Kalėdinis laiškas druskininkiečiams ir kurorto svečiams: pajusk tikras Kalėdas su šeima

Ar žinote, mielieji, kad tamsiosios dienos ir dar tamsesnės naktys jau eina prie pabaigos ir saulė rengiasi grįžti? Ar jaučiate, kad jau ima kvepėti Kalėdomis? Ar ruošiatės sutikti Kalėdų džiaugsmo laukimo stebuklą?

Sunkus, bet rūpestingas sprendimas

Daugelis klausiate, ar ateis Kalėdos į mūsų mylimus Druskininkus? Žinoma, be jokių abejonių! Tik dėl ribojančios realybės ─ kiek kitokios. Ramesnės, tykesnės, šeimyniškos, tačiau ne ką mažiau jaukesnės, šviesios ir spindinčios.

Pasak Druskininkų kultūros centro direktorės Rimutės Viniarskaitės, įvertindami pandemijos grėsmes ir sveikatos ekspertų rekomendacijas, saugodami druskininkiečių ir kurorto svečių sveikatą, kalėdinės šventės Druskininkuose organizatoriai priėmė vieną sunkiausių sprendimų ─ nekviesti Jūsų į žmones suburiančius renginius.

„Šįkart nesirinksime į koncertus Pramogų aikštės scenoje, laikinai lankytojams bus užvertos Kalėdinio miestelio durys, senelis Kalėda nespaus rankos savo rezidencijoje, nebešurmuliuos spalvinga mugė. ─ sako R. Viniarskaitė. ─ Visa tai sutraukdavo minias žmonių, o kontroliuoti saugių atstumų laikymąsi būtų itin sudėtinga.“

Saugūs pasivaikščiojimai po spindinčiais žvaigždynais

Tačiau Kalėdos bus – su vitrinų, namų, autobusų  žiburiais. Su miesto parkų, gatvių, kvartalų, bendruomenių erdvių, Jūsų kiemų ir namų eglučių žvaigždėm. Su šventinės nuotaikos pliūpsniu Kalėdinių eglučių alėjoje. Mūsų bendruomenės, įstaigos, verslo atstovai jau ne kartą įrodė, kokie jie kūrybingi, geranoriški ir pasirengę kartu kurti šventę bei dalintis džiaugsmingomis emocijomis. Tad visi kurorto kampeliai, skvereliai, langai ir terasos apsirėdys spalvingomis iliuminacijomis. Puoškitės ir skleiskite šventinę nuotaiką sau ir kitiems!

Pagrindinė miesto arterija ─ Vilniaus alėja ─ iškels žvaigždynus ant šakų, praskleis sidabro žiedus ir susilies su mirgančiais dangaus šviesuliais. Didžiosios eglės karūna gruodžio pradžioje nušvis vilties, gėrio ir grožio kristalais, grojančios fėjos ir sidabrinės laimės paukštės pažers pilnas rieškutes meilės, gėrio ir grožio žiedų.

Naujomis spalvomis ir nežabota fantazija nušvis tradicinė Kalėdinių eglučių alėja, kurioje savo sukurtas eglutes pristatys kurorto įstaigos ir organizacijos – jos tam jau intesyviai ruošiasi, tačiau kūrybinius sumanymus saugiai laiko paslaptyje. Pasivaikščoti šia alėja ir pasigrožėti druskininkiečių fantazija ir kūrybingumu – tikras malonumas.

Įspūdinga instaliacija – kurorto simbolis – trys auksu karūnuotos pušys sankryžoje prie Druskonio ežero primins, kad gyvenimas čia nesustojo, tik pritilo ─ laikinai. Ir persikėlė arčiau namų, dar glausčiau suburdamas šeimas.

Vėlais vakarais, laikantis visų rekomendacijų ir saugių atstumų, drauge su artimiausiais žmonėmis bus smagu pasivaikščioti po spindinčias, šventiškai nuteikiančias ir melodingai skambančias miesto erdves, išgirsti paslaptingą arba linksmą pasaką, galbūt sutikti ekologišku autobusiuku tyliai pralekiantį senelį Kalėdą ar jo pagalbininkus ir perduoti jam dailiai ir nuoširdžiai parašytą laišką su pačiais gražiausiais linkėjimais. Pasivaikščioti po parką ir alėją nesibūriuojant, saugiai grožintis žaliaskarėmis ir fotografuojantis bus galima ir po Naujųjų metų.

Kalėdų eglės įžiebimo šventė – internetu

Žiemos švenčių sezono pradžią Druskininkai skelbs gruodžio 4 d. Jaukiai įsitaisę saugioje savo namų aplinkoje tiesioginės transliacijos metu* galėsite stebėti karūnuotos Druskininkų eglės įžiebimą Pramogų aikštėje.

Eglės įžiebimo LIVE transliacijos metu su jauduliu lauksime Jūsų tūkstančių širdelių fejerverkų ir palaikymo! KVIESKITE DRAUGUS Į ŠVENTĘ IR DALINKITĖS ŠIA ŽINIA!

Parengta įgyvendinant projektą „Kultūra arčiau“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos.