„Pasikalbėkime!” – kviečia dainuojamosios poezijos šventės Druskininkuose atlikėjai: aktoriai, poetai, kompozitoriai, muzikantai

Dainuojamosios poezijos šventė Druskininkuose „Spinduliuojantys poeziją“, rengiama paskutinį vasaros savaitgalį pačiose gražiausiose kurorto erdvėse – lyg meno eliksyras ištroškusioms sieloms. Jei muziką ir dainas įsileisite į savo širdis, pajusite gilų atsipalaidavimą, nurimusias mintis ir naują impulsą kūrybiškai pasitikti artėjantį darbingą rudenį.

Prasmingi muzikiniai pokalbiai pušų žaismėje

Šįmet šventės rengėjai ir vėl visus, vertinančius poeziją, teatrą, autorines dainas ir prasmingus pokalbius, kviečia į K. Dineikos sveikatingumo parką. Kaip visuomet, renginio dalyviai – tik profesionalūs dainuojamosios poezijos atlikėjai – aktoriai, poetai, kompozitoriai, muzikantai bei jaunieji bardai, kurie mokosi pas profesionalus ir kuria aukšto meninio lygio koncertines programas.

Šį kartą savo kūryba dalinsis talentingi aktoriai Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Gediminas Storpirštis, Giedriaus ir Agnės Arbačiauskų duetas skleis poezijos kerus, pritariant sodriam violončelės balsui, o jaunoji atlikėja Živilė Mackevičiūtė su grupe pristatys savo debiutinį albumą.

Pastatęs gausybę nepamirštamų spektaklių vaikams ir suaugusiems „Keistuolių teatre“, „Atvirame rate“, Valstybiniame Šiaulių dramos ir kituose Lietuvos teatruose, Aidas Giniotis pagrįstai laikomas commedia dell‘arte žinovu ir komiškųjų žanrų meistru. Todėl ir jo muzikinėje kūryboje netrūksta žaismingumo, ironijos, improvizacijos, o žiūrovai norom nenorom yra įtraukiami į pasirodymą.

Andrius Kaniava – jaunatviškumu ir energija spinduliuojantis aktorius, atlikėjas, dainų tekstų kūrėjas, kompozitorius ir režisierius, atpažįstamas ir mėgiamas dėl savo išskirtinės dainavimo manieros bei originalių dainų tekstų. Jo koncertai – tarsi vaizdingi pasakojimai, kurie niekados nepasikartoja, o klausytojų pamėgtos dainos kaskart prisistato naujame amplua – skambesio bei atlikimo. Dėl to nei vienas Andriaus Kaniavos pasirodymas nėra panašus į ankstesnį.

Aktyvus dainuojamosios poezijos puoselėtojas Gediminas Storpirštis įsitikinęs, jog Lietuvoje sukuriama tiek puikios poezijos, kad medžiagos kūrybai užteks dar ilgam. Jis prisipažįsta, jog muzika visuomet jam yra atgaiva, nuolatinis domėjimosi ir žavėjimosi objektas. „Yra trys veiklos, trys mūzos, kurioms aš tarnauju visą gyvenimą: teatras, muzika ir poezija“, – sako Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas.

Aktorius Giedrius Arbačiauskas yra iš tų, kurie dirba nesustodami – scenoje jis skaičiuoja jau 23 metus. Dainuojamosios poezijos dainos – Giedriaus labai mylima ir širdžiai artima veikla. Dainas kuria ir pats, bet nepaprastai myli ir jaučia pagarbą moderniųjų lietuvių poetų eilėms. „Jų tekstai tiesiog dainuoja,” – sako atlikėjas. Jo žmona Agnė yra profesionali violončelininkė. „Nuo vaikystės klausiausi V. Kernagio dainų, mokėjau visas mintinai. Mano aplinkoje visuomet skambėjo muzika”, – sako Agnė. Dabar jie – duetas, vienas kito padėjėjai – Agnė užrašo Giedriaus sukurtą dainą natomis, suteikia jai formą, o Giedrius Agnę moko laisviau groti, improvizuoti. Atlikėjai žada spėti įrašyti ir į šventę atsivežti naujausią autorinių dainų kompaktinę plokštelę.

Žemaitė Živilė Mackevičiūtė – jaunoji bardė, jau galinti pasigirti pelniusi Sauliaus Mykolaičio premiją ir išleidusi pirmąjį solinį albumą „Apie tikrovę“. Jame, kaip pati sako, sudokumentavo aštuonerius savo kūrybos metus. „Meno mokykloje dainuodavome „Keistuolių teatro“, Andriaus Kulikausko aranžuotas dainas, aš pritardavau gitara. Neužaugau su šiuo žanru, bet kai atradau – man jis tapo būdu kalbėtis. Kadangi šiai muzikai labai svarbus tekstas, o ne vienas sakinys, pavyzdžiui, „aš noriu šokti“, dainos žodžiai sukuria istoriją ir nuotaiką“, – sako Živilė. Kartu su Živile scenoje gros gyvo garso grupė.

Dzūkų širdyse ir dainose – meilė visai Lietuvai

Šventė atiduos duoklę ir šįmet minimiems Dzūkijos (Dainavos) metams – šįmet sukanka 770 metų nuo Dzūkijos (Dainavos) vardo pirmojo paminėjimo. Ta proga į savo gimtąjį kraštą sugrįžta nuostabioji Veronika Povilionienė – iš Dzūkijos kilusi žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja, tapusi išskirtiniu nacionalinės kultūros simboliu. Paveldėjusi tradiciją iš senųjų legendinių dainingojo krašto giesmininkų, dalinasi ja iki šiol, liaudies dainas populiarina drąsiai ir novatoriškai, dainuoja su pop ir roko grupėmis, kuria projektus su džiazo ir akademinės muzikos kūrėjais, kitais pripažintais menininkais. Šįkart kartu su poetu Juozu Žitkausku ir armonininku Mantu Kauzonu bus pristatyta speciali šiai progai sukurta programa „Žodėliai nuog kvajynėlių”.

Dar vienas dzūkų žemės talentas – garsus druskininkietis kompozitorius ir atlikėjas Mikas Suraučius. Ar žinote, kad jis buvo pirmasis biltomanijos entuziastas ir puoselėtojas Lietuvoje? Išvažinėjęs visą pasaulį, pelnęs daugybę laurų, iki šiol į savo koncertus kultinėmis dainomis pritraukiantis daugybę jaunimo, atlikėjas šventei parengė specialią programą „Duo” pagal lietuvių poetų eiles.

Muzika ir šokiai po atviru dangumi – visai šeimai

Šventės ypatinga naujiena – specialios programos vaikams. „Paprastai į tokio pobūdžio renginius daugiausiai renkasi šeimos su vaikais ir paaugliais, todėl populiarinti vaikams skirtą kūrybą yra labai svarbu,“ – sako organizatoriai, šeimoms pristatantys du išskirtinius renginius.

Algirdas Dainavičius ir kompozitorius Marius Salynas pakvies į teatrinį išgyvenimą kartu su „Mažuoju princu“: čia atgis pasakos herojai Rožė, Karalius, Tuščiagarbis, Žibintininkas, Lapė ir kiti, o gyvai atliekamos kompozitoriaus dainos pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus tekstus sukurs įtaigią pasakojimo dinamiką.

Vienas populiariausių ir publikos itin šiltai sutinkamų dainuojamosios poezijos atlikėjų – dainuojantis medikas Vygantas Kazlauskas kvies užsukti į „Šokių salę“ parko estradoje. Tai naujausia Vyganto dainų programa poetės Violetos Palčinskaitės tekstais, skirta mažiesiems klausytojams, bet tinkanti ir suaugusiems. Šokių salėje skambės Sraigės rokenrolas, Voverių šeimos tango, zuikių polkutė, netikėtas Begemoto bliuzas, Gulbių šokis ir daugelis kitų dainų. Suintrigavome? Tad kviečiame pasiklausyti!

Tad, mieloji publika, atostogos ir vasara baigiasi, bet muzika ir prasmingos eilės jausmus ir širdis virpins toliau visus metus!

Veiks muzikos ir literatūros leidinių mugė

Programa ČIA.

Renginys nemokamas, viešas. Bus filmuojama ir fotografuojama

Daugiau renginių Druskininkuose ČIA.

_________________________________________________________________________

Organizatorius Druskininkų kultūros centras
Partneris Bardai.lt
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Druskininkų savivaldybė