Prieš Jūsų akis – nuostabaus grožio baltas romantiškas rūmas virš Druskonio ežero, Čiurlionio gatvėje, pažymėtas 59-uoju numeriu. Tai – gražiausia kurorto vila „Liñksma”, kurioje 1996 m. atidarytas Druskininkų miesto muziejus.
Tačiau šiandien šis pastatas turi kitą, itin prasmingą vertę. Netrukus po Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo vilos „Liñksma” bokšte buvo iškelta trispalvė.
Druskininkų sąjūdžio taryba 1988 m. spalio 19 d. svarstė Lietuvos trispalvės vėliavos iškėlimo Druskininkų mieste klausimą. Vieningai nutarta trispalvę iškelti vilos ,,Liñksma” bokštelyje spalio 30 dieną, iškart po Sąjūdžio 1-ojo suvažiavimo. V. Janonis paruošė stiebo tvirtinimo bokštelyje projektą. A. Tumosa parūpino nerūdijančio plieno stiebą, o A. Valavičius – vėliavos apšvietimo prožektorius.
1988 m. spalio 30 d. 14.30 val. ant lininio rankšluoščio padėta trispalvė Lietuvos vėliava iš vilos ,,Liñksma“ iškilmingai išnešta į Druskininkų bažnyčią, kur 15 val. vyko iškilmingas vėliavos pašventinimas. Po šventinimo, aidint bažnyčios vargonų garsams, vėliava buvo nešama Taikos, V. Kudirkos ir M. K. Čiurlionio gatvėmis atgal į vilos ,,Liñksma“ rūmus.
Žmonės buvo užtvindę vilos prieigas, Druskonio ežero pakrantę ir didžiulę bažnyčios aikštę. Aidint fanfaroms, tūkstančiai druskininkiečių stebėjo, kaip pirmąkart oficialiai Druskininkų miesto istorijoje tautinė lietuviška trispalvė vėliava pakilo stiebu auštyn ir išdidžiai suplazdėjo padangėje. Minia giedojo Lietuvos himną.
Ta proga sakydamas sveikinimo kalbą, poetas, eseistas ir valstybės veikėjas Kornelijus Platelis ištarė šiuos žodžius: ,,Pasakykime sau, kad iškėlę šią vėliavą, mes atgaivinsime savo istorinę atmintį, atsiveriame protėvių dvasiai, perimame jų darbus… Iškeldami vėliavą, mes ne tik parodome savo nusiteikimą, bet ir įsipareigojame siekti šviesos ir tiesos, kuri joje plazda…“.