Tris dienas Druskininkuose truksiantis šventinis maratonas prasideda!

Pagaliau į Lietuvą atklydęs vasariškas oras, nors ir su šiltu lietumi, visiems tapo magnetu krautis krepšius ir traukti ten, kur prasideda vasaros linksmybių sezonas. Ir tikrai ne paslaptis, kad daugelio, ištroškusių poilsio ir pramogų, keliai veda į Lietuvos pietus – Druskininkų kurortą. Juk čia jau daugiau nei dvidešimt metų paskutinį pavasario savaitgalį vyksta tradicinė Druskininkų kurorto šventė, kviečianti kartu pasitikti vasaros pradžią. Druskininkiečiams ir miesto svečiams parengta turininga, vaizdinga, kaip niekada muzikali ir daug įspūdingų reginių žadanti šventė.

„Pagaliau, kaip ir anksčiau, vasarą pasitiksime linksmai ir griausmingai! – džiaugsmo neslepia Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Tris dienas truksiančiai šventei ruošiasi ne tik kultūros darbuotojai, paruošę įspūdingą Lietuvos muzikos scenos grandų koncertinę programą, bet ir verslo atstovai. Džiugu, kad jie jau pasirengę lankytojus ne tik palepinti sveikatinimo programomis, grožiui ir poilsiui skirtomis procedūromis, gardžiais valgiais, saldžiais desertais, turiningomis pažintinėmis ekskursijomis  ir kitomis pramogomis, bet ir finansiškai prisideda prie didžiausios metų šventės organizavimo.“

Šventės didžiuoju rėmėju tapo konversijos projektas „Nemunas by CITUS“, prikeliantis legendinį to paties pavadinimo kurorto sanatorijos kompleksą. Tvariausiu būdu atgimstantis ir paralelių Lietuvoje neturintis projektas – legenda tapęs NEMUNAS bus pažadintas antram gyvenimui. Visi Druskininkai – naujos kartos apartamentuose, kurie apgaubs išskirtiniu privatumu, apsups unikaliu dizainu, lepins beribiais patogumais. Aukštai ant stogo pasitiks miesto panorama, privačios terasos, baseinas ir kino zona. Pirmame aukšte – daugialypės erdvės, kuriose pildysis modernaus gyvenimo poreikiai: sporto, darbo ir vaikų žaidimų vietos, SPA centras ir restoranas. NEMUNO repertuare – atostogų ir gyvenimo pusiausvyra. Laisvė be jokių laiko planavimo pinklių. Visa pakopa aukščiau.

Naujojo komplekso vizualizacija

Komplekso bendrasavininkiai, verslininkai Mindaugas Vanagas ir Kęstas Gylys sakė norintys į miesto šurmulį, šventes įsitraukti kuo anksčiau. Šiandien darbai projekte „Nemunas by CITUS“ jau prasidėję, o šalia atsidarys ir naujieji Druskininkų kultūros ir kongresų rūmai, kurie su atsinaujinusiu miesto parku sudarys patrauklų poilsio, kultūros ir pramogų traukos centrą.

„Eglės sanatorija“, šiais metais švenčianti 50 metų jubiliejų kartu su visa Druskininkų bendruomene, dėkodama už buvimą kartu, druskininkiečiams ir miesto svečiams dovanoja elegantiškosios Monikos Liu koncertą, kurį išgirsite jau šeštadienį Druskininkų pramogų aikštėje Kurorto šventės metu. 

Šventės pradžią skelbs pašėlusiai linksma bendruomenės teatralizuota eisena

Po dvejų metų pertraukos pagaliau sugrįžta ir spalvinga, triukšminga, pašėlusiai linksma tradicinė teatralizuota Druskininkų kurorto vasaros pradžios šventinė eisena! Eisena, kviečianti kiekvieną svečią keliauti kartu su kurorto įmonių, įstaigų, organizacijų, klubų, meno mėgėjų kolektyvų nariais, šįkart pasitiks širdingu pasisveikinimu „Sveiki sugrįžę!”

L. Rekevičienės nuotr.

„Pakvietėme visas Druskininkuose veikiančias įmones, įstaigas, nevyriausybines jaunimo, senjorų, menininkų organizacijas, moterų, sporto, verslo klubus ruoštis šventinei eisenai, prisistatyti skambiai, spalvotai ir vaizdingai laisva tema, – sako Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė. – Tikimės, kad ši ilgai laukta eisena taps nepakartojamu Druskininkų reginiu, savo išradingumu prikaustys gausybės žiūrovų dėmesį ir sukels audringas emocijas.”

L. Rekevičienės nuotr.

Šventės pradžios akcentu eisena tapo dar 1998 metais. Pasak Druskininkų kultūros centro direktorės Rimutės Viniarskaitės, tradicija didžiąsias metų šventes pradėti spalvingomis masinėmis eitynėmis nėra sovietinis reliktas, ji užgimė dar Senovės Romoje.

„Žinoma, pirmųjų Druskinininkų kurorto šventės eisenų pagrindiniai dalyviai buvo meno kolektyvai, šventės atlikėjai, bet palaipsniui šventinė eisena transformavosi, į ją įtraukta vietinė bendruomenė, – prisimena direktorė. – Taip iš paprastos eisenos užgimė teatralizuotos eitynės, kažkiek turinčios fluxus judėjimo apraiškų ir ryškų žaidybinį pradą, prisitaikančios ir prie laikmečio aktualijų.“

Per tuos metus druskininkiečiai drąsiai ištarė esantys viena šeima, šoko rock’n’roll ritmu, prisistatė ypač garsiai, skelbė, kad Druskininkai – jėga, kvietė visus į kurortą, drauge pasitiko 220-ąjį miesto gimtadienį ir 2018-aisiais nusilenkė atkurtai Lietuvai.

Muzika, šokiai ir crazy supermegacool nuotaika – iki išnaktų

Visą ateinantį savaitgalį kurorto svečiai kviečiami pramogauti, mėgautis kultūriniais, muzikiniais ir kitais kurortinių paslaugų malonumais bei rasti pačių įvairiausių veiklų – nuo meditacijos, sporto gamtoje iki kūrybos ir patrakėliško tūso.

Du vakarus net dviejose – Pramogų aikštės ir Druskonio scenose – laukia įspūdingi garsių Lietuvos muzikos atlikėjų koncertai.

Muzikos šventė įsibėgės kartu su ilgaplaukių gitaristų grupe „Garbanotas“ – viena iš tų jaunų ir ambicingų grupių, per pastaruosius keletą metų iškilusių Lietuvos roko ir alternatyvioje scenoje, trokštanti, kad klausantis jų muzikos, galva būtų arčiau dangaus. Psichodelinę dvasia persunkti kūriniai jau užkariavo tiek jaunų hipsterių, tiek žilstelėjusių bliuzo festivalių klausytojų širdis. Penkių dzūkų atstovaujama lietuvių roko grupė „Sidabro“ atsineš šėliones scenoje, pozityvą, dūksmą ir kvailiojimą, priversiančius žiūrovus judėti, judėti ir dar kartą judėti!

Keturgubo smūgio freestyle‘o tandemo „Freestarz“ rečitatyvo meistrai Banginis ir Jama savo mintis scenoje dėstys be jokio pasiruošimo, DJ‘ai Mamania, G&G plokštelių braižytojas, ir Swix‘as spontaniškai parinks hip-hopo instrumentalus. Devyni pažėlę vyrukai – „Mood Sellers“, arba „nuotaikos pardavėjai“ – tikri orkestro pankai. Vien tik pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais jie surengs tokią gerą diskoteką ir sukurs crazy supermegacool nuotaiką, kad abejingų neliks – ar klausytojui būtų 9, ar 99 metai.

Pasaulio piliečiai „Despotin Fam“ kvies hiphopo kultūros gerbėjus, o šėlti po vidurnakčio – Leon Somov DJ Set, DJ Mamania ir Roe Deers.

Koncertinių vakarų kulminacija taps mylimiausių atlikėjų – vis naujais hitais nenustojančio stebinti Justino Jaručio, geriausius visų laikų pasaulinius ir lietuviškus hitus atliksiančio Martyno  Kavaliausko, tik gyvai grojančio „Baltojo kiro“ pasirodymai.

O dviejų muzikos asų – Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaros – duetas „KanDIs“, originalių tekstų ir elektroninės muzikos deriniu žada sukurti nedalomą valandos potyrį, sustiprintą efektingu šviesų ir vizualinių projekcijų šou.

Šeštadienio vakarą Pramogų aikštės scenoje aukščiausia nata suskambės elegantiškosios Monikos Liu pasirodymas, lydimas šviesų, lazerių ir vizualizacijų šou, kurį druskininkiečiams ir miesto svečiams už buvimą kartu dovanos „Eglės sanatorija“, šiais metais švenčianti 50-ies metų jubiliejų kartu su visa Druskininkų bendruomene. Nėra abejonių, kad šis pasirodymas sukels tikrą muzikos ir jausmų audrą.

Ir tai tik dalis to, ką galėsite išgirsti ir pamatyti šventės metu. Jūsų lauks grupė “Katarsis”, kurianti dark alternative, post punk muziką ir žadanti kiekvienam norinčiam patirti išsivalymą, o galbūt netgi ir visišką ekstazę, jaunosios kartos dainų autorius ir atlikėjas Lukas Pilkauskas, roko undinėlės ar net pelkių vandos ir raganos ant gitarų „shishi“, dvidešimt devyniomis stygomis ir balsu jautrų folkloro, soul apklotą audžianti Jausmė, druskininkiečio Rimanto Žaldoko alternatyvios pop-rock muzikos projektas IAMREY.

Kaip supratote, iki išnaktų galėsite klausyti, mėgautis muzika, dūkti, šokti ir šėlti kaip anksčiau!

Meditacija ir sulėtėjęs laikas gamtos oazėje

Visi žino, kad Druskininkuose gamta pati savaime turi magišką galią, netgi nieko neveikiant ji pailsina ir kūną, ir protą. O jeigu dar įsitrauki į gausybę aktyviam laisvalaikiui skirtų veiklų ir pramogų, tai net kelios valandos, praleistos K. Dineikos sveikatingumo parke – tikroje gamtos oazėje – prilygsta pilnavertėms trumpoms atostogoms.

Po aukštaūgėmis pušimis įsikūrusioje scenoje liesis kitokio pobūdžio muzika, Druskininkuose turinti nemažai gerbėjų. Čia vyks folkloro festivalio “Skamba skamba kankliai” svečių koncertas. Net keturi ansambliai –„Banga“ (Latvija), „Diabubu“ (Lenkija), „Noringe“ (Norvegija) ir moterų grupė iš Ukrainos „Babskyj kozačok“,  pristatysianti plačią ukrainiečių moterų muzikinio skonio paletę, – parengė skirtingo muzikinio turinio ir stiliaus pasirodymus, žadančius malonių netikėtumų ir gerų emocijų.

Du ankstyvus savaitgalio rytus išjudinti kūną ir pasiruošti artėjančioms linksmybėms kviesime į sporto salę gamtoje. Rytinė mankšta kartu su prabudusiais paukščiais ir lengvu pušų šnarėjimu, kūno ištempimas, pasirąžymas iš širdies, aktyvus viso kūno išjudinimas – tikra šventė Jūsų kūnui ir protui. Šeštadienį mėgėjų pasportuoti lauks rytinė joga su Luku, kiek vėliau – treniruotė TABATA, na, o sekmadienio rytą – itin druskininkiečių pamilta gongų terapija su R. Binkausku, nutiesianti kelią į ramybę ir harmoniją.

Pilnatvės pojūtis suaugusiems ir vaikams

Nemuno krantinėje tradiciškai įsikurs linksma ir spalvinga pramogų vaikams zona. Čia duris atvers nepaprasta mokslinė laboratorija „Atradėjas“, kurioje ne tik bus galima stebėti efektingus virsmus ir nepaprastus stebuklus, bet ir patiems pasijusti tikrais mokslininkais ir dalyvauti eksperimentuose intriguojančiais pavadinimais „Ugnis rankoje“, „Ledinis kvėpavimas“, „Bananas-paltukas“ ir kt.

Teatro „Atviras ratas“ aktoriai šeimas su vaikučiais pakvies į spektaklį  „Senelės pasaka“ , kuris primins tikėjimą paprastais stebuklais. Čia kiekvienas galės virsti kuo panorėjęs, improvizuoti ir atverti vartus į paslaptingą ir nuotaikingą pasakos pasaulį. Tereikia nebijoti kurti ir žaisti kartu.

Ir tai dar ne visos pramogos! Vilniaus alėjoje ir pėsčiųjų takuose įsikūrę amatininkai ir prekiautojai siūlys įsigyti malonių smulkmenų ar skanumynų. Ekskursijų gidai pasirengę atskleisti  daugybę neįtikėtinų faktų apie Druskininkus, tarkim, kodėl 19 a. Ratnyčios gaidžiai giedojo dviejose gubernijose, ir pakviesti į ką tik duris atvėrusią medžio drožinių studiją-galeriją DZUB DZUB pasigrožėti „šventukais“, paukštukais, koplytstulpiais ir pan.

Jaukią valandą praleisti bundančioje Druskininkų gamtoje, pašnekėti apie kurorto praeitį ir dabartį, paskanauti Dainavos krašto gardžių užkandžių ir gėrimų į Pavasario pikniką prie Vijūnėlės tvenkinio pakvies gidė Lilijana Stepanovienė.

Meno gerbėjų laukia parodos Druskininkų miesto muziejuje, M. K. Čiurlionio namuose-galerijoje ir amatų centre „Menų kalvė“. Čia vyks ir akvarelės liejimo edukacija „Prabangiausias rankų darbo atvirukas“ su Ugne Vitonyte.

Priimti svečius ruošiasi „Grand Spa Lietuva“, „Mineral SPA Draugystė” ir kitos poilsio, sveikatinimo bei grožio paslaugas teikiančios įstaigos, stalus lauko terasose dengia picerija „Sicilija“, restoranas „Etno Dvaras“, kitos kavinės ir restoranai, desertus kepa kepyklėlė „Boulangerie“, pramogų paletę visai šeimai siūlo šeimos pramogų parkas „O kas čia?“, dviratininkams atnaujinti maršrutai ir parengti kelionių po apylinkes maršrutai, keleivių smagiam pasiplaukiojimui Nemunu lauks laivas.

Kaip visada, Druskininkuose visi renginiai nemokami! Tad kviečiame planuoti poilsio ir pramogų savaitgalį geriausiame kurorte, laukiame svečių ir esame pasirengę juos priimti svetingai ir širdingai.

___________________________________________

Druskininkų kurorto šventės didysis rėmėjas – Nemunas by CITUS
Išskirtiniai rėmėjai: AB „Eglės sanatorija“Etno Dvaras Druskininkai

Rėmėjai: „Grand Spa Lietuva“Šeimos pramogų parkas „O kas čia?“ , UAB „Kautra“, UAB „Transeta“, UAB „Parama“, kepyklėle „Boulangerie“, restoranas „Sicilija“, Mineral SPA Draugystė, Dainius Vilpišauskas, UAB „Bilresta“, UAB „Akvavita“, UAB „Drusta“, „Kamėja“, sanatorija „Belorus“, Pietų MEGRAME, prekybos centras „Malonė“, UAB „Dzūkas“

Organizatorius Druskininkų savivaldybė
Renginiai vieši, bus filmuojama, fotografuojama, viešinama.