuose šeimų ūkiuose rankomis pagaminti, unikalūs sūriai savo išraiškingais skoniais nustebins net didžiausius skeptikus. O maisto gamybos entuziastus įkvėps naujiems kulinariniams žygdarbiams. Festivalio metu vyks sūrių konkursas, įvairios sūrių degustacijos, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir dar daug kitų įdomybių.

Programa bus paskelbta netrukus.

__________________________________________________________________________________

renginys08.04–06   TARPTAUTINIS KALVYSTĖS PLENERAS “PLIENINĖ PLAŠTAKĖ”

Kalvystės pleneras „Plieninė plaštakė“ tikriausiai trankiausia ir karščiausia šventė Druskininkuose: dvi dienas Druskininkų pramogų aikštėje garsiai poška kalvių plaktukai ir dega kalviški žaizdrai.

Šio plenero siekis  –  stiprinti Dzūkijos regiono kultūrinį identitetą per tradicinį kalvystės amatą bei puikų kalvių gebėjimą išsaugoti senąją kalvystės tradiciją. Plenero veikloje dalyvauja tikri kalvystės asai – sertifikuoti kalvystės meistrai, meno kūrėjai.  Jie demonstruoja amato subtilybes, rengia edukacijas, kuria ir rengia darbų parodą.

Druskininkų tarptautinėje kalvystės stovykloje ,,Plieninė plaštakė“ sukuriami darbai papuošia Druskininkų savivaldybės viešąsias erdves, kultūros paveldo objektus (Leipalingio dvaro interjerą ir senųjų Druskininkų kapinių vartus). Lietuvos ir kaimyninių šalių kalvius ši kūrybinė stovykla sukviečia kas dveji metai.

__________________________________________________________________________________

cirko pasirodymas08.24, 27  ATSISVEIKINIMO SU VASARA ŠVENTĖ „VASAROS AIDAI“

Baigiantis vasarai, Druskininkai kviečia į jau tradicine tapusią atsisveikinimo su vasara šventę „Vasaros aidai“. įvairiose miesto erdvėse vyks šventė su visa palete pramogų, reginių ir veiklų. Šįmet šventėje skambės ypač daug muzikos, skirtos vaikams, jaunimui, dainuojamosios poezijos mėgėjams. Ypatingas muzikos ir judesio reginys laukia Druskonio ežero pakrantėje. 

Programa ČIA.

__________________________________________________________________________________

renginio kvietimas08.25, 26  DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS ŠVENTĖ „SPINDULIUOJANTYS POEZIJĄ“

 „Spinduliuojantys poeziją“ – tai šventė su gera poezija, autorine muzika, lyrine nuotaika, mylimais aktoriais ir bardais – gera proga pristabdyti beprotišką lėkimą, pasisemti šviesių emocijų ir nusitekti minoriškam rudeniui.

Pirmas vakaras išskirtinis – jis skirtas Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti. Veronika Povilionienė – nuostabioji lietuvių liaudies folkloro dainininkė, kilusi iš Dzūkijos, garsėjanti tradicinėmis liaudies dainomis ir moderniomis liaudies dainų aranžuotėmis, kartu su scenos partneriais pristatys specialiai šiai progai parengtą programą.

Renginio naujiena – programos vaikams ir visai šeimai.

Programą rasite ČIA.

koncerto momentas09.08, 09 LIETUVOS PASAKOTOJŲ KONKURSAS „ŽODZIS ŽODZĮ GENA“

10-asis Lietuvos pasakotojų konkursas skirtas Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti. Tai vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje respublikinis suaugusiųjų konkursas, skirtas išsaugoti turtingas lietuvių žodinio paveldo tradicijas, jų žanrų, stilių, regioninių ypatybių įvairovę, paskatinti ir pagerbti tautosakos pateikėjus ir atlikėjus. Konkursas įtrauktas į Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių renginių sąrašą.

Improvizuotuose pasakotojų kiemeliuose K. Dineikos sveikatingumo parke konkursantai, laikydamiesi sekimo, pasakojimo, šnekamosios kalbos stilistikos, prisistatys ir tarmiškai papasakos pasirinktą pasakojamosios tautosakos tekstą – pasakojimą ar pasaką. Sakmių ir padavimų vakaras vyks Leipalingio dvare. Papasakotos sakmės, padavimai, pasakos, humoristiniai pasakojimai – ne tik mūsų tautos identiteto išsaugojimas, bet ir įdomi bei smagi pramoga.

Komisija išrinks konkurso laureatą – Glauniausią pasakorių – ir po vieną nugalėtoją sakmės / padavimo, pasakos, pasakojimo kategorijose.

Programą rasite ČIA.

 

______________________________________________________________________________________

šventė09.23 VERPSTĖS FESTIVALIS (VIEČIŪNŲ SENIŪNIJA)

Verpstės festivalis Viečiūnuose – unikalus projektas, jau tapęs gražia tradicija, vykstantis  visą vasarą iki pat finalinio renginio rugsėjo pabaigoje – Rudens lygiadienio šventės. Tai kokybiškiausias ir profesionaliausias renginys Viečiūnuose, garsinantis kraštą ir atspindintis jo tradicijas.

Tradiciškai kiekvienai šventei menininkai ir tautodailininkai kuria šventės simbolį – verpstę. Menininkai š medžio, metalo ir šiaudų yra sukūrę ženklus, kuriuos meniškai jungė į savotišką Baltų ženklų verpstę. Tautinių šokių kolektyvai ir folkloro ansambliai iš visos Dzūkijos „suverpė“ choreografinį spektaklį iš dainų, poezijos, šokių ir muzikos. Prie pernai festivalio plenero metu sukurtų tvarių meno produktų – karpinių juostų, verpstės iš stabilizuotų samanų ir žolynų, medžio drožinių – šįmet planuojama surengti šieno skulptūrų plenerą „Žolynų virsmas“, kurio metu bus kuriamos šieno mažosios skulptūros-ženklai. Meno kūrėjas druskininkietis D. Sinkevičius kurs freską ant išorinės bendruomenės pastato sienos.

Festivalio finalinis renginys – Rudens lygiadienio šventė, kurios ypatingai laukia vietinė bendruomenė, į kurią būtinai atvyksta ir svečiai iš kitų Druskininkų krašto vietovių.

Dar visai jaunas, ketvirtą gimtadienį skaičiuojantis  festivalis jau turi tradicinius prasminius akcentus – be minėtos verpstės sukūrimo, finaliniame renginyje būtinai skanaujama įvairių patiekalų iš grikių – kasdienės dzūkų duonos, kviečiama vaišintis grikių arbata, pyragais, blynais, medumi, senovine buzele, gira ir net pasimėgauti grikių SPA.

Viečiūnų miestelyje veikiančios įmonės, organizacijos, įstaigos, bendrijos kuria ir eksponuoja šventės akcentus – šiaudinius baltų ugnies ženklus. Pagerbiant prabėgusius metus ir jų dovanas, rengiama šiaudinių ugnies ženklų atidavimo ugniai apeiga. Ugnies ženklai įsižiebia miestelio erdvėse.

Vyksta kūrėjų darbų mugė, įvairios veiklos vaikams. Tradiciškai kviečiama į paskaitą, kuri naujuosius Viečiūnų gyventojus supažindina su senojo kaimo palikimu,  istorija ir žmonių lemtimis.

Festivalio programa rengiama…

______________________________________________________________________________________

peizažas09.22–10.01 DRUSKININKŲ TURIZMO DIENOS

Paskutinis rugsėjo savaitgalis Druskininkuose tradiciškai yra skirtas tikriems turizmo gurmanams. Miestas tampa tikra turizmo sostine. Tris dienas ir dvi naktis neabejingieji Pietų Lietuvos kurortui yra kviečiami nuo penktadienio iki sekmadienio švęsti Tarptautinę turizmo dieną net ir naktį. Kurorto svečių ir gyventojų laukia  virtinė gurmaniškų patirčių – nuo audiovizualinio meno nuspalvintų Druskininkų iki įspūdingų koncertų. Turizmo dienos proga į Druskininkus atvyks visas būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų, kurie galės patenkinti įvairiausius muzikinius skonius.

Druskininkų turizmo dienos yra unikalios – jos atskleidžia įvairialypę kurorto turizmo produktų gausą ir rinktines patirtis. 

