Lauko kino maratonas: savaitgalio kino seansai

Kriminalinis, muzikinis, trileris, drama – rinkis kokį nori žanrą ir nerk į kino istoriją kartu su žinomų aktorių sukurtais herojais. Šį savaitgalį – net keturi kino seansai!

Kino seansų pradžia – 21.30 val.
Druskininkų pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
Seansai nemokami.

Liepos 22 d. (ketvirtadienis) I
ŠTRAUKTI PEILIAI / Knives Out

Žanras: Kriminalinis
Sukurta: JAV
Trukmė: 2.10 val.
Cenzas:  N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Režisierius: Rian Johnson
Vaidina: Jamie Lee Curtis, Daniel Craig, Chris Evans, Michael Shannon, Ana de Armas

Harlanas Tombris (aktorius Christopher‘is Plummer‘is) yra itin sėkmingas (ir, žinoma, turtingas) rašytojas, švenčiantis 85-erių metų sukaktį. Šia proga į jo namus suvažiuoja visa didžiulė Harlano šeima. Kitą rytą po puikaus vakarėlio Harlanas randamas negyvas. Bylą tiriantis detektyvas Blankas (akt. Daniel‘is Craig‘as) labai greitai ima įtarti, kad mirtis nebuvo tokia natūrali, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Uždraudęs gausiai susirinkusiems giminaičiams bei tarnams išeiti iš namo, detektyvas pasiraitoja rankoves ir ima aiškintis, kas padėjo Harlanui persikelti į aną pasaulį.

Liepos 23 d. (penktadienis)
MEILE TIKIU / I still believe

Žanras: Romantinė drama, muzikinis
Sukurta: JAV
Trukmė: 1.55 val.
Cenzas:  N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Režisierius: Andrew Erwin, Jon Erwin
Vaidina: Gary Sinise, Britt Robertson, K. J. Apa, Shania Twain, Melissa Roxburgh

Drama „Meile tikiu“ pasakoja tikrą amerikiečių dainininko Džeremio Kempo (aktorius KJ Apa) istoriją. Muzikos pasaulyje siekiantis išpopuliarėti 20-metis vaikinas sutinka Melisą (aktorė Britt Robertson) ir ją beprotiškai įsimyli. Mergina taip pat nelieka abejinga charizmatiškam ir jautriam muzikantui. Nepaisant jauno amžiaus ir neilgos pažinties, Džeremis ir Melisa įsitikinę, kad yra skirti vienas kitam.

Tačiau likimas pasiunčia jiems patį sunkiausią išbandymą: Melisa sužino, kad serga vėžiu. Nenorėdama tapti našta, mergina bando Džeremį atstumti, tačiau jis nepasiduoda, nes neturi nė menkiausios abejonės dėl savo jausmų ir bendros ateities.

Liepos 24 d. (šeštadienis)
GRETA / Widow (Greta)

Žanras: Trileris
Sukurta: JAV, Airija
Trukmė: 1.38 val.
Cenzas:  N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Režisierius:  Neil Jordan
Vaidina: Isabelle Huppert, Chloe Grace Moretz, Maika Monroe, Zawe Ashton

Savo daiktus viešajame transporte žmonės kartais palieka ne todėl, kad užmiršta, o todėl, kad medžioja. Jauna, geraširdė ir naivi niujorkietė Fransė (aktorė Chloë Grace Moretz), metro vagone radusi paliktą rankinuką, net įsivaizduoti negalėjo, kaip šis radinys pakeis jos gyvenimą. Sąžininga mergina, rankinuke radusi adresą, pristato radinį tiesiai savininkei į namus. Užmaršioji rankinuko savininkė Greta (akt. Isabelle Huppert) pasirodo besanti fortepijono mokytoja prancūzė, viena gyvenanti prašmatniame name Brukline. Ir, žinoma, labai dėkoja Fransei už jos gerą širdį ir rūpestį.

Liepos 25 d. (sekmadienis)
NES JI YRA MOTERIS / On the Basic of Sex

Žanras: Drama, biografinis
Sukurta: JAV, Airija
Trukmė: 1.49 val.
Cenzas:  N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda
Režisierius:  Mimi Leder
Vaidina: Armie Hammer, Cailee Spaeny

1956 m. rudenį Ruth Bader Ginsburg (ją vaidina Felicity Jones) tampa Harvardo universiteto teisės fakulteto pirmakurse – viena iš devynių merginų maždaug 500 vyrų kurse. Prieš 60 metų visiems buvo įprasta, kad šeimą finansiškai išlaiko vyras, o moteris yra namų šeimininkė, kurios rūpestis – buitis ir vaikai. Nuoširdžiai tikėdama, kad toks požiūris riboja visų pirma jos pačios dukters galimybes gyvenime, Ruth nuolat ir aršiai su tuo kovojo.

Tačiau netgi puikūs akademiniai pasiekimai nesulaužė įsišaknijusių stereotipų: diplomuotos Harvardo auklėtinės nenorėjo samdyti nė viena teisės firma Amerikoje. Atsiradus laisvo laiko, Ruth visą savo dėmesį vėl sutelkė į didįjį tikslą: diskriminacijos lyties pagrindu panaikinimą. Ir nors ši užduotis tuomet atrodė kaip utopija, Odesos žydo šeimoje užaugusi užsispyrusi niujorkietė galų gale nugalėjo sistemą ir privertė visus suprasti, kad laisvė ir lygios galimybės yra visų žmonių, ne tik vyrų, privilegija.

#LaukoKinoMaratonas