Projektas „Kultūrinio bendradarbiavimo ir savanorystės keliu” Nr.DRUS-LEADER-6B-KSU-4-5-2019

Projektas baigėsi. Bendradarbiavimas tęsiasi

Druskininkų kultūros centras kartu su partneriais sėkmingai baigė įgyvendinti projektą “Kultūrinio bendradarbiavimo ir savanorystės keliu“ Nr.DRUS-LEADER-6B-KSV-4-5-2019. Vienas iš projekto uždavinių – skatinti savanorystę, kultūrines veiklas ir iniciatyvas kaimo vietovėse. Tuo tikslu per beveik 2 metų laikotarpį Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenėse buvo organizuojami renginiai ir susibūrimai, išvykos.

Šią vasarą, atslūgus pandemijai ir atsiradus galimybėms burtis ir organizuoti renginius, kartu su partneriais suorganizavome baigiamąjį refleksinį renginį 56-iems patiems aktyviausiems ir labiausiai motyvuotiems bendruomenių nariams. Renginio metu buvo aptarta, kaip sekėsi dirbti komandose, bendradarbiauti ir pritraukti savanorių bendruomenių veikloms, surengtas protų mūšis, pramoginės varžybos. Dalyviai išbandė viečiūniškės Daivos Stoncelienės siūlomą meninę taškinę edukaciją, šeimos aktyviai dalyvavo Druskininkų šeimos paramos centro žaidimų veiklose, kurias vedė Vaida Vaičiulionienė.

Projekto metu didelio susidomėjimo sulaukė įvairios edukacinės programos: Švendubrės, Jaskonių – Naujasodės, Jovaišių, Bilso, Neravų, Ricielių Stračiūnų gyventojams buvo surengti audinių marginimo, interjero puošybos, natūralios kosmetikos, dekupažo, arbatos gamybos mokymai. Šiuose užsiėmimuose dalyvavo virš 50 dalyvių, o užsiėmimus vedė ir menininkai, ir kiti savo srities profesionalai – Rūta Burbulė, Irma Jazerskaitė, Giulnara Kupčinskienė, Reda Vaikšnorienė, Diana Lukošiūnaitė ir kt.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu suorganizuota virš 18 renginių, juose dalyvavo 666 lankytojai. Džiugu, kad bendruomenės turėjo galimybę drauge pabūti. Kiekvienas toks susiėjimas stiprina ir kiekvieną bendruomenę atskirai, ir visus kartu. Artimas bendravimas yra tas variklis, kuris skatina kurti, gerina gyvenimo kokybę: nuo bendrystės, nuo gerų santykių visi jaučiasi geriau ir tikrai laimingesni.

Projekto partneriai: Stračiūnų bendruomenė, Ricielių kaimo bendruomenė, Neravų kaimo bendruomenė, Bilso bendruomenė, Jovaišių kaimo bendruomenė, Švendubrės kaimo benduomenė. Partneriai akyviai įsijungė į visas veiklas, motyvavo ir skatino savo narius kūrybinėms paieškoms ir iššūkiams.

Tikimės, kad Druskininkų kultūros centro kolektyvo patirtis ir  perduotos žinios bendruomenių nariams pravers ateityje kuriant savo kaimo strategiją ir numatant bendruomenės veiklas bei kryptis.

Projektas finansuojamas EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos  valstybės biudžeto bei Druskininkų savivaldybės lėšomis. Bendra projekto vertė  21 052,63 Eur.

Finansavimas skirtas įgyvendinant strategiją „Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015-2020 m. strategija“.

Kultūrinis bendradarbiavimas ir savanoriškos iniciatyvos Druskininkų savivaldybės kaimuose 

Druskininkų kultūros centras kartu su partneriais sėkmingai įgyvendina projektą “Kultūrinio bendradarbiavimo ir savanorystės keliu“ Nr.DRUS-LEADER-6B-KSV-4-5-2019. Vienas iš projekto uždavinių – skatinti savanorystę ir kultūrines veiklas ir iniciatyvas kaimo vietovėse. Tuo tikslu visą vasarą Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenėse buvo organizuojami renginiai ir susibūrimai, kurie per kūrybines motyvuojančias veiklas telkė kaimų bendruomenes kūrybinei veiklai. Renginių metu koncertavo vieni geriausių šalies atlikėjų, kurie sustiprino renginių meninę kokybę.

Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė birželio 23 d. organizavo Joninių šventę, kurioje koncertavo Ovidijus Miniauskas su grupe, o rugsėjo 19 d. vykusioje Rudens šventėje “Jaskonių bandos” kepė bulvines bandas ir linksminosi su grupe “Mudu abudu”. Liepos 26 d. Švendubrės bendruomenė rinkosi į šventinį renginį, skirtą Švendubrės 400 metų jubiliejui. Renginio metu vyko įvairios pramogos, estafetės, medžio drožybos dirbtuvės, koncertavo Deividas Bastys. Liepos 28 d. Neravų kaimo bendruomenė organizavo šventinį bendruomenės susirinkimą, kurio metu diskutavo apie bendruomenės iniciatyvas, vėliau surengė šventinę vakarienę, kurios metu koncertavo atlikėjas Anatolijus Oleinik. Rugsėjo 10 d. bendruomenės organizuotoje Rudens šventėje visi pramogavo su Klounų studijos “Dulidu” aktoriais ir stebėjo spektaklį visai šeimai “Arklio Dominyko meilė”. Bilso bendruomenės aktyvas rugpjūčio 6 d. visus bendruomenės narius pakvietė švęsti dzūkiškai ir pasikvietė Lietuvoje garsias aktores Neringą Varnelytę bei Vitaliją Mockevičiūtę su muzikantais. Buvo surengtas vakaras – spektaklis “Kas apsakys tas dzūkų linksmybes”.

Žolinė Stračiūnų bendruomenėje jau tradicinė šventė, burianti bendruomenės narius bendroms veikloms, kviečianti išeivius sugrįžti ir pabūti kartu. Šiemetėje šventėje rugpjūčio 15 d. koncertavo skrabalininkas Regimantas Šilinskas bei muzikos grupė “Lietuvaičiai”, vyko edukacijos, pramogos ir paskaitos. Jovaišių kaimo bendruomenė taip pat turi savas tradicijas – rudens šventės metu rugsėjo 26 d. bendruomenės namai skambėjo nuo dainų, Muzikos ir geros nuotaikos. Koncertavo muzikos grupė “Kurortas”. Ricielių kaimo bendruomėje rugsėjo 26 d. vykusi rudens šventė taip pat buvo pilna geros nuotaikos ir siurprizų, o šventinę atmosferą kaitino choro “Druskininkai” atliekami tiek klasikos kūriniai, tiek ir populiarioji muzika.

Projekto metu dar numatytos įvairios edukacinės programos bendruomenėse bei baigiamasis refleksinis renginys , kurio metu bus aptarta kaip sekėsi dirbti komandose, bendradarbiauti ir pritraukti savanorių savo veikloms.

Projektą įgyvendina Druskininkų kultūros centras. Projekto partneriai: Stračiūnų bendruomenė, Ricielių kaimo bendruomenė, Neravų kaimo bendruomenė, Bilso bendruomenė, Jovaišių kaimo bendruomenė, Švendubrės kaimo bendruomenė.

Projektas finansuojamas EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos  valstybės biudžeto bei Druskininkų savivaldybės lėšomis. Bendra projekto vertė  21 052,63 Eur

Finansavimas skirtas įgyvendinant strategiją „Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015-2020 m. strategija“.