KINO KARAVANO kelionių navigacijoje – Druskininkai

Liepos 16 d. Druskininkų gydyklų parke nuo 17.00 iki 22.30 val. didžiuliame lauko ekrane suksis net trys KINO KARAVANO atvežtos kino juostos. Piknikas su gerais ir kokybiškais filmais įsitaisius žalioje parko oazėje ant pleduko su vasaros užkandukais bus tikra atgaiva kūnui ir sielai bei proga smagiai pradėti dar vieną vasaros savaitgalį.

Druskininkiečiams ir kurorto svečiams KINO KARAVANO organizatoriai parengė tris kino istorijas įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovams:

17.00 val. filmas VAMPYRIUKAS (rež. Joann Sfar, Prancūzija, 2020, įgarsinta lietuviškai)


19.00 val. filmas ŽMONĖS, KURIUOS PAŽĮSTAM (rež. Romas Smulkis, Lietuva, 2020, N-13, lietuvių k.)


21.15 val. filmas TRIUMFAS (rež. Emmanuel Courcol, Prancūzija, 2020, N-13, subtitrai lietuvių k.)

Daugiau apie filmus ČIA.

Atsinaujinęs ir išaugęs „Kino karavanas“ leidosi į tikrą kino ekspediciją: per du mėnesius rengiasi aplankyti 40 Lietuvos miestų ir miestelių.

Aštuntus metus per Lietuvą važiuoja „Kino karavano“ autobusiukas: naujutėlis LED ekranas, atrinkti ryškiausi filmai. KINO KARAVANAS ruošiasi pažinti iki šiol dar neaplankytus miestus ir miestelius. Projektas šią vasarą rieda visomis kompaso kryptimis – nemokami filmų seansai po atviru dangumi vyks nuo Šilutės iki Švenčionių, nuo Ukmergės iki Marcinkonių – iš viso net 40 netikėtų vietovių. Ekspedicijos žemėlapį ir repertuarą galima atrasti čia.

Plati geografija ir naujasis LED ekranas

Per ilgus projekto gyvavimo metus kokybišką kiną regionuose pamilo dešimtys tūkstančių žiūrovų. Projekto komanda džiaugiasi vis dažniau sulaukianti pačių vietos bendruomenių įsitraukimo į lauko seansų organizavimą, kvietimų atvykti į pačius tolimiausius Lietuvos kampelius.

„Dėl peržiūrų po atviru dangumi kino entuziastai net pievas patys siūlosi nušienauti, kad tik būtų kur visiems kartu jaukiai mėgautis filmais“, – dalijasi projekto vadovė Ieva Pačkauskaitė.

KINO KARAVANAS Gargžduose, 2020, nuotr. Andrius Kundrotas

Šiemet „Kino karavanas“ aplankys 40 miestų ir miestelių, iš kurių didžiojoje daugumoje panašaus pobūdžio veiklos niekada nebuvo vykdytos ar yra vykdomos itin retai: kino ekspedicija vyks į Lazdijus, Rietavą, Pabaiską, Semeliškes, Elektrėnus, Šalčininkus, Skuodą, Širvintas ir daugelį kitų vietovių.

KINO KARAVANAS Marijampolėje, 2020, nuotr. Vytenis Skroblas

„Pagaliau įgyvendinsime žiūrovų ir savo svajonę išplėsti maršruto geografiją. Norime autorinį kiną padaryti kuo prieinamesnį visiems Lietuvos gyventojams, o kartu patys atrasti vietoves, pasižyminčias įdomiomis istorijomis bei išskirtiniu kraštovaizdžiu – nuo pajūrio miestelių iki vaizdingų pievų, geležinkelio stočių ir dvarų prieigų“, – priduria I. Pačkauskaitė.

KINO KARAVANAS Palangoje, 2020, nuotr. Gediminas Sass

Šią vasarą „Kino karavanas“ žiūrovus pasitinka su naujuoju LED ekranu, kuris reiškia ne tik puikią vaizdo kokybę, bet ir galimybę rodyti filmus dienos metu. Žiūrovų laukia daugiau seansų, tarp jų ir skirtų visai šeimai.

Kiekvienoje lankomoje vietovėje atsidarys vienos dienos lauko kino teatras, kuriame vyks po kelis seansus, iš viso įgyvendinant virš 100 peržiūrų. Šis LED ekranas – vienintelis toks tarp keliaujančių kino projektų Lietuvoje.

Kasdienybę praturtinantys filmai

Važiuodamas po Lietuvą projektas pakvies susiburti ir saugiai pasimėgauti kruopščiai paruošta programa – bus rodomi ryškiausi festivalio „Kino pavasaris“ hitai.

Šių metų repertuare – ką tik pasirodęs T. Smulkio filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“, spalvingas animacinis filmas visai šeimai „Vampyriukas“, gamtos trapumo ir išsaugojimo temomis kalbantys „Aš esu Greta“ ir „Suteik man sparnus“, o taip pat skandinavišką detektyvą primenanti juosta „Tapytoja ir vagis“, „Oskarui“ nominuotas ir žiūroviškiausiu šių metų „Kino pavasario“ filmu išrinktas „Quo Vadis, Aida?“ bei prancūziška, jautri ir labai vizuali drama „Gagarinas“.

Žiūrovai taip pat galės išvysti maištingą Džeko Londono knygos ekranizaciją apie laisvę ir kultūrą „Martinas Idenas“, tapybišką romantikos ir subtilumo kupiną dramą „Liepsnojančios moters portretas“ bei laisvės troškimu ir ikoniškos grupės „Kino“ lyderio Viktoro Cojaus muzika pulsuojančią juostą „Vasara“.

Daugiau informacijos ir tikslios seansų rodymo vietos bei laikai bus pildomi ir skelbiami http://kinokaravanas.lt/  

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, projektą remia Lietuvos kino centras, projekto partneris – Reikjaviko tarptautinis kino festivalis. Projekto draugas, besirūpinantis Skandinavijos šalių kinu – Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.