Ruošiama ypatinga programa, kad po apsilankymo pas mus drąsiai galėtumėte pasakyti – aš noriu grįžti į Druskininkus!

Programą rasite ČIA.

renginio akimirka10.14 SAVIVALDOS DIENOS MINĖJIMAS

Vietos savivaldos diena įprasmina ir suvienija įvairias įstaigas, suteikia joms galimybę pristatyti savo veiklą, patirtis, suburia draugėn miestelėnus bei kurorto svečius.

Į vietos savivaldai skirtą renginį susirenka gausus Druskininkų krašto bendruomenės būrys, kiekvienas norintysis gali pabendrauti su Druskininkų savivaldybės vadovais ir administracijos specialistais.

Įmonės, įstaigos ir bendruomenės išradingai pristato savo veiklą ir paslaugas, o improvizuotame pokalbių šou į bendruomenei aktualius klausimus atsakinėja įvairių savivaldybės skyrių bei jos kuruojamų įstaigų atstovai.

Miesto meras ir administracijos vadovai svečius vaišina gardžia ir karšta sriuba tiesiai iš didžiulio katilo. Šventinę nuotaiką kuria druskininkiečių koncertas.

Programa ruošiama…

_____________________________________________________________________________________

renginio akimirka10.27–31 ŠVIEČIANČIŲ MOLIŪGŲ ŠVENTĖ

Kai rudenėjančiuose Druskininkuose prityla linksmybės, paskutinį spalio savaitgalį skverelis prie Druskininkų muzikinio fontano nušvinta ir pakvimpa geltonaisiais moliūgais – čia prasideda Šviečiančių moliūgų vakarai.

Visa Druskininkų bendruomenė – mokyklos, darželiai, prekybos centrai, įstaigos, restoranai, šeimos, draugų kompanijos, darbo kolektyvai pasitelkia kūrybinę fantaziją, pasigalanda įrankius, raitojasi rankoves ir kuria linksmą, jaukią ir be galo mielą šventę iš fantastiškai mielos rudens daržovės – moliūgo.

Pasakiška, šilta ir jauki rudens žibintų iš moliūgų ekspozicija savo jaukiomis ugnelėmis ir kvapais pritraukia galybę  išėjusių pasivaikščioti kurorto svečių ir pačių druskininkiečių. Lankytojai žavisi, aikščioja, fotografuoja ir fotografuojasi. Kurorto kavinės ir restoranai visą savaitgalį savo meniu papildo patiekalais iš moliūgų, siūlydami labai gardžių patiekalų – sriubų, troškinių, pyragų, džemų, padažų, blynelių. Juos tikrai būtina paskanauti!

Renginio akimirka12.01–31 RENGINIŲ CIKLAS „DRUSKININKŲ KALĖDOS 2023“

Kalėdiniu laikotarpiu gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į įdomias veiklas ir įspūdingus reginius. Gruodžio pradžioje Pramogų aikštėje įžiebiama didžioji miesto eglė. Šalia įsikuria ir visą šventinį laikotarpį verda pilnas garsų, kvapų, kalbų, dovanų ir paslapčių kalėdinio miestelio gyvenimas. Pagrindinėje miesto aikštėje, prie eglės, savaitgaliais vyksta šventiniai gyvos muzikos koncertai. Atlikėjai žiūrovams dovanoja kalėdine dvasia alsuojančias melodijas.

Kalėdų Senelis savo mažųjų draugų savaitgaliais laukia šventiškai išdabintoje rezidencijoje. Kalėdų dirbtuvėlėse verda darbai – tai mažieji, padedami darbštuolio nykštuko, savo rankomis stengiasi sukurti kalėdinę dovanėlę. Prie švytinčios Kalėdų eglės vyksta žaismingos fotosesijos.

Gydyklų parke aplink Druskininkų muzikinį fontaną kuriamas originalių verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių parkas, kasmet nustebinantis ypatingu kūrybiškumu ir netikėtais sprendimais.

Aikštėje prie Druskininkų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios įsikuria prakartėlė su gyvomis avelėmis. Savaitgalių vakarais skamba rami ir svajinga vargonų muzika ir giesmės.

Programa ruošiama…