Tarptautinį menų festivalį „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, vykstantį daugiau kaip du dešimtmečius, drąsiai galima vadinti vienu stipriausių Druskininkų kultūrinių renginių. Tris mėnesius trunkantis prestižinis festivalis kasmet siūlo profesionalią ir labai turiningą programą, o svarbiausia – įprasmina ir primena žymiausio Lietuvos kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą.
„Mane ypač džiugina, kad su M. K. Čiurlionio kūrybiniu palikimu festivalio renginių dėka susipažįsta jaunoji karta, ieškanti autoritetų ir savo kūrybinio kelio, – sako Druskininkų savivaldybės vicemeras Simonas Kazakevičius. – Kviečiu apsilankyti festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ renginiuose – nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas, apsilankęs juose, atras tai, kas miela širdžiai, kas praturtina, įkvepia, džiugina.“
Birželio 24 d., šeštadienį, kviečiame į festivalio atidarymo koncertą. Laukia turininga valanda su Lietuvos nacionalinės filharmonijos Čiurlionio kvartetu ir soliste Asta Krikščiūnaite.
Susibūręs 1968 metais, ČIURLIONIO KVARTETAS tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš Lietuvos menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Nacionalinė kultūros ir meno premija.
Kvartetas griežė monografinius W. A. Mozarto, D. Šostakovičiaus, F. Schuberto, R. Schumanno, Lotynų Amerikos kompozitorių koncertus, teatralizuotus koncertus visai šeimai. Minint M. K. Oginskio gimimo 250-ąsias metines, kvartetas su specialia programa koncertavo Lietuvoje ir Italijoje.
Lietuvos scenose kvartetas inicijuoja originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvauja plataus žanrinio konteksto koncertuose („e/q, elektronika kvartetui“, „Siaubinga muzika“, „Greiti ir įsiutę“), programose su tarptautiniu Tanios Naranjo ir Minnos Weurlander duetu.
Svarbi kolektyvo misija – garsinti M. K. Čiurlionio vardą įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, atlikėjai Čiurlionio kūrinius nuolat groja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas) baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Studijų metu A. Krikščiūnaitė jaunųjų atlikėjų konkurse Moldovoje tapo 1-osios premijos laureate, vėliau – tarptautinio L. Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) diplomante.1991–1994 metais A. Krikščiūnaitė profesinį tobulėjimą tęsė stažuotėse Jungtinėse Amerikos Valstijose pas pripažintus vokalo mokytojus.
Solistė sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos ir užsienio teatruose, koncertavo su įvairiais simfoniniais ir kameriniais orkestrais, dainavo diriguojant Lordui Y. Menuhinui, M. Rostropovičiui, A. Volmeriui, K. Pendereckiui, J. Domarkui, S. Sondeckiui ir daugeliui kitų.
2011 metais atlikėja įvertinta prestižiniu apdovanojimu – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. A. Krikščiūnaitė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos solinio dainavimo katedros profesorė ir šios katedros vedėja.
Koncerto programa
M. K. Čiurlionis. Kvartetas c-moll
M. K. Čiurlionis. Mikit, lankos, VL 84. Solistė A. Krikščiūnaitė
E. Morawski. Libera me Domine. Solistė A. Krikščiūnaitė
F. Mendelssohn. Kvartetas Op. 13 Nr. 2
F. Mendelssohn. Frage MWV K 39. Solistė A. Krikščiūnaitė