Lietuvos Kultūros reitingo indekse Druskininkai – aukštoje 4 vietoje

Kultūros politikos tyrėja ir Vilniaus universiteto mokslininkė Kristina Mažeikaitė šiemet sudarė Savivaldybių kultūros indeksą, tyrimas atliktas Lietuvos kultūros tarybos užsakymu. Druskininkų savivaldybė Lietuvos kultūros indekse yra aukštoje 4 vietoje.

Simonas Kazakevičius

Pasak Druskininkų savivaldybės vicemero Simono Kazakevičiaus,  sudarant indeksą buvo naudojamas platus kriterijų spektras. „Buvo vertinamos kultūros organizacijos, kūrėjai, kultūros įmonių finansiniai rezultatai, finansavimas kultūrai, kultūros paveldas bei kiti kultūros sričiai aktualūs rodikliai. Druskininkuose kultūrinam gyvenimui skiriame labai daug dėmesio – kultūrinis turizmas tampa vis populiaresnis, todėl ieškome, kuo Druskininkai galėtų būti patrauklūs, nustebinti, pritraukti. Laimėję konkursą, 2025-aisiais Druskininkai neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą, tais metais švęsime ir M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines. Tikimės, kad iki to pavyks užbaigti Kultūros ir kongresų rūmų projektą“,  – sakė S. Kazakevičius.

Savivaldybių kultūros indeksas apjungia 41 skirtingą rodiklį į 7 rodiklių grupes – subindeksus, tyrimą atlikę specialistai skaičiavo kiek 1 tūkstančiui gyventojų tenka mėgėjų kolektyvų, profesionalaus meno kūrėjų, kultūros centrų, muziejų, bibliotekų, bibliotekų lankytojų, kultūros paveldo paminklų ir kt.

Pasak Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Vaivos Žagunienės, Druskininkai itin gerai įvertinti dėl kultūros darbuotojams mokamų atlyginimų, aktyvaus gyventojų naudojimosi kultūros paslaugomis, kultūros paslaugų prieinamumo.  „Džiaugiamės, kad indekso sudarytojai Druskininkams skyrė aukštą balą – mums tai ir įvertinimas, ir paskatinimas ir toliau kelti kartelę kultūros srityje. Žinome savo stipriąsias ir silpnąsias puses, nuolat stengiamės tobulėti, stiprinti kultūros sritį, kuri Druskininkams, kaip kurortui, yra ypač svarbi“, – sakė V. Žagunienė.

Plačiai ir išsamiai pateiktą visą informaciją galite rasti čia: Savivaldybių kultūros indeksas

  Druskininkų savivaldybės informacija