Vilniaus knygų mugėje tarp 40 Lietuvos kultūros centrų – ir Druskininkų kultūros centras (papildyta)

Ketvirtadienį prasidedančios Knygų mugės Muzikos salėje įsikūrusi Lietuvos kultūros centrų alėja taps vieta, kurioje lankytojai atras įvairiapusį mūsų miestų ir miestelių kultūrinį gyvenimą.

Tradicija tampančioje, šalies kultūrinių renginių įvairovę pristatančioje Kultūros centrų alėjoje vyks kūrybiniai susitikimai, diskusijos, edukaciniai užsiėmimai, renginiai, nušviesiantys svarbiausius šiųmečius įvykius – reikšmingą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės – minėjimą, skelbsiantys svarbią žinia apie 2024 m. šimto metų sukaktį minėsiančią Lietuvos dainų šventę. 

„Lietuvos regionuose vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas, veikia daug kultūros centrų, sėkmingai organizuojančių ne tik mėgėjų, bet ir profesionaliojo meno sklaidą, vykdančių edukacinę veiklą, buriančių meno kolektyvus. Per metus čia surengiama per 50 tūkst. įvairius meno žanrus jungiančių renginių, gausiai įtraukiančių vietos bendruomenes. Kultūros centrai kasdien dirba tam, kad jų miestuose žmones suburtų daina ir šokis – būtent čia, intensyviai repetuojant ir koncertuojant, ruošiamasi Lietuvos dainų šventės tradicijos šimtmečiui. Jau šiemet per Lietuvos miestus keliaus koncertinis turas, kviesdamas žmones į šį tūkstančius vienijantį renginį“, – pasakojo Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Diskusijos

Muzikos salės Pokalbių scenoje vyksiančiose diskusijose dalyvaus kultūros įstaigų ir visuomenės atstovai, projektų rengėjai, atlikėjai.

Vasario 23 d. 16 val. diskusijoje „Gyvasis paveldas – tvarus ir tvarumui“ bus liečiami nematerialaus kultūros paveldo ir muzikos tradicijų gyvybingumo klausimai: ką šis paveldas reiškia bendruomenėms, jų tapatumui, tvariai gyvensenai, kaip apčiuopti vienos ar kitos tradicijos esmę, koks vaidmuo išsaugant paveldą tenka kūrybiškumui, kaip sąveikauja tęstinumas ir kismas. Dalyvaus etnomuzikologė, hab. dr. Daiva Vyčinienė, istorikas, archeologas dr. Rimvydas Laužikas, etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė. Pokalbį moderuos muzikologė Vida Šatkauskienė.

Vasario 23 d. 17 val. diskusijoje „Koks Lietuvos dainų šventės vaidmuo visuomenėje“ apie kitąmet vyksiančią šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventę, jos svarbą mums, kaip visuomenei, apie ką kalbėsime, dainuosime ir šoksime 2024-aisiais diskutuos choro dirigentas prof. Vytautas Miškinis, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Reinikis. Pokalbį moderuos Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius S. Liausa.

Pramogos

Kultūros centrų alėjoje lankytojų lauks ir įvairios pramogos: Tauragės miesto stende įsikurs Kultūros muitinė, kurios lankytojai galės išbandyti Kultūros skenerį, pasidaryti nuotrauką ir gauti unikalią vizą, suteikiančią galimybę atvykti į šiųmetę Lietuvos kultūros sostinę – Tauragę. Klaipėdos stende vyks interaktyvi viktorina ir žaidimas „Sugauk žuvį kultūros jūroje“, Rytų Aukštaitijos stende bus galima nusipinti aukštaitišką pintinę juostą.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro stende bus dalijama 2024 m. dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ atributika, specialus portalas lankytojus supažindins su Dainų šventės istorija bei ryškiausiais šventės žanrais – chorais, liaudiškų šokių grupėmis, dainų ir šokių ansambliais, folkloro kolektyvais, pučiamųjų instrumentų orkestrais, teatrais, tautodaile, o užsidėjus virtualios realybės akinius bus galima pasijusti Dainų šventės dalimi.

Taip pat mugės lankytojai bus kviečiami jungtis į Kultūros centrų alėjos akciją ir su tautodailės meistrais rišti 2024 m. dainų šventės simbolį – šiaudinį sodą.

Koncertai

Muzikos salės Didžiojoje scenoje Lietuvos nacionalinio kultūros centro šiemet išleistą enciklopedijos žinyną „Lietuvos tautinių instrumentų puoselėtojai“, kurio autorė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto docentė dr. Algytė Merkelienė, pristatys ryškiausi žinyne aprašomi atlikėjai ir jų kolegos. 

Svarbiausius kultūros įvykius pristatys šalies kultūros centruose veikiantys mėgėjų meno kolektyvai: Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansambliai, sostinės vaikų ir jaunimo centro choras „Kivi“, Panevėžio r. pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ ir Tauragės krašto kolektyvai.

Žiūrovai sužinos apie reikšmingą sukaktį minintį Klaipėdos kraštą, naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas įgyvendinančią 2023 m. Lietuvos kultūros sostinę – Tauragę, išgirs šimto metų istoriją apie dainuojančią, šokančią Lietuvą pasakojančią Dainų šventę, kitų metų vasarą visus pakviesiančią vėl susitikti.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro informacija

PAPILDYTA (DKC)

Dainavos šalies kultūros galerijoje Druskininkų, Alytaus ir Varėnos kultūros centrai pateiks Dainavos krašto kultūrinę panoramą. Ši ekspozicija – tai savotiškas tiltas, sujungiantis tradicinių krašto renginių ir profesionalaus meno scenas.

Druskininkų kultūros centras pristatys kurorte vykstantį aktyvų ir įvairiapusį kultūrinį gyvenimą ištisus metus, patrauklų ne tik vietinėms bendruomenėms, bet ir į kurortą atvykstantiems svečiams tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šalių. Druskininkų kultūros centro organizuojami renginiai apima platų spektrą veiklų, skirtų įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovams: nuo žaidimų ir spektaklių vaikams, menininkų rengiamų edukacijų visų amžiaus grupių dalyviams, populiarios muzikos koncertų iki aukšto meninio lygio parodų, klasikinės muzikos profesionalaus meno festivalių ir įspūdingų audiovizualinio meno projektų įvairiose kurorto erdvėse ir kt.