Asociatyvios fotografijos konkursas: įžvalgumas, meniškumas ir Čiurlionio kūrybos išmanymas

Druskininkų kultūros centras, įgyvendindamas projektą „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu”, vasaros pradžioje antrą kartą kvietė dalyvauti asociatyvios fotografijos konkurse. Konkursui profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai turėjo pateikti asociatyvias su Čiurlionio paveikslais nuotraukas.

M. K. Čiurlionis yra sakęs, kad dailininko pareiga išreikšti paveikslu tai, ką jis nori, o žiūrovo pareiga jį suprasti. Čiurlionio paveiksluose erdvu žiūrovo minčiai, nes ir paties dailininko mintis laisva, skaidri, vizionieriška. Šių savybių buvo ieškoma fotografų kūryboje.

Konkursui savo nuotraukas ir jų sąsajas su M. K. Čiurlionio paveikslais pateikė per 30 autorių. Organizatorius stebino dalyvių pastabumas, gebėjimas rasti ne tik vizualius panašumus, bet ir prasminius akcentus. Išrinkti geriausius nebuvo lengva, komisijos nariams teko diskutuoti, pagrįsti savo nuomonę.

Lengviausia buvo nuspręsti, kam skiriamas publikos simpatijų prizas. Daugiausia publikos „patiktukų“ Facebook socialiniame tinkle surinko Lino Andriekaus nuotrauka, kurios vaizdas asocijuojasi su M. K. Čiurlionio paveikslu „Laiveliai“.

Daugiausiai komisijos narių vertinimų sulaukė nuotrauka, asociatyvi su  M. K. Čiurlionio paveikslu „Piramidžių sonata“. Jos autorei Jolitai Zablockienei skirta primoji vieta.

Komisijos nariai pažymėjo nuotraukos, kuri asocijuojasi su M.K.Čiurlionio paveikslu „Saulė eina Jaučio ženklu“  iš ciklo ,,Zodiakas“, autorės Daivos Neko įstabų įžvalgumą bei Čiurlionio kūrybos žinojimą. Beje, ši autorė dalyvavo ir buvo nominuota praėjusiais metais.

Už novatorišką interpretaciją ir šiltą sąsają M. K. Čiurlionio paveikslu „Bičiulystė“ komisijos sprendimu apdovanojama Saulė Naujalė.

SVEIKINAME NUGALĖTOJUS!

Konkurso organizatoriai dėkoja visiems dalyviams, ieškojusiems aplinkoje sąsajų su genialaus kūrėjo kūryba ir pasidalinusiais savo atradimais bei užfiksavusiems nepaprastai gražius vaizdus ir asociacijas. Džiugu, kad buvo nemažai aliuzijų ne tik į gamtos reiškinius ir vaizdus, bet ir į šių dienų kasdienio gyvenimo akimirkas. AČIŪ VISIEMS DALYVAVUSIEMS IR LAUKSIME NUOTRAUKŲ KITAIS METAIS!

Nugalėtojai apdovanoti rugsėjo 22 d. festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ uždarymo iškilmių metu. 

Projekto “Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu” įgyvendinimui finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba.