Čiurlionio takais į mitų ir gyvų legendų Švendubrę | Žygis pėsčiomis

Žygio pradžia:
19:00 val. Druskonio ežero pakrantė
Trukmė 1,5 val.
Maršruto ilgis 6 km. 
Pasiteiravimui: mob.: +370 686 45528 Aušra Česnulevičienė

_________________________________________________________________

Ilgai ėjome šilu į Raigardą, o pušys lydėjo mus, retkarčiais tylomis lyg atsidusdamos ir galvomis palinguodamos. ,,Jau netoli Raigardas!“ -sušuko Kastukas ir užtraukė savo mėgstamą dainą ,,Oi giria, giria“. Tai buvo viena iš jo mėgstamiausių vietovių. Brolis ne kartą, dar paaugliu būdamas, su draugais lankydavo Raigardą. Taip prisimena jauniausioji Konstantino Mikalojaus sesuo Jadvyga, švelniai brolio Žvirbleliu vadinta.

Prisimindami  Čiurlioniukų išvyką ankstyvą vasaros rytą į Raigardą daugiau nei prieš 100 metų, išsiruoškime ir mes.

Jei pirmą kartą lankotės Raigardo slėnyje intuityviai akimis ieškosite to taško ar vietos, – kur gi stovėjo 1907 metų birželį Čiurlionis ir tapė savo garsų triptiką ,,Raigardas“. XX a. pradžioje nutapytas paveikslas yra savotiška ikona, jis turi kai ką daugiau nei tik peizažas.

Nuo Druskonio ežeriuko, Kastuko vaikystės vietos, eisime mišku, kuris atgyja ir suskamba kompozitoriaus sukurtoje pirmoje lietuviškoje simfonijoje ,,Miške“.

Sustosime ir prisiminsime švendubrėnus, Čiurlionio amžininkus, pakalbinsime gyvas Švendubrės legendas.

Dangui pasidabinus žvaigždėmis, būsite pakviesti į vasarvidžio meno puotą, kurią kurs pianistai Rokas Zubovas, Sonata Zubovienė ir aktorė Rasa Samuolytė.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/VakaroImpresija