Druskininkų kurortas savaitgalį – lyg feniksas, pakilęs iš pelenų

Paskutinį pavasario savaitgalį Druskininkai pakvietė Lietuvą kartu pasitikti vasarą ir pagaliau atidaryti kurortą svečiams. Po ilgo ir varginančio karantino žmonės pirmą kartą galėjo pilna burna įkvėpti gryno laisvės oro ir pasimėgauti gyvenimu. Į kurorto at(s)idarymo šventę KURORT IN plūdo žmonės iš sostinės, Kauno, Alytaus ir kitų šalies vietovių, netrūko ir svečių iš užsienio. Miestas vėl ėmė pulsuoti gyvybe.

Renginio organizatoriai pasirūpino, kad tą savaitgalį Druskininkuose turėtų ką veikti ir didelis, ir mažas, ir jaunas, ir senjoras. Kurortas virto didžiuliu ošiančiu parku: plati veiklų po atviru dangumi programa buvo išdėstyta septyniose skirtingose kurorto erdvėse, laikantis visų karantino saugumo reikalavimų. Koncertai ir kitos veiklos buvo suplanuotos taip, kad buvo galima spėti išgirsti ir pamatyti viską.

Koncertai ant vandens

Jei visos KURORT IN veiklų vyko riboto žiūrovų skaičiaus erdvėse, tai Druskonio ežeras ir jo pakrantė virto didžiausia Lietuvoje koncertų arena po atviru dangumi. Scenos žvaigždžių pasirodymus druskininkiečiai ir kurorto svečiai galėjo stebėti didžiuliuose ekranuose piknikaudami amfiteatro pievelėje, parke, visoje ežero pakrantėje. Stebėti koncertą iš vandens kvietė baidarių, katamaranų, valtelių nuomotojai. Tokia ekstremalia pramoga ypač džiaugėsi jaunimas, garsiai traukęs dainas kartu su atlikėjais ir negailėjęs karštų aplodismentų.

Bisui scenos žvaigždes – Leon Somov ir Diletą, grupę Saulės kliošas, Planeta Polar, KaYra ir kt. – kvietė ir pakrantėje pašėlusią diskoteką po atviru dangumi surengę žiūrovai.

Žmonės šėlo išgirdę pirmuosius ekstravagantiškųjų, paslaptingų, kitoniškų ir tikrai nenuobodžių Beissoul & Einius akordus, dainavo kartu su atlikėjais, skandavo, plojo į taktą, savo emocijas siuntė švieselėmis. Žodžiu, linksminosi iš visų jėgų – kaip kažkada.

Grandiozinis lazerių šou pabudino ežero gelmes

Koncertai tęsėsi iki vidurnakčio, o tuomet estafetę perėmė didžėjus Šarūnas Šimaitis aka Less Feeling. Gerai pažįstamas muzikinių karuselių operatorius specialiai šiai progai parinko muzikinius takelius.

Virš Druskonio ežero savo spalvotus spindulius paskleidė rekordinis lazerių skaičius, muzikos garsai persipynė  su šviesomis ir sukūrė įstabų vaizdą, nukeliantį į žaižaruojančią spalvų padangę. Įspūdį stiprino pasklidęs atvaizdas ant veidrodinio Druskonio ežero paviršiaus – rodės, kad iš ežero gilumos kyla prižadintos paslaptingos pulsuojančios gyvybės. Pusantros valandos trukęs grandiozinis reginys paliko jį stebėjusiems sunkiai išdildomus potyrius.

Nuo romantikos ir geros poezijos iki šlagerių

Atskirose KURORT IN 2021 zonose, po atviru dangumi, gražioje gamtoje širdžiai mielą veiklą galėjo atrasti visi.

Pramogų aikštėje vyko gyvo garso koncertai: vakarą pradėjo specialiai šia progai susibūręs džiazo kvartetas „Jazz In“ su saksofonistu Tomu Čiukausku, Andrej Polevikov (klavišiniai), Domu Žostautu (bosinė gitara), Andriumi Kairiu (mušamieji).

Folkloro ansamblis „Nalšia“ žiūrovams dovanojo romansų vakarą, o Adas ir Viltė lietuvių liaudies melodijas adaptavo į elektroninę muziką. Vakarais kino mėgėjai, įsitaisę patogiuose oranžiniuose krėsluose, pasinėrė į muzikinio kino seansus.

Garlaivio prieplaukoje romantiškai nuteikė Justino Lapatinsko jausmingos dainos, o druskininkiečių mylimos R&R vertė kilnoti kojas ir dainuoti kartu.

K. Dineikos sveikatingumo parke įsikūrė jauki ramybės oazė: kompozitoriaus ir atlikėjo Miko Suraučiaus akustinis autorinių dainų koncertas palepino geros muzikos mylėtojus, o Aldona Vilutytė ir Andrius Zalieska Zala pakvietė kartu praleisti muzikos ir poezijos valandą intriguojančiu pavadinimu „Pasinesusikalbėjimai“. Atlikėjai, beveik metus nekoncertavę gyvai, atrodė, žiūrovams atidavė visą savo širdį.

