Skelbiamas fotografijos konkursas „Asociatyvi fotografija pagal Čiurlionį“

Druskininkų kultūros centras, įgyvendindamas projektą „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, antrąkart organizuoja asociatyvios fotografijos konkursą (Konkursas). Fotografai konkursui iki 2023 m. rugsėjo 10 dienos turi pateikti asociatyvias su Čiurlionio paveikslais nuotraukas.

Pasak M. K. Čiurlionio, dailininko pareiga išreikšti paveikslu tai, ką jis nori, o žiūrovo pareiga jį suprasti. Čiurlionio paveiksluose erdvu žiūrovo minčiai, nes ir paties dailininko mintis laisva, skaidri, vizionieriška. Šių savybių bus ieškoma jaunųjų fotografų kūryboje.

Konkurso organizatoriai laukia kokybiškų, kompoziciškai įdomių bei originalių nuotraukų, atitinkančių konkurso temą.

2022 m. nugalėtojos Elvyros Laučiuvienės nuotrauka, asociatyvi su Čiurlionio paveikslu „Bičiulystė“

Konkursui pateiktos nuotraukos bus publikuojamos Druskininkų kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, pasirinktinai – socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje. Geriausios nuotraukos pateks į virtualią parodą Druskininkų kultūros centro svetainėje www.druskininkukulturoscentras.lt

ASOCIATYVIOS FOTOGRAFIJOS KONKURSO NUOSTATAI
XXI tarptautinis menų festivalis “Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu”


1. Reikalavimai dalyviams

1.1. Konkurse gali dalyvauti profesionalūs ir neprofesionalūs foto menininkai. Dalyvavimas nemokamas.
1.2. Pateikdami savo nuotraukas Konkursui, dalyviai sutinka pateikti ir savo duomenis – vardą, pavardę, amžių. Šie duomenys bus naudojami viešinant Konkursą ir jo dalyvius Druskininkų kultūros centro interneto svetainėje, socialinių tinklų „Facebook“, „Instagram“ paskyrose, Druskininkų TVIC, Druskininkų savivaldybės socialinių tinklų paskyrose bei interneto puslapiuose.
1.3. Dalyviai nuotraukas turi siųsti el. paštu: info@druskininkukulturoscentras.lt, nurodant „Asociatyvios fotografijos konkursui“ bei savo vardą, pavardę, amžių ir kontaktinį telefono numerį.

2. Reikalavimai nuotraukoms

2.1. Vienas asmuo Konkursui gali pateikti tik vieną nuotrauką.
2.2. Nuotrauka gali būti padaryta per 2021–2023 metus ir turi būti vaizdinė šio Konkurso temos interpretacija.
2.3. Nuotrauka turi būti ne mažesnė nei 1 Mb ir ne didesnė nei 10 Mb, ilgoji kraštinė ne trumpesnė, nei 2100 pix, formatas – JPG.
2.4. Nuotrauka gali būti apdorota skaitmeniniu būdu – apkirpta, išlyginta, patobulintos spalvos. Kitokie reikšmingi pakeitimai neleidžiami.

3. Vertinimas

3.1. Nuotraukos Konkursui turi būti pateiktos iki 2023 m. rugsėjo 1 dienos.
3.2. Konkursui pateiktas nuotraukas vertins Vertinimo komisija (Komisija).
3.4. Komisijos sprendimas bus paskelbtas 2023 m. rugsėjo 11 d. Komisija skirs 3 prizines vietas, dar vienas – socialinio tinklo „Facebook“ lankytojų simpatijų prizas – atiteks daugiausiai „patinka“ surinkusios nuotraukos autoriui. Jeigu „Facebook“ lankytojų ir Komisijos pasirinkta nuotrauka sutaps, simpatijų prizu bus apdovanotas antros pagal „patinka“ skaičių nuotraukos autorius. Nugalėtojai atminimo prizais bus apdovanojami rugsėjo 22 d. festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ uždarymo metu.

Dalyvaudamas meninės fotografijos konkurse „ Asociatyvios fotografijos konkursas“, Jūs patvirtinate, kad:
1. Esate nuotraukos autorius.
2. Jūsų pateiktos nuotraukos turinys nėra žeidžiantis, nepadorus, skatinantis rasinę, tautinę ar kitokią diskriminaciją, ar kitaip pažeidžiantis moralės normas.
3. Jūsų pateikta nuotrauka nebuvo skelbta komerciniais tikslais (žurnaluose, laikraščiuose, reklamose, parodose, svetainėse arba kituose konkursuose) – tokios nuotraukos šiame konkurse dalyvauti negali. Nuotraukos, kurios buvo anksčiau publikuojamos tik asmeniniais tikslais asmeniniuose tinklaraščiuose arba svetainėse bei konkurso dalyvių asmeninėse socialinių tinklų paskyrose, šiame konkurse dalyvauti gali.
4. Jūsų pateiktą nuotrauką Konkurso organizatorius gali laisvai publikuoti nekomerciniais informacijos pateikimo tikslais, nurodydamas autoriaus vardą ir pavardę.

Konkurso organizatorius Druskininkų kultūros centras turi teisę iš konkurso pašalinti bet kurią aukščiau išvardintų reikalavimų neatitinkančią nuotrauką.

Projekto “Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu” įgyvendinimui finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba.

Pirmajame konkurse sulaukta įdomių asociacijų

2022 m. pirmą kartą vykusiame konkurse daugiausiai komisijos narių ir socialinio tinklo lankytojų vertinimų sulaukė Elvyros Laučiuvienės nuotrauka, asociatyvi su Čiurlionio paveikslu „Bičiulystė“.

Daiva Neko konkursui pateikė nuotrauką, kuri asocijuojavosi su Čiurlionio „Saule“, ir buvo įvertinta už drąsą, nepaprastą įžvalgumą bei Čiurlionio kūrybos žinojimą.

Gintė Mažiulienė iš Vilniaus, pateikusi asociatyvią su Čiurlionio paveikslu „Saulės sonata, Allegro“  nuotrauką, buvo įvertinta už jos meniškumą ir tapybiškumą.

Emilijos Brusokaitės pateikta meistriškai padaryta Birštono apžvalgos bokšto nuotrauka asocijuojavosi su Čiurlionio paveikslu ,,Pavasario motyvas“ ir pelnė publikos simpatijas.

Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius Druskininkų savivaldybė
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba