„Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ kviečia į paskutinius festivalio koncertus

XXI tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ baigiasi kartu su vasara. Šį savaitgalį, rugsėjo 9 dieną, klasikinės muzikos gerbėjų dar laukia vienas ypatingas koncertas: du talentingi muzikai – violončelininkas GLEB PYŠNIAK ir pianistas ROKAS ZUBOVAS kviečia klausytojus į kelionę, į vieną „Legendą“, apjungiančią lietuviškos muzikos pradžios atšvaitus ir penkių iškilių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių balsus.

Pasak programos kūrėjų, koncerte – M. K. Čiurlionis ir penki šiandienos Lietuvos kompozitoriai, penki išskirtiniai, nesupainiojami balsai, penki žvilgsniai į lietuvišką tapatybę. Skirtingos apimties, skirtingo žanro kūriniai violončelei ir fortepijonui, o kiekvienas jų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą. Viena savybė, vienijusi šiuos kompozitorius – tai kūrybinė drąsa ir savo individualaus balso puoselėjimas. Kiekvieno iš šių penkių kompozitorių kūrinį galima pažinti jau iš pirmųjų garsų, o jų dalyvavimas Lietuvos kultūros lauke apėmė ir muziką kino filmams, ir muziką teatrams, ir pačią įvairiausią pedagoginę ir organizacinę veiklą.

GLEB PYŠNIAK kaip solistas dar būdamas 14 metų debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. S. Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės N.s Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kt.

Pianistas ROKAS ZUBOVAS labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7–9 temines kamerinės muzikos programas.

Renginys mokamas, bilieto kaina 10 Eur, bilietus bus galima įsigyti renginio dieną Druskininkų miesto muziejuje.

PROGRAMA
M. K. Čiurlionis (1875–1911)
Noktiurnas fis-moll, op. 4 Nr. 1 (VL 178)*
Viešpaties Angelas (Angelus Domini), op. 6 Nr. 1 (VL 184)**
Preliudas h-moll, op. 11 Nr. 3 (VL 182a)*
Noktiurnas cis-moll, op. 6 Nr. 2 (VL 183)*
A. Šenderovas (1945–2019). Dvi Sulamitos giesmės
V. Bartulis (1954–2020). “Palydžiu iškeliaujantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius…”
F. Latėnas (1956–2020). Sonata violončelei ir fortepijonui
I. Ramiai, plaukiančiai | II. Gyvai | III. Andante
B. Kutavičius (1932–2021). Perpetuum mobile
V. Silvestrov (1937*). Postludium Nr.3

Festivalio uždarymo koncertas

Tris mėnesius trukęs festivalis baigiamuoju akordu nuskambės rugsėjo 22-ąją, didžiojo kūrėjo gimimo dieną. Festivalio uždarymo koncerte Druskininkų bažnyčioje – valstybinio choro „VILNIUS“ koncertas. Choro vyriausiasis dirigentas – Artūras Dambrauskas

Valstybinis choras „VILNIUS“ – profesionalų kolektyvas, pasižymintis atlikimo kultūra, įvairiapusiškumu, edukacine veikla. Choras žengia koja kojon su šiandieninėmis meno aktualijomis, bet nepamiršta ir praeities epochų klasikos fondo. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengiamos šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros, išskirtiniai kūriniai pasiekia įrašų studiją. „Vilnius“ jau yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių, 300 kūrinių įrašų saugoma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fonduose.

Išskirtinė choro ypatybė – kūrybiškumo ir profesionalumo sintezė, gebėjimas perteikti muziką skirtingoms klausytojų auditorijoms, netradicinių renginių ir projektų įgyvendinimas. Visa tai lėmė, kad „Vilnius“ pripažįstamas vienu geriausių chorų Lietuvoje.

Pasiekti choro meninę brandą padėjo profesionalūs vadovai. Dabartinis vyr. dirigentas, žymus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas Artūras Dambrauskas brėžia naujas kolektyvo menines trajektorijas, vedančias į inovatyvią, įvairiapusišką ir modernią kūrybą. Pradėjęs vadovauti  chorui 2015 m., A. Dambrauskas siekia kūrybinės strategijos pokyčių, repertuare derindamas akademinę ir lengvąją muziką suteikia galimybę kolektyvui dar plačiau atskleisti savo meninį daugiabriauniškumą.

Nuolat aktyviai koncertuojantis kolektyvas rūpinasi choro meno sklaida, su originaliomis programomis supažindindamas įvairias auditorijas. Choro koncertai skamba ne vien didmiesčių salėse, bet ir atokiausiuose šalies kampeliuose. Būsimi klausytojai auginami specialiai vaikams rengiant žaismingas ir patrauklias programas.

KONCERTO PROGRAMA
D. Zakaras. „Credo“ from „Baltic Mass“
R. Dubra. „Benedictus“ from „Baltic Mass“
J. MacMillan. „Christus Vincit“
R. Strauss. „Der Abend“
J. Brahms. „Es ist das Heil uns kommen her“
F. Medelssohn. Psalm 22 „Mein Gott, warum hast du mich verlassen“
E. Ešenvalds. „In My Little Picture Frame“
R. Dubra. „Subvenite sancti Dei“

Festivalio uždarymo koncerto metu bus paskelbti ir apdovanoti konkurso “Asociatyvi fotografija su M. K. Čiurlionio paveikslais” nugalėtojai.

Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius Druskininkų savivaldybė
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba