Liepos 6-oji Druskininkuose

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną – liepos 6-ąją, kai prieš 770 metų buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius, o jo suvienyta Lietuva pelnė krikščioniškosios Europos pripažinimą, Druskininkuose šiemet įprasminama vienybę skelbiančiais įvykiais:

12.00 val. Nemuno ir Ratnyčėlės santakoje, šalia lenkto tiltelio
Lietuvai skirto monumento – skulptūros „Lietuva Legenda“ (aut. Eimont Bronzini) atidengimo šventė. Dalyvaus folkloro ansamblis „Nalšia“ (Vilnius)

Monumento „Lietuva Legenda“ atidengimo šventėje bus prisimintas ilgas ir duobėtas šios Eimanto Stankevičiaus (Eimont Bronzini) nulietos skulptūros kelias: nuo idėjos pries daugiau kaip 30 metų, iki iškilimo mūsų mieste. Moters figūra su keturiais veidais simbolizuoja keturis Lietuvos etnografinius regionus – Dzūkiją, Suvalkiją Aukštaitiją, ir Žemaitiją, o virš veidų iškeltos rankos laiko ratą, kuriame galima įžvelgti ir karūną, ir saulę.

20.00 val. Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
Muzikinė-poetinė kompozicija „Dainava – manasis kraštas“ (pagal Jono Čečiotos „Giesmelės apie senovės lietuvius iki 1434 metų”). Dalyvaus folkloro ansambliai „Stadałėłė “ (Druskininkai), „Svirtis“ (Vilnius), solistė Morta Elžbieta Bieliukaitė, tautinių šokių kolektyvas „Leipūnas“ (Leipalingis)

Į Mindaugo laikų Lietuvą nukels ir iš praeities stiprybės semtis kvies muzikinė-poetinė kompozicija, apdainuojanti per amžius kovų ir išbandymų brandintas tauriausias lietuvių savybes. Teatralizuoto renginio metu Pramogų aikštėje skambės Jono Čečiotos – Ratnyčioje palaidoto tautosakininko, laikomo lietuvių, lenkų ir baltarusių poetu – eilės.

21.00 val. Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
Tautiška giesmė

Liepos 6-osios kulminacija – tradicija tapusi pilietinė akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Su lietuviais, kur jie bebūtų, 21 val. giedamas himnas leis tautiečiams dar kartą vienu balsu apjuosti pasaulį.

Susitikime švęsti Druskininkuose!