Druskininkų kultūros centro meno kolektyvų sėkmingas startas Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ apžiūroje

2024-01-30

Savaitgalį vykusioje 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ apžiūroje dalyvavo net 7 Druskininkų kultūros centro meno kolektyvai. Galime pasidžiaugti, kad Druskininkų kultūros centro meno kolektyvai noriai ruošėsi ir dalyvavo apžiūroje, tikėdamiesi gauti galimybę pasirodyti Lietuvos dainų šventėje.

Šokių dienos „Amžių tiltais“ programoje dalyvavo Viečiūnų laisvalaikio salės moterų šokių grupė „Bitės“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Avilys“, Leipalingio laisvalaikio salės moterų šokių grupė „Liepos“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Leipūnas“, Druskininkų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Kadagys“.

Dainų dienos „Kad giria žaliuotų“ atrankoje dalyvavo „Druskininkų tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras“ ir Druskininkų kamerinis choras „Druskininkai“.

Sušokti šokiai šokių dienai „Amžių tiltais“: „Į kermošių“, „Stinta pūkis“, „Kalviai“, „Priegalvėlis“, „Kepėjos“, „Šiaučiukas-kriaučiukas“.

Sėkmingą pasirodymą lėmė nuoširdus ir nuoseklus darbas

Viečiūnų laisvalaikio salės moterų šokių grupės „Bitės“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Avilys“ vadovė Indrė Čaplikienė dalijasi pastebėjimais apie efektyvų pasiruošimą, įvardija ir sunkumus: „Pasiruošimo procese kilo sunkumų. Kolektyvui ruoštis trukdė ligos, daug laiko atėmė šventinis laikotarpis“.

Pasak vadovės, nemažai pastangų atėmė šokis, kurį pasiruošimo eigoje teko pakeisti. Tačiau, nepaisant iškilusių sunkumų, kolektyvai neprarado entuziazmo ir noro dalyvauti Dainų šventėje, todėl aktyviai dalyvavo ruošimosi procese. Repeticijos prasidėjo nuo praėjusių metų, o tai buvo nuoširdus ir nuoseklus darbas.

Kai nori – įmanoma viskas

Leipalingio laisvalaikio salės vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Leipūnas“ ir moterų šokių grupės „Liepos“ vadovė Asta Čmukienė džiaugiasi abiejų kolektyvų sėkmingais pasirodymais.

„Komisija pagyrė kolektyvus už puikius pasirodymus, kad galima per trumpą laiką taip gerai pasiruošti, – sako vadovė. – Atskiras vyrų šokis sulaukė pagyrimų net iš paties vyrų šokio autoriaus. Aš taip pat noriu pagirti vyrus, kadangi leidau jiems patiems spręsti dėl repeticijų kiekio ir jie į tai pažiūrėjo labai atsakingai“.

Moterų šokių grupės „Liepos“ pasirodymas irgi gavo daug pagyrų, galbūt moterims šiek tiek pritrūko drąsos, tačiau tai natūralu, nes čia buvo jų pirmasis kartas scenoje.

Pasak A. Čmukienės, moterų grupę sudaro moterys nuo 40 m. iki pensinio amžiaus, kolektyvas susikūręs tik nuo rugsėjo pabaigos. Moterys nėra profesionalės, tačiau visos dega noru išmokti šokti.

Kalbant apie pasiruošimą, dzūkų kraštas turėjo mažiausiai laiko pasiruošti, kadangi apžiūra vyko pirmiesiems.

„Repetavome netgi savaitgaliais, šventinis laikotarpis nebuvo pats darbingiausias. Sausis buvo ypatingai intensyvus ir sunkus darbas pasiteisino. Kai nori – įmanoma viskas, – sako A. Čmukienė. –Šią savaitę turime trumpą atokvėpį, tačiau kolektyvas nenustygsta vietoje, jau pasiilgo vieni kitų. Labai gražių komentarų sulaukė jaunai pasiūti drabužiai, todėl labai norime padėkoti Druskininkų kultūros centrui už rūbelius, geranoriškumą, pagalbą ir supratimą.“

Sveikiname kolektyvus su sėkmingais pasirodymais! Nekantriai laukiame rezultatų!

Daugiau apie Dainų šventę skaitykite ČIA.