Muzika mažoms ausytėms

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras į koncertą „Muzika mažoms ausytėms III“ kviečia pačius mažiausius vaikučius, kurie į teatrą „ateina“ tėveliams ant rankų. Koncertas vyks lapkričio 20 d. (sekmadienis) 11 val. Viečiūnų laisvalaikio salėje.

LNOBT nuotr.

Šįkart koncertą būtų tiksliau vadinti Muzika mažoms kojytėms, mat choreografas Donatas Bakėjus sukūrė kelionę per pasakas mažomis kojytėmis, nes koncertas patraukliai ir linksmai supažindina ne tik su klasikine muzika, bet ir klasikiniu šokiu. Taip lavinama vaikučių klausa, plastika, motorika, judesio pajautimas.

Donatas Bakėjus. Martyno Aleksos nuotr. iš LNOBT archyvo

Koncerte skambės LNOBT orkestro artistų atliekama klasikinė muzika, populiarūs, vaikams suprantami duetai iš klasikinių baletų, tarkim,  Raudonkepuraitės ir Vilko šokis iš Piotro Čaikovskio „Miegančiosios gražuolės“ arba Pelenės ir Princo duetas iš Sergejaus Prokofjevo baleto „Pelenė“. Bus ir ištraukų iš prancūzų kompozitoriaus Camille’io Saint-Saënso „Žvėrių karnavalo”.

Į muzikinį žaidimą mažuosius klausytojus ir jų tėvelius įtrauks vedėjai – LNOBT baleto trupės nariai, jie smagiai bendraus su mažyliais, padės suprasti šokio simbolių kalbą. Mažyliai bus įtraukiami į veiksmą, drauge bus atliekama specialiai jiems sukurta choreografija, mokoma nerašytų elgesio koncertuose taisyklių.

Klasikinės muzikos ištraukas gyvai atliks fortepijoninis trio, kuriame gros Aistė Birvydaitė (smuikas), Ignė Pikalavičiūtė (violončelė), Justas Čeponis (fortepijonas). Baleto solistai Adriana Jakonytė ir Jonas Kertenis mažiesiems surengs veikiausiai pirmąjį jų gyvenime baleto pasirodymą.

Sudarydamas koncerto programą, siekiau harmonijos ir žaismingumo. Žodžiu, bus ir linksmybių, ir sudėtingesnių atlikimo prasme baleto elementų, kuriuos šokio mylėtojams visada malonu stebėti.

Koncertas nemokamas. Trukmė 50 min.

Koncerto „Muzika mažoms ausytėms“ sukūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba