Tapybos plenerų retrospektyvinė darbų paroda „SUSITIKIME VĖL“

Druskininkų amatų centras „Menų kalvė“ pristato antrąją 2003–2009 metais Druskininkuose vykusių tapybos plenerų žymiausių darbų retrospektyvinę parodą „SUSITIKIME VĖL“. 

Pristatomos kolekcijos dalies tapybos darbų autoriai – Arvydas Pakalka, Vilmantas Marcinkevičius, Vytautas Tomaševičius, Arvydas Bagdžius, Aleksandras Vozbinas, Andrius Mosiejus.

Rugsėjo 25 d. 14.oo val. „Menų kalvėje“ (M. K. Čiurlionio g. 27) kviečiame susitikti su parodos rengėjais ir tapybos darbų autoriais.

Paroda veikia nuo rugsėjo 17 iki spalio 30 d.

Pirmoji šios paveikslų kolekcijos eksponatų paroda – retrospektyvinė plenerų metu sukurtų tapybos darbų ekspozicija „Susitikime vėl“ pristatyta 2020 m. rugsėjo 4 d. Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“. Parodoje buvo eksponuojami šešių tuo metu Druskininkuose kūrusių tapytojų trisdešimt penki tapybos darbai.

Parodos „Susitikime vėl“ paveikslų kolekcija buvo pradėta kaupti kartu su „Reginos“ plenerų startu. Dailininkų plenerai sparčiai modernėjančiame Druskininkų kurorte pradėjo vykti nuo 2003 metų – naujai atsidariusiame jaukiame „Reginos“ viešbutyje jo savininko Rimvydo Aniulio iniciatyva.

Savita Druskininkų medinė architektūra, nuostabi kurorto gamta įkvėpė ir į „Reginos“ plenerus suvažiavusius tapytojus. 2003 m. rudenį prasidėję „Reginos“ plenerai tęsėsi iki 2009 metų. Septyneri Druskininkų rudenys ir jų impresijos nugulė tapybos darbuose. 

Pleneruose dalyvavo beveik 30 žinomų dailininkų. Į plenerus išskirtinai buvo kviečiami dailininkai tik iš Lietuvos, nes buvo kaupiama Lietuvos tapybos kolekcija.

Plenerų Druskininkuose rėmėjui Rimvydui Aniuliui gimė dar viena idėja – ne tik išleisti Druskininkuose vykusių plenerų meno albumą, kuriame būtų atspindėta žinomiausių Lietuvos tapytojų Druskininkuose tapytų kūrinių kolekcija, bet ir eksponuoti ją Druskininkų parodų salėse. 

Vilmanto Marcinkevičiaus „Žvilgsnis“, 2004