Išsidūkę ir išsikvatoję mažieji

Nemuno krantinėje pasklido mažieji, visa galva pasinėrę į jiems skirtas veiklas: vaikai dūko ir šėlo Kakės Makės pramogų arenoje, šoko, vaidino, leido muilo burbulus su Mimų teatro aktoriais, bandė pavyti ir fotografavosi su kojūkininkais.

Žaismingas „Labaiteatro“ spektaklis „Kai užaugsiu būsiu“ vaikams uždavė išspręsti nelengvą rebusą – tai kuo būti užaugus? Betarpiškas aktorių bendravimas su vaikais, gyvas kontaktas, linksmas rimtų klausimų pateikimas iki raudonumo įkaitino mažųjų delnus.

Edukacijų dirbtuvėlėse vaikai galėjo išlaisvinti savo kūrybiškumą: kartu su profesionaliais amatininkais spalvinti, komponuoti, rišti.

Vaikų emocijas čia pat, tarp medžių ištiesęs drobę, nuspalvino menininkas Gabrielius Žvirblis, per trumpą laiką su įvairių spalvų akriliniais dažais sukūręs ryškų ir linksmą dūkstančių vaikų paveikslą.

Druskininkai atviri mėgstantiems aktyvią veiklą ir kokybišką poilsį

Be dėmesio savaitgalį neliko sveiko gyvenimo būdo propaguotojai: jie mynė dviračiais 20 km, bėgo pasirinktą trasą, sekmadienio rytą leidosi į baidarių žygį Kubilnyčios ir Nemuno upėmis iki Druskininkų, išbandė pramoginį slalomą elektromobiliu kartu su Ladies Go Karys-Lenktynininkas orientacinio-pramoginio ralio dalyviais.

Sekmadienio rytą buvo galima pamedituoti K. Dineikos sveikatingumo parke: čia gongų terapijos rytmetį vedė ir gongus kalbino gongo meistras R. Binkauskas.

Tie, kurie norėjo savaitgalį išnaudoti prasmingai, sužinoti ką nors naujo ir arčiau pažinti Druskininkus, gausiai registravosi į gidų vedamas ekskursijas ,,Išėjau su Čiurlioniu. Negrįšiu“ ir „Medinė Druskininkų architektūra“.

Druskonio scenoje charizmatiškasis, visada linksmas ir vietoje nenustygstantis LEO – Leonardas Pabedonoscevas į smagius pokalbius pristatyti Druskininkų naujienas kvietė  įvairių sričių pašnekovus – sanatorijų, SPA, gydyklų ir kitų verslų atstovus. Jie pasakojo apie teikiamas paslaugas, naujus produktus ir visa kita, dėl ko verta poilsiui rinktis Druskininkus.

Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Grand SPA Lietuva“ pristatė projektą „Laiminga šeima – sveika šeima”, Amberton Green SPA Druskininkai – vienintelis miego spa Šiaurės Europoje – kvietė išbandyti naujas ir neįprastas procedūras.

Tech Spa su Tomoko kavine pristatė pirmą tokio tipo darbo ir gyvenimo erdvę Druskininkuose, kur darbas ir atpalaiduojanti atmosfera susijungia vienoje erdvėje. Tomoko – ne tik vieta jaukiems pašnekesiams, bet ir čepsėjimui nuo skanumo, nes čia vakarietiškas maistas ruošiamas japoniškai.

SAKA atostogų namai kviečia savaitgalį praleisti originaliai įrengtuose aštuoniuose kambariuose, kuriuose galima rasti vis kitą legendą, susijusią su Druskininkų apylinkėmis.

Na, o Druskininkų vandens parko atskirai pristatyti net neverta: tropinis karštis, vaiskaus žydrumo baseinai, 18 pirčių erdvė, palmių paunksmės ir nesibaigiančios vandens pramogos visuomet yra užgultos lankytojų.

Druskininkų gydykla ir „Eglės sanatorija“ – tikras sveikatos ir poilsio šaltinis visai šeimai, garsėjantis giliomis sanatorinio gydymo tradicijomis ir natūraliais gydomaisiais veiksniais. Modernios gydomojo ir mineralinio purvo vonios, baseinai, pirtys, masažo, fizioterapijos, kineziterapijos, krioterapijos kabinetai, poilsio kambariai, žiemos sodai ir mineralinio vandens biuvetės skirti tiems, kas pasirengęs stiprinti organizmą ir palaikyti sveikatą. UPA siūlo pasilepinti gydomaisiais, SPA masažais, kūną puoselėjančiais ritualais.

Taigi, Druskininkai pasitiko vasarą garsiai, pasidžiaugė galimybe vėl pabūti kartu ir pagaliau saugiai grįžti į įprastas gyvenimo vėžes.

Mariaus Dovidausko ir Druskininkų kultūros centro nuotraukos.