Narcizų parkas Druskininkuose – lyg žemėn nusileidę žvaigždynai

Druskininkai išskėstomis rankomis pasitinka pavasarį: ką tik stebinę naktį švytinčia Velykų galerija – profesionalių menininkų specialiais dažais dekoruotais margučiais, šį savaitgalį kviečia pasigrožėti pražydusių narcizų jūra Vijūnėlės parke.

Kai tik parkas nusidažo sodriu gėlių geltoniu, Druskininkuose tradiciškai rengiama Narcizų žydėjimo šventė. Stulbinantis reginys į Druskininkus visuomet pritraukia daugybę žydėjimo grožio ir gerų emocijų išsiilgusių žmonių, turistų, fotografų. Lankytojai plūste plūsta tiek iš visų Lietuvos kampelių, tiek iš užsienio. Šilta ir kvepianti aplinka kviečia tiesiog vaikščioti, grožėtis ir praleisti puikų pavasario savaitgalį.

Žemėje pražystantys žvaigždynai

Šįmet Druskininkai narcizais pražysta jau vienuoliktą pavasarį: pirmieji 130 tūkst. žiedų Vijūnėlės parke buvo pasodinti 2011 metais. Dabar narcizai užima 14,4 hektaro, t. y. beveik visą laisvą parko plotą, ir jų žydi per pusę milijono. 2012 metais pėsčiųjų taką, vedantį nuo Druskonio ežero iki Vijūnėlės tvenkinio, papuošė japoniškų sakurų alėja, pavadinta vieno žymiausių Lietuvos verslininkų dr. B. Lubio vardu. Sakurų alėja labai gražiai papildo pražydusį parką, belieka tikėtis, kad joms išsiskleisti užteks šilumos.

Praėjusiais metais, ieškant netradicinių sprendimų, kaip sunkiu laikotarpiu palaikyti žmonėms dvasią, kurti pozityvią gerą atmosferą ir išlaikyti gerąsias kurorto kultūrines tradicijas, buvo įgyvendintas neįtikėtinas projektas, sudarantis galimybę įspūdingais gėlių laukais grožėtis ir naktį.

Tam, kad kurorto svečiai, kurie kasmet atvažiuoja pasigrožėti žydinčiais narcizais, atrastų kažką nauja, šįmet nuspręsta praplėsti apšviestas parko erdves, pasitelkiant neribotas skaitmeninio meno galimybes, lazerius ir kitas priemones, leidžiančias sukurti išties fantastiškus vaizdus. Visas parkas nuo Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio, baltasis tiltelis ir miškas bus sujungti į vientisą vizualią erdvę. Vakare, kai žydinčią erdvę užlies efektingas šviesų ir spalvų žaismas, atsivers neįtikėtinas vaizdinys. Skambant ambientinei muzikai, atrodys, kad danguje mirgantys žvaigždynai nusileido ant žemės. Tad trokštantys stipresnių įspūdžių privalo apsilankyti narcizų lauke sutemus: iki pat pirmos valandos parke skleisis stulbinantys nakties lobynai.

Netikėti personažai, piknikas ir pasivaikščiojimai

Šventės metu laukia ir kitos pramogos: penktadienio vakarą šventės pradžią paskelbs pop-klasikos grupė „el Fuego“. Vidurdienį parke linksmas akimirkas dovanos saulėje spindintys veidrodiniai personažai, aukštaūgiai kojūkininkai ir pavėjui lekiantys spalvoti muilo burbulai. Stebins 19 amžiaus ponų, kviesiančių pasivaikščioti po mineralinį miestel, klegesys, pavasario piknikas bundančioje kurorto gamtoje, ekskursijos su žaviomis gidėmis ir nepaprastais pasakojimais!

Ir, žinoma, Vilniaus alėjoje klegančioje mugėje dėmesį trauks stirtos šviežutėlių pyragų, šimtalapių, šalta gira, šviežiai išrūkyta pajūrio žuvis, ūkininko lašinukai ir skilandžiai. Tautodailininkai, amatininkai ir kiti auksarankiai pasirūpins, kad kiekvienas čia rastų kuo apsirengti, pasipuošti, apsiauti, papuošti namus ir sodybas.

Taip Druskininkai pasitinka prasidedantį gėlėtą ir žalią gyvenimo etapą!

Visa programa ČIA.