Apie mus

Druskininkų kultūros centras (DKC) – Druskininkų savivaldybės biudžetinė įstaiga, įgyvendinanti įvairaus pobūdžio meno ir kultūros projektus Druskininkų savivaldybėje.

DKC MISIJA: mes buvome sukurti atverti duris į kitokį pasaulį, užtikrinant kultūros tradicijų tęstinumą, laisvą visuomenės kultūros raišką, išsaugant ir puoselėjant Druskininkų krašto identitetą bei formuojant gyventojų dvasines ir vertybines nuostatas.

PAGRINDINIAI DKC TIKSLAI: užtikrinti aukštos vertės ir įvairių raiškos formų kultūros prieinamumą įvairioms visuomenės grupėms, išlaikyti, atskleisti ir ugdyti stipriąsias nacionalines kultūros tradicijas, materialų ir nematerialų kultūros paveldą, moderniuosius kultūros ir meno pasiekimus, kūrybingai pasitelkiant juos naujiems proveržiams.

DKC VERTYBĖS: Bendradarbiavimas, atvirumas, kūrybingumas, tobulėjimas, iniciatyvumas.

DKC rengiami valstybinių švenčių ir atmintinų datų minėjimai, miesto šventės įprasmina svarbius Lietuvos ir Druskininkų savivaldybės istorijos faktus. Organizuojamos tradicinės kalendorinės šventės, Dainavos krašto folkloro šventė puoselėja tautines tradicijas. Kasmet rengiamos Narcizų žydėjimo, Kurorto šventės, Šeimadieniai, Turizmo dienos ir Kalėdinių renginių ciklas į Druskininkus pritraukia daugybę kultūros gerbėjų iš visos Lietuvos.

DKC PADALINIAI:

  • Druskininkų Amatų centras „Menų kalvė“ (M. K. Čiurlionio g. 27, Druskininkai)
  • Leipalingio laisvalaikio salė (Alėjos g. 3, Leipalingis, Druskininkų sav.)
  • Viečiūnų laisvalaikio salė (Jaunystės g. 17, Viečiūnai, Druskininkų sav.)

PAPILDOMA INFORMACIJA:

Druskininkų kultūros centras įsikūręs miesto centre, 880 kv.m. pastate. 112 kv. m pločio stacionari apšildoma lauko scena aprūpinta modernia apšvietimo, įgarsinimo ir vaizdo projekcijos aparatūra. Šalia lauko scenos yra 2300 kv. m pramogų aikštė, talpinanti apie 5000 žiūrovų, o nuo scenos po visa aikšte įrengtas stacionarus požeminis apšvietimo, elektros kabelių, įgarsinimo kanalas, 100 KW trifazis elektros įvadas. Aplink aikštę yra 12 elektros pajungimo taškų, vandentiekis ir kanalizacija lauko prekybai.