Savaitgalį Druskininkų bažnyčioje skambės tik moterų kompozitorių kūriniai

Pirmąkart Druskininkuose – trys muzikės – Laura Bachetti (Italija), Helen Ispirian (Vokietija/Armėnija) ir Karolina Juodelyte (Lietuva).

Prieš du metus muzikės, susibūrusios į ansamblį „OrgaVoce“, specializuojasi senojoje ir naujojoje muzikoje. Jų nuolatinė partnerė – kompozitorė Ruth Alon (Izraelis), kurianti specialiai šiam ansambliui.

Koncerto programa „Changing Stereotypes I“ orientuota į moterų kompozitorių kūrinius. Šiandien moterys gali būti kuo tik nori – poetės, dirigentės, kompozitorės, pastorės, fizikės. Anksčiau tai nebuvo savaime suprantama, su ribota moterų padėtimi kartais susiduriama ir šiuolaikiniame pasaulyje. Moterys iki XX a. Europoje koncertavo tik išimtiniais atvejais, dar rečiau galėjo pasireikšti kaip kompozitorės. Todėl yra išlikę nedaug senosios muzikos pavyzdžių arba kūriniai, kuriuos kūrė moterys kompozitorės, dar nėra pakankamai žinomi.

Programos „Changing Stereotypes I“, kuri skambės Druskininkų Švč. Mergelės Maarijos Škaplierinės bažnyčioje, pagrindinė mintis – muzika yra jungiantis elementas tarp kultūrų, epochų ir lyčių lygybės. Klaustytojams skambės italų kompozitorės Lucretia Orsina Vizzana ir Chiara Margarita Cozzalani muzika, šiuolaikinės kompozitorės Ruth Alon kūryba. Šalia jų bus atliekami J. S. Bacho, G. F. Händelio ir kitų autorių kūriniai.

Visa festivalio programa 👉bit.ly/VasaraSuČiurlioniu

Organizatoriai Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų kultūros centras
Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas, viešinamas