Kelk Lietuvos vėliavą, junkis į šventinę automobilių koloną ir nešk laisvės žinią!

Šventinis automobilių, išpuoštų Lietuvos vėliavomis ir kita tautine atributika, kolonos žygis Vasario 16-ąją per Druskininkų krašto seniūnijas, švenčiančias Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, jau senokai peržengė vietinės iniciatyvos ribas.

Šią Stračiūnų ir Jovaišių bendruomenių originalią iniciatyvą šiandien jau drąsiai galima vadinti tradicine: iniciatyva garsiai ir džiaugsmingai skleisti šventinę žinią apie mūsų laisvę kasmet plečiasi, sulaukia vis daugiau šventiškai nusiteikusių ratuotų patriotų, aplanko ir pasveikina vis daugiau krašto žmonių.

Skirtingose vietose susirenkantys patriotai dalyvauja Šv. Mišiose už Lietuvą, iškilmingose Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonijose ir kartu gieda tautinį himną. Tuomet rikuojasi į šventišką automobilių koloną ir leižiasi į žygį, triukšmingai ir linksmai sveikindami seniūnijų gyventojus ir svečius Vasario 16-osios proga. 

Šiemet tradicinis motorizuotas žygis automobiliais – iš Leipalingio ir Viečiūnų į Jovaišius!

11.30 val. Dalyviai Leipalingyje renkasi prie Leipalingio žiedo. Dalyvauja Šv. Mišiose Leipalingio bažnyčioje ir Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonijoje prie Nepriklausomybės paminklo. Po ceremonijos kolona važiuos per Ricielius, Gailiūnus į Druskininkus.
Koordinatorius Antanas, mob.  8 671 39071

13.00 val. Dalyviai Viečiūnuose renkasi prie Viečiūnų bendruomenės centro giedoti Lietuvos himno. Mašinų kolona apjuosia Viečiūnus, toliau  važiuoja per Neravus į Druskininkus (Veisiejų gatve iki Parko tilto).
Koordinatorė Jūratė, mob. 8 622 97 438

14.00 val. Kolonos susitinka Parko tilto automobilių stovėjimo aikštelėje Druskininkuose.
14.15 val. Kolona iš aikštelės M. K. Čiurlionio, Veisiejų  gatvėmis važiuoja į Jovaišius.
Leipalingio kolona į Jovaišius įvažiuoja nuo Seirijų plento ties Mažonimis, Viečiūnų kolona –  nuo Kamorūnų pusės. Mašinų parkavimas numatomas šalikelėje.

15.00 val. Jovaišiuose skanausime sriubos, arbatos ir kavos, linksminsimės su ŽEMAITUKAIS!

_____________________________________________________________

Motorizuotas žygis vyks laikantis kelių eismo taisyklių ir SAM reikalavimų dėl Covid 19 pandemijos.

Žygio organizatoriai:
Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenės
Druskininkų kultūros centras
Druskininkų VVG