Projektas „Kultūrinio bendradarbiavimo ir savanorystės keliu” Nr.DRUS-LEADER-6B-KSU-4-5-2019

 

Kultūrinis bendradarbiavimas ir savanoriškos iniciatyvos Druskininkų savivaldybės kaimuose 

Druskininkų kultūros centras kartu su partneriais sėkmingai įgyvendina projektą “Kultūrinio bendradarbiavimo ir savanorystės keliu“ Nr.DRUS-LEADER-6B-KSV-4-5-2019. Vienas iš projekto uždavinių – skatinti savanorystę ir kultūrines veiklas ir iniciatyvas kaimo vietovėse. Tuo tikslu visą vasarą Druskininkų savivaldybės kaimo bendruomenėse buvo organizuojami renginiai ir susibūrimai, kurie per kūrybines motyvuojančias veiklas telkė kaimų bendruomenes kūrybinei veiklai. Renginių metu koncertavo vieni geriausių šalies atlikėjų, kurie sustiprino renginių meninę kokybę.

Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė birželio 23 d. organizavo Joninių šventę, kurioje koncertavo Ovidijus Miniauskas su grupe, o rugsėjo 19 d. vykusioje Rudens šventėje “Jaskonių bandos” kepė bulvines bandas ir linksminosi su grupe “Mudu abudu”. Liepos 26 d. Švendubrės bendruomenė rinkosi į šventinį renginį, skirtą Švendubrės 400 metų jubiliejui. Renginio metu vyko įvairios pramogos, estafetės, medžio drožybos dirbtuvės, koncertavo Deividas Bastys. Liepos 28 d. Neravų kaimo bendruomenė organizavo šventinį bendruomenės susirinkimą, kurio metu diskutavo apie bendruomenės iniciatyvas, vėliau surengė šventinę vakarienę, kurios metu koncertavo atlikėjas Anatolijus Oleinik. Rugsėjo 10 d. bendruomenės organizuotoje Rudens šventėje visi pramogavo su Klounų studijos “Dulidu” aktoriais ir stebėjo spektaklį visai šeimai “Arklio Dominyko meilė”. Bilso bendruomenės aktyvas rugpjūčio 6 d. visus bendruomenės narius pakvietė švęsti dzūkiškai ir pasikvietė Lietuvoje garsias aktores Neringą Varnelytę bei Vitaliją Mockevičiūtę su muzikantais. Buvo surengtas vakaras – spektaklis “Kas apsakys tas dzūkų linksmybes”.

Žolinė Stračiūnų bendruomenėje jau tradicinė šventė, burianti bendruomenės narius bendroms veikloms, kviečianti išeivius sugrįžti ir pabūti kartu. Šiemetėje šventėje rugpjūčio 15 d. koncertavo skrabalininkas Regimantas Šilinskas bei muzikos grupė “Lietuvaičiai”, vyko edukacijos, pramogos ir paskaitos. Jovaišių kaimo bendruomenė taip pat turi savas tradicijas – rudens šventės metu rugsėjo 26 d. bendruomenės namai skambėjo nuo dainų, Muzikos ir geros nuotaikos. Koncertavo muzikos grupė “Kurortas”. Ricielių kaimo bendruomėje rugsėjo 26 d. vykusi rudens šventė taip pat buvo pilna geros nuotaikos ir siurprizų, o šventinę atmosferą kaitino choro “Druskininkai” atliekami tiek klasikos kūriniai, tiek ir populiarioji muzika.

Projekto metu dar numatytos įvairios edukacinės programos bendruomenėse bei baigiamasis refleksinis renginys , kurio metu bus aptarta kaip sekėsi dirbti komandose, bendradarbiauti ir pritraukti savanorių savo veikloms.

Projektą įgyvendina Druskininkų kultūros centras. Projekto partneriai: Stračiūnų bendruomenė, Ricielių kaimo bendruomenė, Neravų kaimo bendruomenė, Bilso bendruomenė, Jovaišių kaimo bendruomenė, Švendubrės kaimo bendruomenė.

Projektas finansuojamas EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos  valstybės biudžeto bei Druskininkų savivaldybės lėšomis. Bendra projekto vertė  21 052,63 Eur

Finansavimas skirtas įgyvendinant strategiją „Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015-2020 m. strategija“.