Karantino atlaisvinimas kultūros sektoriuje: žingsnis po žingsnio

Kaip pranešė kultūros ministras Simonas Kairys savo feisbuko paskyroje,Covid-19 rodikliams toliau pozityviai keičiantis, karantino atlaisvinimai kultūros sektoriuje vyktų tokia seka:

200 atvejų / 100 tūkst. gyventojų
Kartu su nebūtinųjų prekių parduotuvių atidarymu, galimybę atsidaryti turės ir muziejai, galerijos, kitos parodinės erdvės. Bus galima organizuoti kultūros renginius, neišlipant iš automobilio.

„Atsiprašau, kad čia miniu parduotuves, bet tai svarbus principas, kurį siekėme įtvirtinti. Kultūra šiandien yra svarbus žmogaus poreikis, reikalingos ne tik parduotuvės“, – rašo S. Kairys savo paskyroje.

150 atvejų / 100 tūkst. gyventojų
Leidžiama bibliotekų skaityklų veikla, laikantis grupavimosi reikalavimų. Taip pat bus galima kalbėti apie kino teatrų atsidarymą, traktuojant juos ne kaip renginius, o kaip paslaugą ─ tam bus nustatyti bendri specialūs reikalavimai, tokie kaip 10 kv. m. vienam paslaugos gavėjui ir pan.

50 atvejų / 100 tūkst. gyventojų
Į renginius uždarose vietose bus leidžiama 50 žmonių, lauke ─ 100.

„Ministerija siekia dvigubai didesnių skaičių, bet kol kas lieka taip“, – teigia ministras.

25 atvejai / 100 tūkst. gyventojų
Į renginius uždarose vietose bus leidžiama 100 žmonių, lauke ─ 200.

Dvigubai didesnių skaičių ministerija sieks ir čia.  „Saugumo reikalavimų yra daugiau, bet nenoriu užkrauti detalėmis. (…) Mano siekis, kad susidarytumėte bendrą vaizdą, kokiu keliu grįšime į įprastą gyvenimą“, – tvirtina S. Kairys.