Prasideda festivalis „58-oji fortepijoninės muzikos vasara“

„58-oji Fortepijoninės muzikos vasara“ klausytojams, grįžtantiems į obelų sodą prie Čiurlionių namelių Druskininkuose, ar naujai atrandančių šią palaimintą muzikos klausymo erdvę, padovanos nemažai pačių įvairiausių muzikinių atradimų. Vasaros koncertų ciklą šį šeštadienį, birželio 3 dieną, pradės Stasio Šimkaus konservatorijos, Kauno J. Naujalio, Šiaulių S. Sondeckio gimnazijų ir nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos talentai. 

Specialiai festivaliui sukurtas koncertines programas pristatys užsienio šalių atlikėjai: pasaulyje sparčiai kylanti Danijos pianizmo žvaigždė Gustav Piekut, pianistas iš JAV Nicholas Phillips ir Kanadoje gyvenantis argentiniečių kilmės pianistas Alexander Panizza.

Savo kūrybinius atradimus taip pat pristatys visas pulkas šiuo metu užsienyje gyvenančių iškilių lietuvių pianistų, kurių koncertai žymiai dažniau skamba užsienio koncertų salėse: Gintaras Januševičius, Guoda Gedvilaitė, Gabrielius Alekna, Rimantas Vingras. Festivalio scenoje pasirodys jaunesnės kartos lietuvių pianistai, pastarųjų Čiurlionio konkursų laureatai: Joris Sodeika, Rokas Valuntonis, Neringa Valuntonytė, Motiejus Bazaras ir Gabrielė Sutkutė.

M. K. Čiurlionio namų-muziejaus kiemelyje gros ir daugiamečiai ciklo dalyviai, savo kūrybinį kelią skaičiuojantys jau dešimtmečiais, tai LMTA profesoriai Halina RadvilaitėJurgis Karnavičius, Birutė Vainiūnaitė, Aleksandra Žvirblytė, LMTA docentas Daumantas Kirilauskas, pianistas Andrius Vasiliauskas ir ciklą užbaigsiantis Sonatos ir Roko Zubovų duetas, pristatysiantis programą „Miške su Čiurlioniu ir Dvoraku“.

Visą vasarą fortepijoninės muzikos vakarai Čiurlionio namuose-muziejuje kvies Druskininkų svečius ir miestiečius gyvai persikelti į didžiojo Lietuvos menininko kūrybos ir dvasios erdves, pajusti tuos jausmus ir pergyvenimus, kuriuos sukelia gyvai atliekama šiuose namuose sukurta muzika, skambanti taip, kaip ją atlikdavo pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Plačiau svetainėje www.impetus.lt

VšĮ Impetus musicus informacija