Neįprastos ir stiprios savo dvasia Šeimos Kalėdos Druskininkuose

Druskininkai, šias Kalėdas paskyręs ypatingiems adresatams ─ Šeimoms, visą dėmesį šventiniu laikotarpiu skyrė tam, kad jis būtų itin jaukus, šiltas ir prasmingas.

Šventę kūrėme kartu

„Laukėme ir pasitikome Kalėdas kaip tikras ŠEIMOS Kalėdų miestas, ─ sako Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. ─ Kurortas spindėjo kaip niekada ryškiai, kiekviena šeima galėjo saugiai vaikščioti po atskiras kurorto erdves ir patirti šventinę nuotaiką, grožėdamasi žėrinčiomis instaliacijomis, netikėtai sutikti kalėdomobiliu pralekiantį Senelį Kalėdą ar praskrendantį kalėdodroną. Likome namuose, bet magišką švenčių dvasią jutome kaip niekada stipriai. “

Pasak mero, didelės padėkos nusipelnė kurorto verslininkai bei bendruomenė, kurie ne tik prisidėjo prie aplinkos puošybos, sukūrė įspūdingą Kalėdinių eglučių parką, bet ir siūlė įvairias kalėdinių dovanų idėjas, edukacijas, kūrė kalėdines puokštes, restoranų šefai ruošė šventinių patiekalų krepšelius.

Naujas renginių formatas įvertintas bendruomenės

Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė teigia, kad apie kitokį ─ saugų, bet kartu ir šventiškai efektingą kalėdinių renginių formatą pradėta galvoti dar vasarą: „Sekėme situaciją šalyje, rūpinomės žmonių saugumu ir sveikata, sutelkėme kūrybines pajėgas, kartu su kolegomis iš Savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus generavome idėjas, stengdamiesi sukurti ne ką mažiau įspūdingą šventę bendruomenei ir kurorto svečiams.“

Šiais metais Druskininkai Kalėdas pasitiko kaip niekad spalvingi ir kupini staigmenų. Kurortas prisitaikė prie aplinkybių ir orientavosi į inovatyvius sprendimus, o tradiciniai renginiai kėlėsi į virtualią erdvę. Dėl apribotų galimybių keliauti visi norintys pasigrožėti kurortu ir kalėdiniu miesteliu gali virtualiame ture .

„Stengėmės išnaudoti visas šiuo laikotarpiu galimas šiuolaikines technologijas, inovacijas, šventinei nuotaikai sukurti pasitelkėme garso ir šviesų dronus, lazerius, specialų apšvietimą, profesionalius kūrėjus ─ ir atrodo, kad sumanymai pavyko, sulaukėme daug palankių vertinimų,“ ─ džiaugiasi direktorė.

Druskininkiečių kalėdinės fantazijos

Devintus metus tęsiama Druskininkų savivaldybės originalių kalėdinių eglučių parko iniciatyva – Gydyklų parke, šalia muzikinio fontano naujomis spalvomis ir nežabota fantazija nušvito druskininkiečių sukurtas Kalėdinių eglučių parkas. Įspūdį didino čia sumontuotas inovatyvus apšvietimas, švieselių „vandens srovėmis“ sužvilgęs žiemos fontanas, sukūrę ypatingą šventinę atmosferą.

Gyventojai ir miesto svečiai iki sausio 15 dienos gali balsuoti už savo favoritę: nuotraukų albumą rasite čia.

Renginio organizatorius ypač džiugino bendruomenės palaikymas: pakviesti likti namuose ir šventinius renginius stebėti iš jų, o smagiam pasiruošimui šventėms perskėlus į internetinę erdvę, gausiai siuntė širdutes ir patiktukus renginių tiesioginių transliacijų metu, noriai šeimų kalėdines nuotraukas puošė specialiai sukurtame šventiniame rėmelyje, dalyvavo virtualiuose žaidimuose, aktyviai domėjosi kalėdinio vainiko kūrimo procesu, dovanų pakavimo idėjomis, siuvo Kalėdų nykštuką, puošnius žaisliukus eglutei, kepė vitražinius sausainius, gamino Kūčių patiekalą pagal senovines dzūkų tradicijas.

Laukiant švenčių, buvo stengiamasi priminti ir supažindinti su advento laikotarpio papročiais ir tradicijoms, remiantis autentiškais dzūkų prisiminimais. Trys jauni ir gabūs druskininkiečiai ─ Morta Elžbieta Bieliukaitė, Gabija Raškauskaitė ir Matas Bodrijė pristatė tradicinės advento-Kalėdų giesmės “Sodai sodai, leliumoj” muzikinę premjerą: derindami tradicijas su šiuolaikinių žanrų muzika bei pritardami instrumentais, suteikė jai naujų spalvų ir daugiau patrauklumo.

Senelio Kalėdos siurprizai mažiesiems druskininkiečiams

Be dėmesio neliko mažieji druskininkiečiai: kasdien vaikai klausėsi Kalėdų Nykštuko vakaro istorijų iš Kalėdų šalies, atliko jo skirtas užduotėles, negalėdamas pakalbinti tiesiogiai, pasisodinti ant kelių ir paklausti apie padarytus gerus darbelius, Senelis Kalėda jungėsi su Nykštuku teletiltu ar tiesioginės transliacijos metu skaitė gautus vaikų laiškus bei mokė juos visokiausių įdomybių.

Senelį Kalėdą vaikai galėjo sutikti įvairiose vietose ir netgi namų kiemuose pralekiantį kalėdomobiliu ir pamojuoti jam iš balkono. Senelis Kalėda nepamiršo nuvežti dovanų kalno Leipalingio ir Viečiūnų vaikams iš sunkiau gyvenančių šeimų, o jo kelionė atsidūrė slaptojo Druskininkų reporterio Mikrofoncijaus Rašiklinio akiratyje ir buvo parodyta viso pasaulio vaikams.

Kalėdoms pasibaigus, Senelio Kalėdos šelionės Druskininkuose nesibaigė – spėjama, kad čia jis atrado jaunystės ir energijos šaltinį, o su juo susitikti galima įvairiais magiškais būdais. O Druskininkų „Instagram“ paskyroje – netgi ir kartu nusifotografuoti, naudojant kalėdinius 3d filtrus.

Parengta įgyvendinant projektą „Kultūra arčiau“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos.