Vokalinės muzikos programa „Vakaras, naktis, rytas“ šeštadienį skambės miesto muziejuje

Jau daugiau nei du dešimtmečius tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ yra neatskiriama Druskininkų kurorto kultūrinio gyvenimo dalis, klasikinės muzikos dominantė. Vasara jau įpusėja, tačiau 21-asis festivalis tik įsibėgėja. Šeštadienį, liepos 15 d., druskininkiečiai ir miesto svečiai Druskininkų miesto muziejuje nuo 19 val. išgirs intriguojančią vokalinės muzikos programą „Vakaras, naktis, rytas“.

Koncerte tarptautinių konkursų laureatė, „Fortūnos“ prizais ir dviem „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanota solistė Raminta Vaicekauskaitė (sopranas) ir talentinga pianistė Evelina Pilipavičiūtė-Juraškienė (fortepijonas) klausytojus kvies pasinerti į vakaro sutemas, išgyventi nakties paslaptis bei auštančio ryto viltį.

„Programos kulminacija yra naktis, nes mūsų fantazija geriausiai veikia užsimerkus. Tad įsivaizduokite momentą, kai leidžiasi saulė – būtent nuo čia prasidės vakaro kelionė. Jos metu netrūks įvairiausių nuotaikų, emocijų, netikėtumų, žinoma, ir daug eilių apie meilę. Ir tegul ateina aušra baltai apsirėdžiusi!“ – žodžiais iš Ruggero Leoncavallo dainos, pabaigsiančios koncertą, į festivalio svečius kreipiasi atlikėjos.

RAMINTA VAICEKAUSKAITĖ – įspūdingu balsu apdovanota dainininkė – nuolatinė muzikos festivalių dalyvė, kantatų ir oratorijų soprano partijų atlikėja, kamerinės muzikos projektų iniciatorė. „Man itin artima kamerinė muzika, – sako ji. – Kiekvieną dieną gyvenu muzika. Ir ji labai skirtinga. Tačiau aš stengiuosi atlikti muziką, kurią myliu.“

EVELINA PILIPAVIČIŪTĖ-JURAŠKIENĖ VDU Muzikos akademijoje įgijo ir fortepijono (R. Rikterės klasė), ir dainavimo (Vl. Prudnikovo klasė) bakalauro laipsnius. Kaip pianistė tobulinosi G. Aleknos, E. Minkštimo, F. Pavri, B. Vainiūnaitės, G. Bandzinaitės, J. Fisherio, N. Ralytės meistriškumo pamokose, vokalo techniką tobulino V. Rein, R. Lampsatytės, S. Skjervoldo meistriškumo kursuose. Aktyviai koncertuoja kaip dainininkė ir kaip koncertmeisterė. 2013 m. VIII Klaudijos Taev konkurse pelnė geriausios konkurso akompaniatorės apdovanojimą, dalyvavo kamerinės muzikos festivalyje „Avanti“, „Mikkeli Music Festival“ (Suomija).

Koncerto programa

J. Indra, ž. S. Nėries. Saulė leidžias
Cl. Debussy, ž. P. Bourget. Beau soir
O. Respighi, ž. A. Rubino. Crepuscolo
O. Respighi, ž. A. Negri. Nebbie
G. Bizet, ž. V. Hugo. Adieux de l‘hôtesse Arabe
J. Turina, ž. R. de Campoamor. Los dos miedos
H. Wolf, ž. J. von Eichendorff. Verschwiegene Liebe
F. Liszt, ž. V. Hugo. Oh! quand je dors
O. Respighi, ž. A. Negri. Notte
H. Villa-Lobos, ž. D. Vasconcellos. Melodia sentimental
R. Strauss, ž. J. H. Mackay. Heimliche Aufforderung, op. 27 Nr. 3
G. Fauré. Après une rêve
A. Berg. ž. Th. Storm. „Die Nachtigall“ iš „7 Frühe Lieder“
P. Tosti, ž. G. D‘Anunzio. L’alba sepàra dalla luce l’ombra
R. Leoncavallo, ž. R. Leoncavallo. Mattinata


Bilieto kaina 10 EUR.
Įsigyti bus galima įsigyti renginio dieną Druskininkų miesto muziejuje
arba rezervuotis iš anksto tel (8 313) 53 122.
Visa festivalio programa: https://bit.ly/VasaraSuCiurlioniu
Daugiau renginių Druskininkuose: https://renginiai.druskininkai.lt/