Druskininkai triukšmingai atkėlė vasaros vartus ir pūstelėjo Lietuvai gaivaus kurorto vėjo

Vasara į Lietuvą atkeliauja iš Druskininkų. Tai dar kartą įrodė praėjęs savaitgalis, kai poilsio ir pramogų ištroškusių tautiečių keliai vedė į Lietuvos pietus – Druskininkų kurortą, kuriame tris dienas ir dvi naktis šėlo svarbiausias Druskininkų metų renginys – Kurorto šventė, palydėtas šūkiu: „Įkvėpk Druskininkus“.

Druskininkiečiams ir miesto svečiams buvo parengta turininga, vaizdinga, labai muzikali ir įspūdinga šventė. Nors tą patį savaitgalį šventės surengtos Kaune, kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, tačiau mūsų kurortą pamilę tautiečiai ypač gausiai susirinko į Kurorto šventę.

Parodė išmonę ir kūrybiškumą

Jau dvidešimt penktą kartą šventės pradžią paskelbė pašėlusiai linksma teatralizuota Druskininkų bendruomenės eisena. Šiemet jos tema buvo „Disko“. Eisenos pradžioje buvo nešamas naujasis Druskininkų ženklas, jį lydėjo legendinės choreografinės grupės „Rokada“ šokėjos, pasipuošusios savo tradiciniais spindinčiais apdarais.

Keliasdešimt kurorto įstaigų, organizacijų, bendrovių, bendruomenių, pasitelkę fantaziją, gerą nuotaiką, penktadienio pavakarę tradiciškai žygiavo M. K. Čiurlionio gatve, nuotaikingai bendraudami su šio įspūdingo reginio pamatyti susirinkusiais druskininkiečiais ir kurorto svečiais. Kadangi eisenos tema buvo „Disko“, tai populiariausias eisenos dalyvių įvaizdžio atributas buvo įvairiaspalviai perukai ir disko muzikos ritmai.

Pirmosiose eisenos gretose buvo galima pamatyti merą Ričardą Malinauską, savivaldybės vadovus, Druskininkų savivaldybės tarybos narius.

Eisenos dalyviai, disko ritmu prašokę visa M. K. Čiurlionio gatve, nusileido prie Druskonio amfiteatro iškilmingai šventės atidarymo ceremonijai, kuri prasidėjo įspūdingu vandens skraidyklės meistro Mariaus ir jo partnerės šokiu virš Druskonio ežero.

„Šiandieninė eisena vyko disko ritmu. Man atrodo, kad ir Druskininkai šiomis dienomis gyvena disko ritmu. Sveikinu su Kurorto švente, linkiu, kad ne tik ši šventė, bet ir visi metai jums būtų smagūs, linksmi ir įdomūs. Prasideda vasara ir kurortinio sezono įkarštis, todėl linkiu visiems geros nuotaikos, gero laiko. Būkime kartu, dirbkime kartu, tada įgyvendinsime daug įvairių gražių projektų. Linksminkimės, su švente!“ – susirinkusius šventės dalyvius ir svečius pasveikino meras R. Malinauskas.

Stebėjo įspūdingą reginį

Penktadienio renginių programa buvo sudėliota taip, kad šventės lankytojai galėtų pamatyti visus renginius.

Pramogų aikštės scenoje pasirodė aktoriai Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis su grupe. Ypač entuziastingai publikos buvo sutikta grupė „The Roop“, parodžiusi ypač profesionalią ir įtaigią programą. Sausakimša Pramogų aikštė garsiais šūksniais sutiko vis labiau populiarėjančią jauną atlikėją Jessica Shy.

Po šio koncerto minia patraukė į Druskonio amfiteatrą, kur jų laukė Manto Jankavičiaus ir grupės koncertas. Penktadienio renginius vainikavo lazerių ir fejerverkų šou „Naktį pateka saulė“.

Sunku žodžiais nusakyti, kaip išradingai ir įspūdingai buvo parengtas šis šou. Šviesa, ugnis šėlo nuo ant vandens sumontuotų specialių pontoninių konstrukcijų, o tekančios ir degančios saulės efektą sukūrė specialaus krano į keliasdešimt metrų aukštį pakelta apskritimo formos ryškiai suspindėjusi konstrukcija. Neišdildomą įspūdį paliko ir vandens skraidyklės meistras Marius, kaip feniksas pakilęs virš šviesomis raibuliuojančio ežero.

