Filmo „Dailininkas Rimas Bičiūnas“ peržiūra

Festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ kino salėje – dokumentinio filmo iš ciklo „Menininkų portretai“ apie tapytoją Rimą Bičiūną peržiūra.

Rimas Zigmas Bičiūnas – pasaulyje ir Lietuvoje gerai žinomas ir pripažintas menininkas. Jo interesų akiratyje – peizažai, natiurmortai, portretai ir tiesiog laisvas žanrų junginys, reiškiantis fantastines, džiugias kompozicijas. Bičiūno paveikslai dėka vaiskaus, ryškaus jų kolorito dažniausiai disponuojančio emocionaliai įtaigaujančiais spalviniais kontrastais, visada yra kupini pakilios ir šventiškos nuotaikos.

Pats Bičiūnas kalbėdamas apie save, pirmiausiai yra linkęs minėti M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytojus ir prisiminti dar mokyklos metais įvykusias pažintis su Van Gogho ir Matisse`o kūriniais, įkvėpusiais jį savitai meninei raiškai (Dr. Dalia Karatajienė)

Peržiūroje dalyvaus pats filmo herojus – garsus tapytojas Rimas Bičiūnas.

Kviečiame į dokumentinio filmo ,,Dailininkas Rimas Bičiūnas“ peržiūrą iš ciklo ,,Menininkų portretai“ ( aut. Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius, 1999m.) ir pašnekesį su dailininku apie požiūrį į kūrybinį procesą, meną ir jo paties kūrybos ,,bičiūniškumą“.

Dokumentinis filmas, Lietuva, 1999 m. Režisierius | scenarijaus autorius | operatorius Algirdas Tarvydas

Trukmė 33 min.

___________________________________________________________

Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius Druskininkų savivaldybė
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba