Šventiniai koncertai Druskininkuose lepins žiūrovus gražiausiomis melodijomis

Visą šventinį laikotarpį Druskininkai kurorto gyventojams  ir svečiams dovanos nemokamus šiltus, smagius ir gerą nuotaiką skleidžiančius gyvos muzikos koncertus – nemokamai!

Savaitgalių vakarais nušvis didysis Pramogų aikštės ekranas ir atsidarys Kalėdų kino teatras. Vakaro istorijas seks Kalėdų Nykštukas, animacinių filmų herojai kvies leistis kartu į linksmus nuotykius, skambės vaizdo ir gyvos muzikos koncertai.

Tris savaitgalius scenoje šventinius koncertus gyvai surengs jauni ir žavūs atlikėjai: scenoje liesis Justės Kraujelytės, atlikėjos ir dainų autorės, atvirai besidalijančios savo jautriais išgyvenimais, melodingos dainos, švelnaus balso tembro romantiškasis Dainotas Varnas pirmąją Kalėdų dieną publikai atrinko pačius gražiausius ir kalėdinę dvasią atitinkančius kūrinius, dar negirdėtas autorines dainas atliks talentingasis Gebrasy.

Druskininkiečių laukia ypatinga dovana – maestro Miko Suraučiaus padėkos vakaras. Kompozitorius, aranžuotojas, atlikėjas, išvažinėjęs visą pasaulį, surinkdavęs perpildytas sales žiūrovų, pelnęs daugybę laurų, Druskininkų miesto garbės pilietis, šiuo titulu bendruomenės įvertintas už Druskininkų vardo garsinimą, reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros ir meno srityje, kartu su legendine grupe BASSVIM savo gerbėjams žada pliūpsnį audringų emocijų.

Beveik pusę amžiaus Druskininkuose gyvuojančią senųjų metų palydų tradiciją pratęs Valstybinis Vilniaus kvartetas. Šįkart kartu su laukiamais ir mylimais kvarteto atlikėjais kartu koncertuos du ypatingi atlikėjai: jaunos kartos pianistas Rokas Valuntonis ir kontraboso dainius Donatas Bagurskas.

Antrąją Kalėdų dieną Druskininkų bažnyčioje koncertuos aksominio balso savininkė Evelina Sašenko – daugelio tarptautinių dainų konkursų dalyvė ir prizininkė, atstovavusi Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse, muzikinių TV projektų dalyvė, užkariavusi klausytojų širdis. Dainininkė kartu su scenos partneriu pianistu Pauliumi Zdanavičiumi klausytojams parengė šventinę programą.

GRUODŽIO 11 D. 19 val. Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
JUSTĖS KRAUJELYTĖS koncertas

Atlikėja ir dainų autorė, dainavusi daugelyje muzikos projektų su grupėmis „OKATA“, „Pluie de Comètes“, „BEATS“ ir kt., gerai pažįstama iš TV ekrano, atlikėjų susivienijimo ,,Pati pasidariau“ narė.

Po 20 metų pačios įvairiausios sceninės patirties, pernai Justė pristatė solinį albumą „Therapy“, kuriame drąsiai kalba nepatogiomis psichologinėmis temomis, atvirai dalinasi savo išgyvenimais ir kviečia klausytoją atrasti savo santykį su jomis.

Kitąmet atlikėja planuoja pristatyti EP albumą „Nejausmas“, kuriame gilinsis į skirtingas nerimo formas ir praktikas, padedančias jį įveikti.

Koncerto metu klausytojai išgirs  „Therapy“ albumo dainas, kurias papildys ir Justės mėgiamų atlikėjų bei stilių kūriniai.

GRUODŽIO 18 D. 19 val. Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
Šventinis GEBRASY koncertas

Gebrasy – ne vienerius metus muzikiniame pasaulyje besisukęs ir sceninės patirties sukaupęs atlikėjas ir tikras nacionalinės “Eurovizijos” atrankos atradimas. Konkurso finale antrąją vietą užėmusi jo daina “Where’d You Wanna Go?” sulaukė daug dėmesio ir muzikinėse platformose surinko daugiau nei milijoną perklausų.