Pramogų įvairovė – joga, cirkas, gongai

Šeštadienis šventės dalyviams ir svečiams buvo ne mažiau įspūdingas ir įvairus, priderintas prie įvairių muzikinių skonių ir fizinio aktyvumo ypatumų. Mėgstantieji aktyvų poilsį dalyvavo paplūdimio tinklinio, krepšinio varžybose, orientaciniuose pasivaikščiojimuose. Jogos mėgėjai turėjo progą dalyvauti tarptautinio lygio jogos ir judesio mokytojos Julitos Baravykienės užsiėmimuose.

Liaudiškos muzikos mėgėjai rinkosi į K. Dineikos sveikatingumo parką, kuriame jiems koncertavo kapelos „Griežikai“, „Sadūnai“, gausybę vaikų sutraukė Mimų teatro pasirodymas, susitikimai su vaikų rašytojais.

Druskonio amfiteatre šventės svečiai turėjo galimybę stebėti unikalų artisto Konstantino Kosovieco minispektaklį „Vidurnakčio byla“. Šis artistas – naujojo cirko atstovas, kuriantis spektaklius, kuriuose derinami choreografijos, aktoriaus meistriškumo, akrobatikos elementai.

Vakaro programą užbaigė net penki įvairaus žanro muzikiniai kolektyvai ir atlikėjai – Andrius Kaniava, „Sisters of Wire“, Moniqua, Solo ansamblis, Gruodis.

Sekmadienis buvo ramiausia šventės diena. Ji prasidėjo K. Dineikos sveikatingumo parke jogos užsiėmimais, daug žmonių susirinko į R. Binkausko surengtą gongų terapijos užsiėmimą. Taip pat buvo pasiūlytos ekskursijos po Druskininkus ir į „Malūno kalvę“.

Visas tris dienas Druskininkuose šurmuliavo amatininkų ir tautodailės dirbinių mugė, kurioje prekiavo beveik keturi šimtai tautodailininkų, verslininkų. Šį kartą mugė iš Vilniaus alėjos persikėlė į platesnę teritoriją – erdves aplink bažnyčią.

Kurorto šventę, kaip ir daugelį kitų, organizavo Druskininkų kultūros centras, dar kartą įrodęs, kad savarankiškai gali surengti išskirtinius renginius, nekviesdami į pagalbą renginių organizavimo bendrovių, kaip tai padarė Kaunas, praėjusį savaitgalį laikinojoje sostinėje organizavęs Miesto gimtadienį, jo organizavimą patikėjęs garsiai renginių organizavimo agentūrai.

Įspūdžiai iš šventės

Deivydas Palačionis su šeima iš Alytaus: „Seniai norėjau pamatyti druskininkiečių Kurorto šventės eiseną, apie kurią buvau daug girdėjęs. Tai, ką pamačiau praėjusį penktadienį, maloniai nustebino. Kiek išmonės ir kūrybiškumo parodė druskininkiečiai per šią eiseną! Čia ne šiaip su balionais išeiti į gatvę. Kokie įdomūs kostiumai, kokios dekoracijos, kokia nuostabia nuotaika spinduliavo eisenos dalyviai! Supratau, kad druskininkiečiams ši eisena labai svarbi, kaip saviraiška, kaip meilės savo miestui įrodymas. Labai patiko, kad šiemet šventinė mugė išsikėlė iš Vilniaus alėjos į didesnę erdvę. Nebuvo didelių grūsčių, galėjom patogiai apžiūrėti siūlomas prekes“.

Ilona ir Rokas Jakučioniai iš Kauno: „Nors šį savaitgalį šventė vyksta ir Kaune, bet mes su vaikais nusprendėme atvykti į Druskininkus, nes, perskaitę Kurorto šventės programą, pamatėme, kad Druskininkuose bus daug renginių, skirtų vaikams. Taip pat norėjome paklausyti Andriaus Kaniavos, kuris mums labai patinka. Šventė buvo puiki, manau, kad gal net spalvingesnė nei Kaune. Vien ką reiškia įspūdinga ugnies ir šviesos atrakcija prie ežero! Į Druskininkus dažnai atvažiuojame, čia ne tik puiki gamta, bet ir profesionaliai organizuojamos šventės. Ačiū, druskininkiečiams, buvo labai smagu!“.

„Mano Druskininkai“ informacija

Foto G. Vidžiūno ir Druskininkų kultūros centro