Šventinė kelionė, skirta laisvei ir pagarbai į ją atvedusiems

Koks mūsų kelias į laisvę? Ilgas ir labai sunkus. Ar kas  nors mokė, kaip ją įgyti? Ar parodė kelią? Ne. Mes tai gavome su motinos pienu, su pirmu įkvėpimu, su išskleistais sparnais, su paukščio  giesme. Visi, nuo jauno iki seno, nuo  Tėvynės lopinėlio toli prie  Baltijos jūros iki čia, kur Nemunas įteka į mūsų žemę. Tai mūsų laisva Lietuva.

Druskininkai – neatskiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo  istorijos dalis. Tą ypatingą mums visiems dieną, kai švenčiame susigrąžintą laisvę, kviečiame pasivaikščioti po Druskininkus ir praeiti tais keliais, kuriais atėjome iki mūsų laisvės dienos. Prisiminti, kur buvo pradžių pradžia.

Kur ir kodėl auga poeto Justino Marcinkevičiaus ąžuolas?  Kieno nuotrauka perrišta tautine trispalve juostele ant atminimo ženklo su Vyčio kryžiaus siluetu Nemuno pakrantėje? Ar žinai, kad gražiausia kurorto vila „Liñksma” yra ne tik miesto vizitinė kortelė, bet turi ir kitą, itin prasmingą vertę? O kokią žinutę skleidžia šarvuoto karvedžio skulptūra pačioje kurorto širdyje?

Netikėti siužetai, stebinantys istorijos vingiai, sukrečiantys faktai, naujos, archyvuose slypėjusios ir dar negirdėtos detalės. Taip Druskininkuose žingsnis po žingsnio buvo tiesiamas kelias į Nepriklausomybę.

Kviečiame ir Tave pamatyti, sužinoti, išgirsti ir išreikšti pagarbą tiems žmonėms, kurie atvėrė vartus didelėms šių dienų galimybėms.

Kelionė ypatinga tuo, kad istoriją galima perskaityti ar išgirsti tik išmaniuoju telefonu nuskaičius specialų QR kodą, kurią rasite ant vėliavėlės nurodytoje maršruto vietoje. Jei dar nesate bandę to daryti, išbandykite patys arba pasikvieskite į pagalbą vaikus, anūkus, kurie tikrai Jums pagelbės.

Kelionę pradėkite ten, kur patogu, ir eikite ta tvarka, kuri Jums patinka. Bet pirmiausia – užsiregistruokite!

  • Registruokis ir gauk žemėlapio nuorodas.
  • Kelionės metu BŪTINAI turėk mobilaus ryšio telefoną su mobiliaisiais duomenimis.
  • Atvykęs į stotelę, rask vėliavėlę ir nuskaityk ant jos esantį QR kodą.
  • Išklausyk istoriją.
  • Tęsk kelionę iki kitos stotelės.
  • Maršrutas veiks nuo 10.00 iki 20.00 val.
  • Užfiksuok savo kelionės akimirką ir pasidalink nuotrauka. Paskelbk ją savo Facebook paskyroje arba pasidalink Druskininkų kultūros centro Facebook puslapyje.
  • Kelionės metu prašome laikytis rekomenduojamų prevencinių priemonių dėl COVID-19.
  • Kilus nesklandumams, susisiekite su mumis mob. 8 652 97 933.

REGISTRACIJA: bit.ly/o3-11_SOLOekskursija_Drs

Ekskursija nemokama.

Linkime įdomios ir malonios kelionės!