Dokumentinio filmo „Nijolė“ peržiūra

Spalio 12 d. (ketvirtadienis) 17.30 val. Druskininkų miesto muziejaus galerijoje – dokumentinio filmo „Nijolė“ peržiūra.

„Visada jaučiau, kad ši istorija – daugiau nei tobula. Įvyko tiek daug atsitiktinumų, o jos pradžia ir pabaiga susijungė į dvidešimties metų ratą, iš kurio turbūt man jau nepavyks ištrūkti“, – sako kino režisierius italas Sandro Bozzolo, į gyvenimą paleidęs dokumentinį filmą „Nijolė“, kuriame subtiliai atskleidė ekscentriškojo Kolumbijos politiko, lietuvio Antano Mockaus ir jo mamos, menininkės Nijolės Šivickas ryšį.

Nijolė Šivickas buvo nenuilstanti meninkė, laiką leidusi tylioje studijoje, eksperimentuodama ir medituodama, planuodama ir užsimiršdama. Ji retai išeidavo viešumon ir atsisakydavo dalyvauti parodose ar eksponuotis meno galerijose. Filme sūnus Antanas atsargiai bando praverti Nijolės pasaulio duris. Su nuostaba stebime, kaip žymaus vyro figūra pasislenka į šešėlį tam, kad tik su sūnui būdingu švelnumu pristatytų pasauliui savo mamą.

Filmo prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė sako, kad menininkė Nijolė Šivickas kino kūrėjus tarsi pakvietė į iššūkiu tapusią bendrą kūrybinę kelionę: „Filmas į vieną komandą sujungė trijų tautybių kūrėjus – lietuvius, italus, kolumbiečius. Visi mes atėjome iš skirtingų kultūrų ir kontekstų, tačiau kurdami stengėmės nepasiduoti pagundai eiti į kompromisus, ieškojome būdų kartu dirbti taip, kad kiekvienas liktume išgirstas ir kiekvienas galėtume maksimaliai realizuoti save bendrame projekte. Lengva nebuvo, bet buvo verta, ir aš esu labai patenkinta rezultatu. Tikiu, kad tai ir buvo svarbiausia Nijolės bei Antano pamoka ir dovana mums visiems. O mes jiems atsidėkojome filmu „Nijolė“.“

Kartu su režisieriumi Sandro Bozzolo, kolumbiete scenarijaus bendraautore Maria Cecilia Reyes filmą „Nijolė“ kūrė ir lietuvių komanda – montažo režisierė Silvija Vilkaitė, kompozitorė Lina Lapelytė, garso režisierius Vytis Puronas, koloristas Justinas Vencius.

Pagrindinė filmo herojė iškeliavo anapus eidama 97-uosius metus, 2018 metais, vos filmas buvo baigtas.

Parengta naudojant bernardinai.lt informaciją

Režisierius ir operatorius Sandro Bozzolo
Scenarijaus autoriai Sandro Bozzolo, Maria Cecilia Reyes
Prodiuseriai Sandro Bozzolo, Max Chicco, Dagnė Vildžiūnaitė
Montažas Silvija Woolf
Garso režisierius Vytis Puronas
Koloristas Justinas Vencius
Kompozitorė Lina Lapelytė

2019 | 80 min. | Lietuva, Italija, Kolumbija

Filmas nemokamas
Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas, viešinamas

___________________________________________________________

Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius Druskininkų savivaldybė
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba