Druskininkų krašto bendruomenės sukūrė nuostabią pavasario šventę

Šį savaitgalį Druskininkai kaip reikiant įsupo Velykas, sukūrė įstabią šventinę atmosferą ir suskambėjo taip išsiilgtais gyvais muzikiniais akordais.

Šventinį rytą sočiai papusryčiavę, druskininkiečiai traukė į miesto centrą prie atgijusio muzikinio fontano, skambant muzikai, gėrėjosi pašėlusiais jo šokiais. Vakare savo magišku žėrėjimu kerėjo virš fontano iškilusi neregėta gamtos virsmą simbolizuojanti instaliacija. Daugybė blizgančių kamuolių, suspindusių visų spalvų ir atspalvių šviesomis, sukūrė neįtikėtiną velykinio margučio aliuziją, kuri vertė sustoti ir apmirti. Nepaprastas šviesų šokis ir svajinga muzika kvietė įsisūpuoti ir paskęsti pavasario burtuose.

Dieną druskininkiečiai su gera nuotaika vaikščiojo po Gydyklų parką, fotografavosi prie bendruomenių sukurtų velykinių dekoracijų, šeimos smagiai rideno margučius, vaikai patrakėliškai suposi. Akį traukė įvairiaspalviais margučiais išpuošti švytintys medeliai.

Šventinę popietę įvairiose kurorto erdvėse gerą nuotaiką kūrė druskininkiečio saksofonisto Tomo Čiukausko atliekamos romantiškos melodijos, o Ronata ir Rūta Kotryna savo dainomis kvietė pašėlti ir mojuoti rankomis.Mėgstantys aktyvią veiklą, ieškojo nuotykių orientacinėse „Išjudink Velykas“ ar kartu su gidais leidosi Druskininkų istorijos vingiais. Beje, orientacinių kelias buvo nužymėtas Druskininkų miesto muziejaus sukurtais spalvingais margučiais.

Viečiūnai paprastai Velykoms ruošdavosi tik simboliškai, daugiau dėmesio skirdami Vaikų Velykėlėms kitą sekmadienį po Šv. Velykų, kurių pagrindiniai žiūrovai ir dalyviai paprastai būdavo vaikai.

„Tikriausiai tas karantinas, ilgokai mus palikęs be tiesioginės kultūrinės veiklos, įkvėpė fantazuoti ir kurti, – šypsosi Viečiūnų laisvalaikio salės vadovė Jolita  Paulauskaitė-Mieliauskienė. – Tiesą sakant, net rankos niežtėjo, kai ėmėmės įgyvendinti idėjas, nors iš pradžių atrodė, kad ir laiko jau per mažai, ir įgyvendinti bus nelengva.“

Tad šįmet kūrybinės fantazijos užvaldė viečiūniškius ir jie mostelėjo iš peties: sukūrė linksmą ir žaismingą Velykų parką, po kurį lakstė ir dūko išdykę velykiniai zuikiai.

O pagrindine parko dekoracija tapo velykiniais margučiais išdabinta didžiulė liepa, kuriai papuošti prireikė išpūsti ir numarginti net 760 kiaušinių. Laisvalaikio salės darbuotojoms marginti kiaušinius entuziastingai padėjo Viečiūnų bendruomenė, neįkainojama buvo Vaikų dienos centro vaikų ir Viečiūnų progimnazijos mokinių, kibusius į darbus kartu su mokytojomis Aušra ir Aurelija, pagalba. Beje, įmonė „Oeticer“ ant medžio pakabino savo sukurtus metalinius margučius!

„Sulaukėme daugybės gražių atsiliepimų ir įvertinimų, tad tikimės, kad Velykinio medžio puošimas taps Viečiūnų bendruomenės tradicija, tik kitąmet puošime dar didesnį medį,“ – juokiasi J. Paulauskaitė-Mieliauskienė.

Velykų parko dekoracijomis rūpinosi Viečiūnų seniūnija: pagamino žaidimams margučių ridenimo lovelius, smagų ridenimui skirtą labirintą, kuriuos šventiškai padekoravo Viečiūnų bendruomenės narė, tautodailininkė Daiva Stoncelienė, pastatė velykines sūpynes. Parko puošmenomis tapo ir du didžiuliai spalvingi margučiai, kuriuos ištapė Laisvalaikio salės meno vadovė Indrė Čaplikienė.

Ne ką mažiau kūrybingi pasirodė ir leipalingiečiai. Jie aktyviai atsiliepė į Leipalingio laisvalaikio salės iniciatyvą ir ėmėsi išradingai dekoruoti didžiulius velykinius margučius, nuspalvinusius pagrindinę miestelio aikštę. Šešiolikos margučių ekspozicija stebino talentingais darbais: kiaušiniai išmarginti skirtingomis technikomis, kiekvienas pasakoja atskirą istoriją, užfiksuotą akimirką ar tiesiog artėjančio pavasario laukimo emociją. Vieni margučiai apsiūti, kiti apklijuoti linu, tekstile, popieriumi, ištapyti ar su floristikos elementais. Juose buvo galima rasti įvairiausių motyvų ar senovinių marginimo raštų, vasaros šauklių – drugelių, kiaušinio sieną dažantį dažytoją, miestelį, kiškelį, net keturis metų laikus.

„Į mūsų kvietimą noriai atsiliepė miestelio gyventojai ir organizacijos, margučius margino ir mūsų darbuotojai su vaikais, ir miestelio jaunimas, vaikų darželis „Liepaitė“, Vaikų dienos centras, Leipalingio mokyklos „Gurinukai“ mokiniai, Sauliaus ir Evelinos Valentukonių, Tomo ir Rasos Valentukonių šeimos, Miglės ir Vytenio Pluščauskų, Viktorijos ir Gedimino Mažeikų, Dainiaus ir Astos Dailydų šeimos, Marytė Misevičienė, Algima Pilvelienė, Žaneta Krivonienė, Žygimantė Miškinytė, Irma Maižešiūtė su dukra,“ – vardija Leipalingio laisvalaikio sales vadovė Rimantė Černiauskaitė-Kėrienė.

Anot jos, visi sukurti margučiai yra tokie skirtingi, spalvingi, puošiantys aikštę prie bažnyčios ir traukiantys praeivio akį, kad nuspręsta ne rinkti gražiausią, o simboliškai apdovanoti visus margintojus.