Kultūriniai renginiai užtvindys Druskininkų erdves

Čia žalia. Vėsu po medžiais. Gaivu įmerkus kojas į ežerą. Ir kvepia! Pušimis, žolynais. Kokybiškas poilsis ir sveikatinimo procedūros. Tai Druskininkai, visuomet pasirengę suteikti buvimo pilnatvę – nuo malonumų kūnui iki dvasios katarsio.

Liepos vidurio savaitgalis kurorto svečius ir druskininkiečius įsuks į renginių karuselę: kinas, varpelių skambesys bažnyčioje, it plunksnelės lengvos ir žaismingos baleto šokėjos, gatvės muzikos atlikėjų melodijos, emociškai paveiki sakralinė muzika Leipalingio bažnyčioje.

Įsisūpuoja festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“

Vis labiau įsibėgėjantis XIX tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šį savaitgalį parengė du išskirtinio dėmesio vertus renginius: jau ketvirtadienio vakarą lauko kino scenoje Pramogų aikštėje kino filmas „Tapytoja ir vagis“ – neįtikėtinai jautri dokumentika ir nepamirštamas pasakojimas apie nepaprastą dviejų visiškai skirtingų žmonių draugystę ir ryšį, sujungusį vienišas sielas. Filmas, kuriame susiduria elitinio meno pasaulio ir visuomenės marginalų problemos, konstruojamas kaip įtempto siužeto skandinaviškas detektyvas, net sunku patikėti, kad tai dokumentika.

Šeštadienio vakarą Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje suskambės daugybė varpelių. Rankinių varpelių ansamblis iš Estijos „Arsis“ atveža neįprastą ir virpinantį garsų derinį. Ansamblis tik rankiniais varpais, nepritariant jokiam kitam instrumentui, atlieka pasaulio klasikų kūrinius, liaudies melodijas, ištraukas iš garsių operų. Jo pasirodymų metu scenoje būna virš 50 varpų ir varpelių – nuo pačių mažiausių, laikomų rankose, iki didžiausių, statomų ant grindų. Visų instrumentų svoris siekia net 1 toną. Ansamblis yra tapęs estų muzikos simboliu ir yra surengęs šimtus koncertų Estijoje ir užsienyje. „Arsis“ vadovas – Aivaras Mäe, įkūręs rankinių varpelių mokyklą ir ansamblį.

„Lauko kino maratonas“ laukia svečių

Vasaros savaitgaliais vykstantis Lauko kino maratonas šį ketvirtadienį, liepos 16 d., sulauks svečių: atvyksta atsinaujinęs ir išaugęs festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“, kuris žiūrovus pakvies į nemokamas trijų filmų peržiūras Gydyklų parke įsikursiančiame lauko kino teatre. Organizatoriai žada ne tik gerą ir kokybišką turinį, bet ir įspūdingą vaizdo kokybę LED ekrane. Piknikas įsitaisius žalioje parko oazėje ant pleduko bus tikra atgaiva kūnui ir sielai bei proga smagiai pradėti dar vieną vasaros savaitgalį. Pirmasis kino seansas prasidės 17 val. filmu „Vampyriukas“  (Prancūzija, 2020), 19 val. – „Žmonės, kuriuos pažįstam“ (Lietuva, 2020), o pabaigai, 21.15 val. – „Triumfas“ (Prancūzija, 2020).

Sekmadienį kino mėgėjai Pramogų aikštės ekrane galės žiūrėti biografinę dramą „Ačiū už Jūsų tarnybą“. Širdį draskančioje biografinėje dramoje pasakojama, kaip kareiviai, užsigrūdinę Irano kovose, grįžta namo, į šeimą, ir bando integruotis į visuomenę. Tačiau karo prisiminimai vis dar gyvi… Filmo, sukurto remiantis tikrais įvykiais, režisierius – Jasonas Hallas.

Klasika: nuo baleto iki sakralinės muzikos

Šeštadienio vakarą Pramogų aikštės scenoje nutūps lengvutės lyg pienės pūkas balerinos. Visą savaitę Druskininkuose veikusioje „Vilniaus baleto“ stovykloje kartu su šokio profesionalais – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto mokytoja Gražina Dautartiene, Lotynų Amerikos šokių trenere Viktorija Engelgardt Bajor ir „Vilniaus baleto“ choreografu Misha Levin – vyko baleto trenažai, šiuolaikinio šokio kompozicijų šlifavimas ir improvizacijos. Tikrą džiazo siautulį choreografijoje užbaigs kūryba alsuojantis finalinis koncertas „Baleto vasaros Druskininkuose“: būsimos baleto ir šokio žvaigždės, vedamos baleto virtuozo, talentingo ir charizmatiško mokytojo Jurijaus Smorigino, pristatys trumpą baleto trenažo santrauką, šiuolaikinio šokio kompozicijas ir baleto variacijas. Koncertą vainikuos Lotynų Amerikos šokiai.

Šeštadienį 19 val. Leipalingio Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia kviečia į ypatingą senosios muzikos koncertą. Čia bus pristatyta nauja ir unikali muzikinė programa „Oratio Dominica: Kiprijonas Bazilikas ir evangeliškosios himnodijos keliai“. Jos sumanytojai ir kūrėjai – sakralinės muzikos puoselėtojas, vargonininkas, dirigentas Bartosz Izbicki (Lenkija) ir violončelininkas, violininkas, muzikos tyrėjas Darius Stabinskas kartu su kolektyvais „Jerycho“, „GŠ ansamblis“ ir „Morgaine“ – siekia iš naujo pažvelgti į didžiojo Renesanso kūrėjo, kompozitoriaus Kiprijono Baziliko muzikinį palikimą. K. Bazilikas, Krokuvos universiteto auklėtinis, garsėjo ne tik kaip Mikalojaus Radvilos Juodojo, žymiausio XVI a. LDK didiko, dvaro muzikantas ir kompozitorius, bet ir kaip poetas, puikus stilistas ir vertėjas. Visa žinoma K. Baziliko muzika buvo išleista 1550-ųjų pabaigoje, ją daugiausia sudaro keturbalsiai polifoniniai kūriniai.

Gatvės muzikos diena Druskininkuose

Liepos 17 d. kurorto gatvės bus pilnos muzikos: Druskininkai priėmė jubiliejinės 15-osios Gatvės muzikos dienos kvietimą išeiti į gatves ir muzikuoti. Nesvarbu, ar esi mėgėjas, ar profesionalas, groji roką, popmuziką ar klasiką – esi laukiamas Gatvės muzikos dienoje Druskininkuose. Tiek groti, tiek klausytis.