Savaitgalį – du spalvingi ir romantiški festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ koncertai

Rugpjūčio 18 ir 19 d. laukia dar du spalvingi ir romantiški XXI tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ koncertai – žymūs atlikėjai ves klausytojus muzikos istorijos keliais ir dovanos neįkainojamas kultūrines patirtis.

Paslaptinga vakaro impresija po žvaigždėtu dangumi

Šį penktadienį, rugpjūčio 18 d., į paslaptingą „Vasarvidžio nakties sapną“ panirti kviečia aktorė Rasa Samuolytė ir pianistai Sonata ir Rokas Zubovai. Puikusis Shakespeare poetinis žodis  persipins su romatiškąja Mendelssohno muzika, fėjų kerai, pasakinių personažų išdaigos bei karališkųjų rūmų pompastika ir blizgesiu žėrintis garsusis vestuvių maršas susijungs į vieną įstabų pasakojimą. Vakaro impresija vyks Švendubrėje, kur dažnai lankydavosi pats Čiurlionis, rymodavo prie ąžuolo ir tapė savo garsųjį triptiką ,,Raigardas“.

Į koncertą prie Švendubrės bendruomenės namų galite atvykti patys arba atkeliauti pėsčiomis su menotyrininke Aušra Česnulevičiene, klausydamiesi įdomaus pasakojimo apie paties Čiurlionio kelią į Švendubrę. Daugiau informacijos ČIA.

Taip galite prisijungti prie Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro rengiamo naktinio žygio į Švendubrę. Daugiau informacijos ČIA.

Kelionė muzikos istorijos keliais

Rugpjūčio 19-ąją DiAmanti TRIO kvies keliauti lietuviškos muzikos istorijos keliais. Atlikėjos suvėrė  patį gražiausią dainų ir instrumentinės muzikos vėrinį: sudėtingiausias arijas iš operų ir miuziklų operos solistės Dovilė Kazonaitė  ir Ilona Pliavgo meistriškai atliks pritariant kanklėms.

Dvi operos solistės ir kanklininkė susibūrė į unikalų TRIO, atlikdamos įvairių žanrų muziką. Unikalumas  tas, kad sudėtingiausias arijas iš operų ir miuziklų Ilona ir Dovilė meistriškai atlieka, pritariant kanklėms.

Dainininkės kartu su Aistės Bružaitės autentinių, koncertinių ir elektrinių kanklių  pagalba daugelį žanrų išbandė ir TV projekte „Lietuvos balsas. Kartos“ ir puikiai pasirodė finale.

Ši „DiAmanti” programa darniai veda klausytoją  lietuviškos muzikos istorijos keliais. Atlikėjos suvėrė  patį gražiausią dainų ir instrumentinės muzikos vėrinį. Čia išgirsite ir autentiškas, ir koncertines kankles, ir sutartines, iš kurių lietuvių kompozitoriai klasikai (ir ne tik) sėmėsi idėjų kūrybai, ir šiuolaikinių kompozitorių kūrinius. Išgirsite solo balsus, vokalinius duetus bei instrumentinę muziką.

Koncerto programa

M. K. Čiurlionio, J. Pakalnio, B. Dvariono, V. Klovos, A. Bražinsko, G. Kuprevičiaus, G. Svilainio, A. Mikulskio, L. V. Lopo, L. Vilkončiaus kompozicijos

Visa festivalio programa ČIA.

_______________________________________________________________________

Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius Druskininkų savivaldybė
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba