Kovo 11-osios renginiai

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – buvo, yra ir bus nepaprastai svarbi visiems savo šalį mylintiems žmonėms. Šiandieninių įvykių Ukrainoje ir pasaulyje kontekste turime būti kaip niekada solidarūs, stiprinti savo dvasią ir siųsti palaikymo žinutę savo žemę, laisvę ir gyvenimą ginantiems ukrainiečiams.

Takai, kuriais atėjome iki mūsų laisvės dienos

Kovo 11-ąją mieste organizuojama SOLO ekskursija, kviečianti aplankyti 11 istorinių vietų Lietuvos Nepriklausomybės link. Jums tereikia atsisiųsti į telefoną žemėlapį: SOLO ekskursija_žemėlapis. Kelionės maršrutą ir laiką pasirinkite tokį, koks Jums patogus.

Atvykę į pasirinktą stotelę, rasite vėliavėlę, telefonu nuskaitykite ant jos esantį QR kodą. Išklausykite istoriją: Jūsų lauks netikėti siužetai, stebinantys istorijos vingiai, sukrečiantys faktai, naujos, archyvuose slypėjusios ir dar negirdėtos detalės.

Būsime dėkingi, jei užfiksuosite kelionės akimirką ir pasidalinsite nuotrauka savo Facebook paskyroje arba Druskininkų kultūros centro Facebook puslapyje.

Saldi Laisvės akimirka: 11 šventinių desertų

Pakeliui raskite vieną iš miesto centre esančių restoranų ar kavinių, pažymėtų šventinės akcijos ženklu „Saldi Laisvės akimirka“, pasisveikinkite „Su švente, Lietuva!“ ir pasimėgaukite saldžiu šventiniu desertu. Desertais bus pavaišinti pirmieji 11 lankytojų, tad ilgai nemiegokite!

Esame dėkingi restoranams ir kavinėms – Druskininkų vandens parkui, šeimos restoranams Toli toli ir The House, picerijoms Sicilia, „Lobby“ barui Grand SPA Lietuva sveikatingumo komplekse, viešbučiui Europa Royale Druskininkai, kepyklėlei Boulangerie, Caffeine Druskininkai, restoranams Velvetti ir Kolonada, maloniai prisidedančiomis prie šventinės akcijos ir ruošiančiomis saldžias ir kvepiančias dovanėles.

Kviečiame įamžinti saldžią akimirką ir pasidalinti nuotrauka socialiniuose tinkluose su grotažymėmis. Tai bus maža padėka už vaišes. Mėgaukitės gurmanišku Laisvės skoniu!

Iškelkime vėliavas prie paminklo „Lietuvai“

14 valandą prie paminklo “Lietuvai“ (Vasario 16-osios g. 6) vyks šventinė akcija „GELTONA. ŽALIA.RAUDONA“. Kviečiame atsinešti savo vėliavas ir užtvindyti aikštę vėliavų jūra.

Šventinį pasirodymą surengs šiuolaikinio šokio kolektyvas „Opus“, šokėjoms talkins LŠS Giedriaus Matulionio 103-iosios šaulių kuopos šauliai. Druskininkiečių Ronatos ir Rūtos Kotrynos duetas pakels šventinę dvasią ir nuotaiką savo dainomis. Šventėje dalyvaus choras „Druskininkai“ ir tautinių šokių kolektyvo „Leipūnas“.

Gyvenimą pakeitęs šuolis

Po akcijos, 15 val.  kviečiame į Druskininkų vandens parko konferencijų salę, kur bus rodomas Giedrės Žičkytės dokumentinis filmas „Šuolis“. Tai unikali, plačiai pasaulyje nuskambėjusi istorija apie lietuvio jūreivio desperatišką šuolį į laisvę. Herojaus laisvės ilgesys, kai jis ryžtasi rizikuoti viskuo dėl menkos vilties pagaliau įkvėpti laisvės oro ir peršoka iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, verčia žavėtis ir atskleidžia, kaip vieno žmogaus viltis gali sutelkti tūkstančius žmonių vienam siekiui.

Giedrės Žickytės dokumentinė kino juosta „Šuolis“ pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų, filmas nominuotas “Oskarams”.

Renginiai Leipalingyje

KOVO 10 d.
18 val.
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos gitaristų ansamblio koncertas
Dokumentinis filmas „Žaibas – Dzūkijos legenda“ (rež. Andrius Cimbolaitis)
Šaškių ir šachmatų turnyro, skirto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, nugalėtojų apdovanojimai.
Leipalingio laisvalaikio salėje (Alėjos g. 3)

KOVO 11 d.

12 val. Šv. Mišios Leipalingio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje
12.45 val. Vėliavos pakėlimo ceremonija prie Nepriklausomybės paminklo, dalyvaus LK Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai su technika

VIEČIŪNUOSE

12 val. Žygis pėsčiomis „11 LAISVĖS KILOMETRŲ”
Kviečiame visus kartu žygiuoti maršrutu Viečiūnai–Žiogeliai–partizano Juozo Vitkaus- Kazimieraičio vadavietė–Viečiūnai.
Žygio pradžia – nuo Bendruomenės centro.

Pasiekę tikslą, vaišinsimės arbata ir karšta grikių koše.

Organizatoriai: Druskininkų kultūros centras, Viečiūnų seniūnija, bendruomenė, laisvalaikio salė, Leipalingio seniūnija, miestelio benruomenė, laisvalaikio salė.

Rėmėjai:  Druskininkų vandens parkas, šeimos restoranai Toli toli ir The House, picerijos Sicilia, Grand SPA Lietuva, viešbutis Europa Royale Druskininkai, kepyklėlė Boulangerie, Caffeine Druskininkai, restoranai Velvetti ir Kolonada,

Renginiai organizuojami laikantis SAM rekomendacijų dėl COVID-19 pandemijos valdymo. Prašome laikytis saugaus  atstumo ir didesnio susibūrimo vietoje dėvėti veido kaukes.