Lazerių nušviesta Druskininkų eglė stulbina nuolat kintančiais aprėdais

Visą mėnesį Druskininkai ruošėsi pasitikti šventinį laikotarpį ir miesto svečius:  rėdėsi šviesos instaliacijomis, kūrė rekordinį kalėdinių eglučių parką, kartu su Seneliu Kalėda ir nykštukais pakavo kalnus dovanų ir slapstė jas įvairiuose kurorto kampeliuose. Ir pagaliau pirmoji kalėdinė dovana išpakuota – įžiebta kurorto eglė! Iš pirmo žvilgsnio dienos šviesoje paprasta eglė tamsoje virto nepaprasta: auksu suspindo karališka karūna, o apsiaustas, nusagstytas švytinčiais briliantais, akimirksniu keitė savo raštus.

Kurorto eglė kviečia kurti pasakas

Šįmet kurorto eglės apšvietimui panaudoti lazeriai kuria kaip reta žaismingą reginį: spalvas ir formas nuolat keičiančios šviesos instaliacijos sukuria įspūdį, lyg eglė kaskart keistų savo rūbą ir būtų papuošta iš naujo. Čia ji paslaptinga karalienė spalvingame karnavale, čia pirmoji karališkos puotos dama, čia žvaigždėta nakties fėja, čia pasirengusi bėgti į šalia esantį Vandens parką ar tiesiog apsirėdžiusi žiemiškam pasivaikščiojimui prie šąlančio Druskonio ežero. Žiūrėdamas į nuolat kintančią eglę kiekvienas gali susikurti savo pasaką ar istoriją, nukeliančią į džiaugsmingą didžiųjų švenčių laukimą.

Eglės įžiebimo šventėje kalėdinę pasaką kūrė Senelis Kalėda (aktorius Petras Lisauskas), mažieji gnomai (šiuolaikinio šokio studija „Opus“) ir Laiko magistras, kurio įspūdingą kovą su maištaujančiu senuoju laikrodžiu įkūnijo ypatingas svečias – šiuolaikinio cirko atlikėjas iš Latvijos Aleksey Smolov, taip įsukęs žibantį Cyro ratą, kad pasklidusios žiežirbos įžiebę eglę. Lengvai nubalusi, padabinta karūna ir auksiniais burbulais Druskininkų eglė apsirėdė švytinčiais lazerių brangakmeniais ir atskleidė savo stulbinantį grožį!

Inovatyvūs dizaino ir šviesų instaliacijų sprendimai kuria netikėtus reginius

“Nebe pirmus metus, planuodami didžiausius renginius mieste, ieškome įdomių ir inovatyvių sprendimų, kurie sukurtų ypatingą atmosferą ir paliktų įsimintiną įspūdį druskininkiečiams ir miesto svečiams, – šventės kūrimo niuansais dalijasi Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Turime puikią kūrybinę komandą, kuri atranda ir pasiūlo dizaino inovacijas, šiuolaikinių technologijų sprendimus, modernias apšvietimo tendencijas. Tai leidžia sukurti tokius reginius ir erdves kurorte, kurios tampa labai patrauklios ir kviečia vėl grįžti į Druskininkus.“

Taigi, Druskininkai ir vėl stebina spindinčiomis, puošniomis ir melodingai skambančiomis erdvėmis, kviečiančiomis pasivaikščioti ir saugiai grožėtis kurortu.

Šventinės veiklos neleis nuobodžiauti

Aikštėje įsikūrusiame kalėdiniame miestelyje savaitgaliai verda pilnas garsų, kvapų, kalbų, dovanų ir paslapčių gyvenimas. Čia sukasi linksmos karuselės, važinėja spalvingas traukinukas, veikia kalėdinis paštas, savo vienintelėmis Lietuvoje elektrinėmis rogėmis – kalėdomobiliu – leidžia pasivažinėti Senelis Kalėda, tuo metu savo rezidencijoje žaidžiantis, išdykaujantis, plepantis ir, žinoma, besifotografuojantis su savo mažaisiais draugais.

Šalia Senelio Kalėdos rezidencijos įsikūrusiose Kalėdų dirbtuvėlėse galima išmokti gražiai parašyti laišką Seneliui ir čia pat jį išsiųsti, nuspalvinti molinį žaisliuką draugui ar pasigaminti įsegamą ženkliuką. Vakarais Pramogų aikštėje nušvinta didysis ekranas ir atsidaro Kalėdų kino teatras: Kalėdų Nykštukas čia seka vakaro istorijas, animacinių filmų herojai kviečia leistis kartu į linksmus nuotykius, skamba vaizdo ir gyvos muzikos koncertai.

Tris šeštadienius iš eilės čia gyvai koncertuos jauni ir žavūs atlikėjai: dainų autorė ir atlikėja Justė Kraujelytė, švelnaus balso tembro romantiškasis Dainotas Varnas ir talentingasis Gebrasy.

Netoliese, Gydyklų parke, aplink veidrodžiai išdabintą Druskininkų muzikinį fontaną įsikūrė rekordinio skaičiaus eglučių parkas. Net 65-ias originalias, ypatinga fantazija stebinančias Kalėdų eglutes sukūrė miesto įstaigos, organizacijos, verslo atstovai, bendruomenės. Vakarais parke skamba garsinės pasakos ir muzika, tad čia pasivaikščioti itin smagu.

Nauja erdvė įsikūrė prie Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios: čia įrengta prakartėlė, vyksta kalėdinė prekyba nameliuose, o savaitgaliais, kaip anuomet, laukia smagūs žaidimai ir atrakcijos. Čia bus galima sutikti kojūkininkus, padūkėlius mimus ar smagiai parungtyniauti ir pažaisti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus su edukatoriumi Jonu Kavaliausku. Žaidimų dalyviais išmoks vaikščioti su kojūkais, ridenti lankus ir smetoniškus vežimo ratus, „žvejoti“ žuvis ir daugybę kitų.  Antrąją Kalėdų dieną į šventinį koncertą bažnyčioje pakvies Evelina Sašenko ir Paulius Zdanavičius.

Į Druskininkus vėl sugrįžta Kalėdinės orientacinės Druskininkuose, žadančios gerą nuotaiką ir daug smagių potyrių. Ekskursijų mėgėjų lauks gidė Lilijana kvies į ekskursiją „M. K. Čiurlionis Druskininkuose – nauju žvilgsniu“, o menotyrininkė Aušra Česnulevičienė papasakos, kaip Kalėdos būdavo švenčiamos Čiurlionių namuose.

Druskininkų amatų centre „Menų kalvėje“ laukia parodos ir kalėdinės edukacijos.

Visą kalėdinių renginių ir veiklų programą rasite čia. Specialiai Kalėdoms sukurtame puslapyje yra viskas, kas susiję su dviem žodžiais – KALĖDOS ir DRUSKININKAI. Nepamirškite, kad visa tai gausite nemokamai!

Nuotr. Druskininkų kultūros centro ir Justino Kygos.