Gebrasy scenoje atsidūrė neatsitiktinai, nes jau nuo mažens jo gyvenimas pradėjo suktis aplink muziką. Pradėjęs dainuoti nuo ketverių, o kūrybą paauglystėje atradęs atlikėjas nėra scenos naujokas. Ilgiau nei dešimtmetį dainų rašymo sferoje tobulėjantis autorius nekantrauja pasidalinti jomis su savo klausytojais.

Koncerto metu atlikėjas žiūrovams pristatys savo autorinę programą, kurioje bus galimybė išgirsti ne tik populiariausias, bet dar ir neatrastas Gebrasy dainas. Būsite pirmieji, kurie jas išgirs!

GRUODŽIO 25 D. 19 val. Pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
Šventinis DAINOTO VARNO koncertas
Kalėdinės ir autorinės dainos

Romantiškasis Dainotas Varnas su geriausiomis dainomis per Šv. Kalėdas džiugins druskininkiečius ir gausius žiemos šventes čia mėgstančius sutikti miesto svečius. Du solinius albumus jau išleidęs ir trečiąjį bebaigiantis dainininkas koncertui atrinko pačius gražiausius ir kalėdinę dvasią atitinkančius kūrinius.

Dainotas išsiskiria itin švelniu balso tembru ir muzikos pajautimu. Būtent dėl išskirtinio muzikalumo bei itin kokybiško ir prabangaus dainavimo jį pamėgo publika. „Tobula“, „Viskas, ką turi“, „Dėl tavęs vienos“ – žinomiausios dainos, kurias jau įsidėmėjo gerbėjai. Dainininkas turi ir specialiai Kalėdoms skirtą kūrinį „Kalėdų paslaptis“, kurį žada būtinai įtraukti į programą.

„Smagu, kad koncertuosiu būtent pirmąją Šv. Kalėdų dieną. Nuotaika – ypač šventinė ir pakili. Jaučiu, bus nuostabus susitikimas su žmonėmis. Laukiu jo net labiau, nei dovanų po eglute“, – šypsosi D. Varnas.

GRUODŽIO 26 D. 16 val. Jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g. 17H) Maestro MIKO SURAUČIAUS padėkos vakaras
Dalyvaus roko grupė BASSVIM: Algimantas Maliukevičius (gitara, vokalas), Rimantas Jonys (mušamieji, lūpinė armonikėlė, vokalas), Aleksandras Mazalevskis (bosinė gitara)
Renginys nemokamas, įėjimas tik su galimybių pasu

Mikas Suraučius – kompozitorius, aranžuotojas, atlikėjas, į koncertus sutraukdavęs daugybę Lietuvos jaunimo, išvažinėjęs visą pasaulį, pelnęs daugybę laurų, Druskininkų miesto garbės pilietis, šiuo titulu bendruomenės įvertintas už Druskininkų vardo garsinimą, reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros ir meno srityje.

M. Suraučius sukūrė per 300 dainų, kurios įamžintos 8 muzikiniuose rinkiniuose bei albumuose, sukūrė 3 dalių roko operą „Dekameronas“, kūrinį „Druskų miestas“, tapusį Druskininkų himnu. MAESTRO yra puikus garso režisierius, koncertmeisteris, akompaniatorius, muzikos programuotojas. Jubiliejinis atlikėjo koncertas įvertintas aukščiausiu LATGA apdovanojimu – auksine žvaigžde.

M. Suraučius įkūrė pirmą Lietuvoje bigbyto grupę BASSVIM ir tapo jos vadovu. BASSVIM – pirmieji bitlomanijos enuziastai Lietuvoje. Daugiau nei 3 metus grupė intensyviai repetavo „Bitlų“ repertuarą, grojo šokių vakaruose, ieškojo savitos, išsiskiriančios muzikos formos. 1965 m. grupė pasivadino „BASSVIM“ ir surengė savo 1-ąjį didelę sėkmę atnešusį koncertą. Ši data pagrįstai laikoma bigbyto muzikos Lietuvoje pradžia.

Muzikantai aranžavo lietuvių liaudies dainas, kūrė savas, grojo radijuje išgirstas populiarias dainas, kurioms orkestruotes pagal magnetofono įrašus rašė M. Suraučius. „BASSVIM“ atrado naujas spalvos, kitokias žinomų kūrinių traktuotes, žavingą scenos madą, savitą nacionalinį braižą. O Lietuvos pramoginę muziką praturtino naujomis vakarietiškomis traktuotėmis.

GRUODŽIO 26 d. 14.30 val. Druskininkų bažnyčioje
Šv. KALĖDŲ KONCERTAS
Atlikėjai: Evelina Sašenko (vokalas) ir Paulius Zdanavičius (klavišiniai)

Evelina Sašenko – viena iš labiausiai mylimų Lietuvos džiazo atlikėjų savo muzikalumo dėka tapusi publikos numylėtine. Kiekviena jos daina tai tarsi mažas spektaklis, pilnas dar nepajustų emocijų, užburiančių garsų ir savos interpretacijos. Dainininkė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė džiazo vokalą.

Nepaprastai populiarios jos programos ,,Meilės Istorijos Pagal Edith Piaff“, ,,Chopin Jazz inn“, ,,All that Cabaret“ ir „Tu ateik į pasimatymą“. Teatro scenoje dalyvauta miuzikluose „Aida“ ir „Kabaretas“.

2011 m. antrąkart bandžiusi jėgas Eurovizijos atrankoje, nugalėjo ir atstovavo Lietuvą su daina ,,C’est ma vie“, kurią sukūrė ilgametis scenos partneris pianistas ir kompozitorius Paulius Zdanavičius. Evelina Sašenko savo talentu scenoje dalinasi su įvairias kolektyvais, kurių tarpe ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

GRUODŽIO 29 D. (trečiadienis) 19 val. Mokymo centre „Dainava“ (Maironio g. 22)
Senųjų metų palydų koncertas
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS

Atlikėjai: ALIA KUZNECOVAITĖ (I smuikas), ARTŪRAS ŠILALĖ (II smuikas), KRISTINA ANUSEVIČIŪTĖ (altas), GIEDRĖ DIRVANAUSKAITĖ (violončelė)
Solistai ROKAS VALUNTONIS (fortepijonas) ir DONATAS BAGURSKAS (kontrabosas)

PROGRAMOJE:
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Styginių kvartetas Nr. 14 G-dur, KV 387 („Pavasario“);
FRANZ SCHUBERT – „Forelių“ kvintetas fortepijonui, smuikui, altui, violončelei ir kontrabosui A-dur, op. post. 114 / D. 667

Kaina asmeniui 5 Eur. Įėjimas tik su galimybių pasu

Daugelio prestižinių premijų laureatas, įvardijamas kaip vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelnantis geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje, Valstybinis Vilniaus kvartetas, pratęs beveik pusę amžiaus Druskininkuose gyvuojančią Senųjų metų palydų koncerto tradiciją.

Kartu su kvartetu koncertuos Rokas Valuntonis –  jaunosios kartos pianistas, jau spėjęs pakerėti klausytojus savo interpretacijoms būdingu nevaržomos fantazijos skrydžiu, plačiai alsuojančios laisvės pojūčiu ir romantine pasaulėjauta. Pianistas yra pelnęs aukščiausius apdovanojimus daugiau nei 20-tyje tarptautinių pianistų konkursų Lietuvoje, Italijoje, Švedijoje, Belgijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Vokietijoje.

„Kontraboso dainius“ – tokiu epitetu po vieno iš koncertų apdovanotas kontrabosininkas Donatas Bagurskas tampa vis ryškesniu savo instrumento ambasadoriumi Lietuvoje ir svetur.  Anot muzikos kritikų, Donato Bagursko rankose kontrabosas skamba subtiliai ir švelniai.

Kaip solistas ir kamerinių programų dalyvis D. Bagurskas pasirodė su įvairiais mūsų šalies kolektyvais ir atlikėjais, koncertavo su Vilniaus festivalio orkestru. Jis nuolat bendradarbiauja su Čiurlionio ir „Chordos“ styginių kvartetais, yra ansamblio „4 Tango“ narys, dalyvauja senovinės muzikos projektuose su Baltijos šalių baroko orkestru bei Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“.

D. Bagurskas groja italų meistro Gasparo da Salo kontraboso kopija, kurią 1995 m. pagamino vokiečių meistras Horstas Grünertas.

Organizatorius Druskininkų kultūros centras
Organizatoriai pasilieka teisę keisti programą atsižvelgiant į rekomendacijas dėl pandemijos.
Renginio metu privalu laikytis saugumo rekomendacijų dėl Covid-19
Renginiai vieši, bus filmuojama, fotografuojama, viešinama.