Išskirtinę Vasario dieną įprasmino ratuotos trispalvės ir šventė kiekvieno širdyje

Antradienį Druskininkų krašto žmonės santūriai ir nuoširdžiai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Žinoma, šiemet šventė buvo švenčiama kukliau nei kasmet, bet ji buvo tokia pat nuoširdi ir pakylėta. Nors gatvėse dėl karantino žmonių buvo nedaug, tačiau prie namų plazdančios trispalvės ir vėliavomis pasipuošę automobiliai priminė, kad Vasario 16-osios svarbos suvokimo niekas neuždarė į karantiną.

Prieš vidurdienį Leipalingio aikštėje, prie bažnyčios, tautiniais drabužiais pasidabinę leipalingiečiai padėjo gėlių prie Nepriklausomybės paminklo. Buvo pakelta Lietuvos valstybinė vėliava ir sugiedota Tautiška giesmė.

Paskui į aikštę, pypsėdama garsiniais signalais, suvažiavo Leipalingio seniūnijos automobilių, pasipuošusių trispalvėmis, kolona, kurią sudarė beveik 40 įvairių automobilių. Vairuotojai buvo atsidarę automobilių stiklus, o iš automobilių salonų buvo girdėti patriotinės melodijos. Kai kurie šio auto maršo dalyviai papuošė ne tik savo automobilius, bet ir patys pasipuošė tautine simbolika – vienas vyriškis savo trumpai kirptą galvą buvo išsidažęs mūsų vėliavos spalvomis, kai kurie maršo dalyviai mūvėjo trispalves kepuraites ir rišėjo tautinių spalvų šalikus.

Pasivažinėję po Leipalingį, auto maršo dalyviai pasuko į kitas savivaldybės gyvenvietes, o paskui – ir į Druskininkus.

Kaip sakė Viečiūnų laisvalaikio salės vadovė Jolita Miliauskienė, žmonių meilė Lietuvai niekur nedingo ir karantino metu. Kai kurie viečiūniškiai Vasario 16-ąją šventė namuose, kiti, pasipuošę tautine atributika, saugiai, su šeimomis pasitiko jų pasveikinti atvykusį Leipalingio seniūnijos bendruomenių tautinį ekipažą.

Vienybės ir meilės jausmą Lietuvai sustiprino ir šeimų žygis „Atrask Viečiūnus iš naujo“. Žmonės su savo šeimomis aplankė naujai sukurtą maršrutą – svarbius objektus senuosiuose Viečiūnuose. Žygio tikslas – pažinti ir atrasti senąsias ir svarbias Viečiūnų krašto vietas, šventės proga nueiti 16 000 žingsnių.

O Vasario 16-osios paminėjimo Druskininkuose epicentru šiemet tapo gėlių padėjimo ir atminties žvakelių uždegimo ceremonija prie prieš pusantrų metų atidengtos Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimo lentos. Pagarbą didvyriams atidavė Lietuvos šaulių sąjungos Giedriaus Matulionio 103-ios kuopos šauliai, tądien prisiekę ginti Tėvynę.

Kai kurios druskininkiečių šeimos, papuošę vaikus tautine simbolika, patraukė ieškoti žiemos malonumų. Visą pusdienį kalnelis nuo Miesto muziejaus link Druskonio buvo nusėtas pramogaujančių mažųjų druskininkiečių.

„Mano Druskininkai“ informacija