„Aš kelyje“ – jubiliejinė meno kūrėjo G. Akstino paroda

Liepos 9 d. (penktadienį) 17 val. Viečiūnų bendruomenės centre (Jaunystės g. 17) Gintauto Akstino jubiliejinės parodos „Aš kelyje“ atidarymas.

Meno kūrėjas Gintautas Akstinas, kuriam suteiktas 2020 metų Druskininkų savivaldybės kultūros puoselėtojo titulas, gimė ir gyvena Druskininkuose, Ratnyčioje. Pasitikdamas savo 60 metų sukaktį, menininkas plačiau pristato savo kūrybą Druskininkų mieste, savivaldybės gyventojams bei miesto svečiams.

Parodoje pristatoma sakralinio meno kolekcijos, sukurtos per paskutinįjį dešimtmetį, tarp jų ir kolekcija, kuri 2015 m. Respublikinėje tautodailės konkursinėje parodoje “Aukso vainikas” pelnė aukščiausią nominaciją vaizduojamojo meno srityje,  kryždirbystės ir laisvosios kūrybos darbus, kurie puošia Druskininkų savivaldybės viešąsias erdves. Kadangi darbų parodai neįmanoma surinkti į vieną vietą dėl jų ypatumo, Gintautas nutarė parengti didelio formato foto reprodukcijas.

Kiekvieno kūrėjo darbai neatskiriami nuo jo gyvenimo. Kartais atrodo, kad Gintauto sukurtos pietos, miško karalių ir karalienių figūros, piemenukai, Šv.Jurgiai, Jonai Nepomukai, pasakų herojai ir angelai lydi savo kūrėją, liudydami, pasakodami ir stebindami.

Istoriko išsilavinimą turintis medžio drožėjas savo kūryboje puoselėja senąsias tautodailės tradicijas, kuria kryždirbystės ir vaizduojamojo meno srityse, panaudodamas senųjų medžio drožybos meistrų amato perimtas vingrybes. Aktyviai dalyvauja Druskininkų savivaldybės, Lietuvos tautodailės sąjungos Dzūkijos skyriaus organizuojamuose pleneruose, respublikinėse bei tarptautinėse kūrybinėse stovyklose, VVG projektuose, edukacinėje veikloje. Daug kūrėjo sukurtų darbų puošia Druskininkų miestą ir kaimiškąsias seniūnijas.

Paroda veiks iki rugpjūčio 1 d.