Šeiko šokio teatro instaliacija paskutinį vasaros šeštadienį įsikurs Druskonio paežerėje

Viena gražiausių poilsio ir pasivaikščiojimo vietų kurorte – Druskonio ežero pakrantė su joje įrengtu amfiteatru – šventėje „Vasaros aidai“ virs muzikos ir judesio oaze. Reginį „Salos“ pristato į Druskininkus pirmą kartą atvykstantis žymusis Šeiko šokio teatras iš Klaipėdos.

Foto Justina Knyzelytė

Tai – viena aktyviausiai kuriančių profesionalaus šiuolaikinio šokio trupių Lietuvoje, kurios spektakliai išsiskiria tarpdisciplinine kūryba, jungiančia įvairias meno formas bei kultūrinį paveldą. Teatrui vadovauja nuolat naujus žanrus ir formas tyrinėjanti, aukščiausiais scenos menų apdovanojimais įvertinta choreografė ir šokėja Agnija Šeiko.

„Salos“ – vizualus, įtraukiantis į stichišką būseną šokio paveikslas, sudarytas iš minimalistinės muzikos, judesio, šviesų ir abstrakčių kostiumų. Instaliacijai jėgas sujungė profesionalų komanda, tarp kurių – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė ir Druskininkuose šiemet koncertavęs violončelininkas Marius Sakavičius.

Ši instaliacija yra duoklė mūsų santykio su gamta istorijai, dabarčiai ir rūpestį keliančiai ateičiai. Įžengus į jos erdvę, apima laipsniško užpustymo jausmas – tarsi būtum smėlio laikrodžio viduje. Žiūrovo ausis pasiekia iš smilčių ir violončelės beriama meditatyvi muzika ir gyvai griežiamos violončelės garsai – minėtosios kompozitorės Ž. Martinaitytės minimalistinė kompozicija, sudėliota iš analoginių smėlio ir violončelės garsų. 2021 m. už šį kūrinį kompozitorė buvo nominuota aukščiausiam šalies teatrų apdovanojimui  Auksiniam scenos kryžiui.

Žiūrovus erdvėje pasitiks žmones primenančios figūros, tačiau jų tapatybės tarsi ištrintos, o kūnus palaipsniui pasiglemžia smėlis ir apima jausmas, kad pranykimas smėlyje neišvengiamas. Įkvėptos Kuršių nerijos, „Salos“ klibina tvarumo, aplinkos apsaugos ir žmonijos ateities temas.

Nuo Baltijos jūros kranto atkeliaujančio Šeiko šokio teatro kūryboje dažnai skatinama susimąstyti apie žmogaus įtaką mus supančiam pasauliui ir trapiam gamtos grožiui.

Pirmą kartą 2021 m. unikaliame Nidos švyturyje veikusi instaliacija šiemet parodyta Žagarėje, Vilniuje ir Raseiniuose.

Šių metų rugpjūčio 26 d. Druskininkų gyventojai ir miesto svečiai 30 min. trukmės seansą Druskonio ežero amfiteatre galės išvysti 3 kartus:
20.30 val., 21.15 val., 22 val.

Visa atsisveikinimo su vasara šventės programa: ČIA.

Kompozitorė: Žibuoklė Martinaitytė
Violončelininkas: Marius Sakavičius / Karolis Vaičiulis / Kornelija Kupšytė
Choreografė: Agnija Šeiko
Scenografė: Sigita Šimkūnaitė
Kostiumų dailininkė: Sandra Straukaitė
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Šokėjai: Oksana Griaznova, Mantas Ūsas, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė
Prodiuserė: Goda Giedraitytė, VšĮ Violončelių muzika
Produkcijos komanda: Marius Lukošius, Aurelijus Davidavičius, Greta Seiliūtė, Austėja Montvydė, Edita Grigaitienė
Koprodukcija: VšĮ Violončelių muzika, VšĮ Šeiko šokio teatras
Partneriai: „N žemė“ tarptautinis tarpdisciplininis festivalis, Neringos muziejai
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba