Festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“

Atsinaujinęs XIX tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ plačiai atveria vartus ir kviečia į festivalio renginius.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ neabejotinai yra vienas stipriausių Druskininkų kultūrinių renginių, ne vieną dešimtmetį žavintis savo išskirtine profesionalia programa, rafinuotumu ir elegancija.

2021 metais tradicinio tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu” sumanytojas ir ilgametis rengėjas Lietuvos muzikų rėmimo fondas festivalio organizavimą perdavė į Druskininkų rankas.

L. Urmanavičius.

„Druskininkai – šimtamečių kultūros tradicijų ir naujų meno vėjų miestas. Todėl perėmę festivalio organizavimą iš Lietuvos muzikų rėmimo fondo, stengėmės papildyti ir plėsti festivalį, kad jis apimtų kuo įvairesnių meno sričių, įtrauktų kuo daugiau kūrėjų. Šį savaitgalį prasidedantis jau XIX Tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ pasiūlys labai turtingą ir turiningą programą ir sukurs nuostabią tris mėnesius trunkančią kultūros šventę, –  pasakoja L. Urmanavičius. – Tikiuosi, kad žiūrovai, buvę organizatoriai teigiamai įvertins pokyčius.“

Festivalio organizavimą perėmęs Druskininkų kultūros centras sieks išsaugoti per 18 metų susiformavusias gerąsias festivalio tradicijas ir papildys programą ryškiausiais profesionalių kūrėjų darbais įvairiose meno kategorijose. Šiais metais festivalio veiklos apims net penkias kryptis: muziką, dailę, literatūrą, kiną ir fotografiją bei švietėjiškąją.

Pasak Druskininkų kultūros centro direktorės Rimutės Viniarskaitės, Druskininkai suteikė kūrybinius sparnus M. K. Čiurlioniui, tad daug dėmesio festivalio metu bus skiriama vaikų ir jaunimo kūrybiškumui skatinti. M. K. Čiurlionis buvo smalsus ir lenkiantis nusistovėjusius standartus, drąsiai išbandydavo naujoves, todėl festivalyje vietą ras įvairūs kūrybiniai eksperimentai.

Festivalio renginiuose dalyvaus per 200 Lietuvos ir užsienio šalių muzikos atlikėjų, menininkų, muzikologų, dailėtyrininkų, kurių koncertuose, paroduose, susitikimuose ir kituose renginiuose apsilankys per 5000 druskininkiečių ir kurorto svečių.

Rugpjūčio mėnesio festivalio renginiai

Renginiai nemokami, vieši, bus fotografuojama ir filmuojama.
Žiūrovų prašoma laikytis galiojančių COVID-19 saugumo rekomendacijų.

Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius Druskininkų kultūros centras
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė