Dainuojamosios poezijos šventė „Spinduliuojantys poeziją“ kvies nusiteikti minoriškam rudeniui

Paskutinį vasaros šeštadienį Druskininkai kvies švęsti su gera poezija, autorine muzika, lyrine nuotaika, mylimais bardais ir aktoriais – jaukiame ir vis dar žaliame K. Dineikos sveikatingumo parke vyks dainuojamosios poezijos šventė „Spinduliuojantys poeziją“, žadanti šiltas emocijas.

„Tai gražus laikas pristabdyti beprotišką lėkimą ir nusitekti minoriškam rudeniui. Poezija, persipindama su muzika, skambės net ir skardenant į stogą paskutiniam vasariškam, o gal jau ir rudeniškam lietui, ir bus pasiekiama net ir atsitiktiniams praeiviams,“ – sako organizatoriai.

Dainuojamosios poezijos šventė Druskininkuose „Spinduliuojantys poeziją“ – vienintelis regione šio žanro tęstinis tradicinis renginys, į savo veiklas įtraukiantis didelį būrį bardų muzikos gerbėjų iš Druskininkų ir visos Lietuvos. Šventės dalyviai – profesionalūs dainuojamosios poezijos atlikėjai: aktoriai, poetai, kompozitoriai, muzikantai. Žiūrovų mėgstami Lietuvos atlikėjai užtikrins kokybišką ir aukštą meninį koncerto lygį ir padovanos daugybę gerų emocijų žiūrovams.Visi koncertai – nemokami!

Ši šventė neatskiriama nuo geros poezijos ir literatūros, kurią skaito talentingi aktoriai. Specialią programą „Preliudija“, skirtą Antano Vienuolio 140-osioms gimimo metinėms, pristatys Vladas Bagdonas. Dainuojantis aktorius giliu, atpažįstamu ir hipnotizuojančiu balsu neįkyriai ir jausmingai kalbėsis su žiūrovais rašytojo kalba. Žodžio raišką ir emocijas sustiprins Zarasų kultūros centro mandolinų ansamblio melodijos (vadovas G. Andrijauskas).

Aktoriai Justas Tertelis ir Vesta Šumilovaitė-Tertelienė pakvies į poetinį vyksmą-skaitymus pagal Jotvingių premijos laureatų Nijolės Miliauskaitės ir Vytauto P. Bložės eiles ,,Tikėjimai“.  Ši valanda skirta porai, kuri didelę savo gyvenimo dalį gyveno ir kūrė Druskininkų mieste ir jo apylinkėse. Kaip sako patys aktoriai: „Per tas šešiasdešimt minučių norėtųsi perteikti unikalų ir jautrų šių dviejų kūrėjų gamtos ir aplinkos pajautimą, atidumą žodžiams ir santykiams. Atidumą viens kitam ir vienas kito kūrybai. Tuo pačiu kviesime išgirsti jų amžininkų, kitų poetų ir rašytojų prisiminimus apie šią unikalią poetų, kūrėjų porą. Jei išdrįsime pasidalinsime ir savo asmeninėmis patirtimis ir susitikimais su šiais poetais ir jų kūryba.“

Dainų autorius ir atlikėjas Gytis Ambrazevičius 2012 metais buvo  įvertintas Sauliaus Mykolaičio premija už ryškiausią debiutą dainuojamosios poezijos scenoje. Subūręs grupę, 2016 metais tapo jaunų grupių konkurso „Garažas“ prizininku. Beje, Gytis dažnai vadinamas gražiausiu Lietuvos bardu. Atlikėjas  neabejotinai sužavės susirinkusius ne tik tobula išvaizda, bet ir atliekamomis dainomis.

Andrius Zalieska-Zala Druskininkuose svečiuojasi nebe pirmą kartą ir kaskart atskleidžia vis naujas savo puses.  Gerai žinomas roko grupės „Arbata” lyderis, vokalistas, guru ir dvasinis tėvas per daugiau nei 20 aktyvios kūrybos metų su grupe išleido 6 studijinius albumus, rinktinių dainų plokštelę. Jis ne tik pats kuria eilėraščius, bet paverčia juos dainomis, eksperimentais ir suguldo į solinės veiklos albumus. Zalos koncertai kupini improvizacijų – nuo tekstų gylio ir juoko pro ašaras, nuo kalbų tarp dainų iki mąslių nutylėjimų. Zala meistriškai moka melodiją ir jausmą vienu mostu pernešti į klausytojų ausis tiesiai iš savo širdies. Kiekvienas koncertas – nepakartojamas energijos žaismas. Nepraleiskite progos tuo įsitikinti!

Dainuojantis aktorius Olegas Ditkovskis jau ne vienerius metus klausytojus džiugina puikiomis savo kūrybos dainomis. Žinomas menininkas publikai puikiai pažįstamas iš kadaise suvaidintų vaidmenų teatre ir kine bei koncertų su grupe „Aktorių trio“, kurioje su kolegomis Kostu Smoriginu ir Sauliumi Bareikiu atlikdavo autorines dainas. Keletą metų koncertavo su projektu „Meilės trikampis“,  vėliau – kartu su atlikėja Neda Malūnavičiūte. Olegas Ditkovskis – puikus melodistas, jautrių dainų kūrėjas. Atlikėjas itin retai koncertuoja vienas, ir būtent todėl yra labai laukiamas ir pasiilgtas.

Grupės „Baltos varnos“ niekam atskirai pristatyti nereikia, nors į kurortą atskrenda retokai.  Baltaplaukės seserys dvynės Milda Andrijauskaitė-Bakanauskienė ir Teresė Andrijauskaitė ryškiai spindėjo įvairiuose muzikiniuose projektuose, kuriuose žiūrovus pavergė jų daina „Dalija“. Merginas, kurias tėtis kartą pavadino etnokultūros chuliganėmis, kartu su grupe neseniai įrašė ir išleido naują studijinį albumą „Kuždesiai“. Etnomuzikologijos mokslus baigusių atlikėjų kūryboje atsirado naujas skambesys.  Milda ir Teresė pačios kuria muzika ir žodžius. Yra pelnusios Sauliaus Mykolaičio vardo premiją. Savitumu ir grynumu išsiskiriančios merginos šventėje pristatys akustinę dainų programą.

Ir pati didžiausia naujiena – daugelio numylėta grupė  ATIKA vėl grįžta į sceną! Atsikūrusi, atjaunėjusi ir sustiprėjusi. Su naujomis ir laiko patikrintomis dainomis. Grupė, kuri lydėjo į pirmus pasimatymus, guodė, ramino ir gydė. Tebūnie kas buvo. Tebūnie kas bus. Į dainuojamosios poezijos šventę jus vilioja legendiniai Darius Žvirblis,  Michailas Denisenko ir Haroldas Liumparas.

Į dainų tekstus dainų autorius Darius Žvirblis sudeda savo patirtis, fantazijas ir liguistumus. Iš esmės, tai yra jo slapti dienoraščiai, kurių teoriškai niekam neparodytų. Bet kadangi tai yra dainos, Darius ragina padainuoti kartu. O ritmas ir rimas – kaip žaislai, tarsi „Monopolio“ kortelės ar lego kaladėlės. Taip smagu kartais būna pažaisti.

Leidinių mugėje bus pristatomi poezijos ir bardų muzikos leidiniai.

Visa šventės programa ČIA.

_________________________________________________________________________

Organizatorius Druskininkų kultūros centras
Partneris Bardai.lt
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė

Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas, viešinamas