Festivalio “Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA” rugpjūčio mėn. programa

Rugpjūčio 5 d. 21 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, „Eglė Comfort“ konferencijų salė

Gedimino Storpirščio dainuojamosios poezijos koncertas „Šaknys“

Aktorius, bardas, kompozitorius Gediminas Storpirštis atliks savo kūrybos dainas, įėjusias į naujausią, kūrėjo jubiliejaus proga šį pavasarį išleistą dainų rinktinę – trigubą kompaktinę plokštelę „Šaknys“. Ją sudaro populiaraus aktoriaus ir bardo muzikinė kūryba nuo mokyklinių ir studijų metų iki pat šių dienų.

Rugpjūčio 6 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, „Eglė Comfort“ konferencijų salė

Nebyliojo kino filmo Charlie Chaplin „MAŽYLIS“ ir gyvos džiazo muzikos vakaras su Arkadijumi Gotesmanu (mušamieji, perkusija) ir Dmitrijumi Golovanovu (pianinas)

Arkadijus Gotesmanas – vienas ryškiausių ir savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkų bei būgnininkų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, muzikos ir teatro projektų autorius ir atlikėjas, kompozitorius. Dmitrijus Golovanovas – klavišinių virtuozas, puikiai valdantis ir akustinį fortepijoną, ir elektroninius instrumentus, muzikuojantis su ryškiausiais šalies džiazo atlikėjais. Perkusininkas ir pianistas drauge improvizuoja pagal klasikinę Charlie’o Chaplin’o nebyliojo kino komišką dramą „Mažylis“ (1921).

20.30 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, kino ir koncertų salė

Teatro trupės „Komsa“ spektaklis Eugène Ionesco „Dviejų kliedesiai“

Rež. Olga Simonova
Aktoriai –  Caroline Paliulis (Lietuva) ir Thierry Gondard (Prancūzija)
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Jūratė Račinskaitė
Kompozitorius – Tvi Liadov
Iš prancūzų kalbos vertė Kristina Gascevičienė
Trukmė: 1 val.

Rumunų kilmės prancūzų dramaturgas Eugène Ionesco kartu su airiu Samueliu Beckett‘u yra laikomas absurdo teatro pradininku. „Dviejų kliedesiai“ – tai vieno veiksmo tragikomedija, kurioje autorius pajuokos vertus veikėjų asmeninius išgyvenimus priešpastato išorinio pasaulio tragiškumui. Vyras ir moteris, kartu jau septyniolika metų, audringai ginčijasi. Kas gali būti banaliau? Tikrai taip, jei ne ginčo priežastis: ar sraigė ir vėžlys yra tas pats gyvūnas? Greitai ginčas pasisuka kita linkme ir įgauna pagreitį, nepaisant vis garsiau girdimų už lango šūvių, sprogstančių granatų ir sužeistų žmonių riksmo…

Rugpjūčio 7 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, kino ir koncertų salė

Vlado Bagdono autorinis koncertas „Tuomet, kai buvau septyniolikos“

 Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius Vladas Bagdonas surengs autorinį koncertą visiems savo kūrybos gerbėjams. Tai reta proga pamatyti ir išgirsti aktorių, kurio milžiniškas indėlis į Lietuvos teatro istoriją yra įvertintas nacionaline kultūros ir meno premija.

Koncerte išgirsite senų, laiko patikrintų dainų bei naujų, dar negirdėtų kūrinių, atliekamų giliu, sodriu, hipnotizuojančiu Vlado Bagdono tembru.  Gaila, bet dažniau scenoje aktorių mato užsienio nei Lietuvos žiūrovai – tai reta galimybė išgirsti dainuojantį aktorių.

Rugpjūčio 8 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, „Eglė Comfort“ konferencijų salė

„Josifas, Marina ir Ana. Didieji poetai ir Lietuva“ | Jelenos Bogdanovič autorinis monospektaklis rusų kalba

Trukmė 1 val.

Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Jelena Bogdanovič monospektaklyje atskleidžia Vilniaus istorijas, apie kurias mažai kas žino, tai yra – didžiųjų XX amžiaus Rusijos poetų istorijas, kurios rutuliojosi ir Vilniuje.

Rugpjūčio 9 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, lauke, šalia kino ir koncertų salės

Pavelo Priažko „Trečioji pamaina“

Rež. Andrius Saulius Darela

Šiuolaikinio baltarusių kilmės dramaturgo Pavelo Priažko dramoje gvildenamas vaikystės tariamo ir privalomo laimingumo klausimas, kurį kelia personažai – paprasti vaikai, niekaip nepatvirtinantys „laimingos vaikystės“ stereotipo.

Vaidina Gardino aktoriai, šiuo metu kaip rezistentai prisiglaudę Lietuvoje ir spektakliu siekiantys paremti bei palaikyti represuotus Baltarusijos kultūros veikėjus.

Rugpjūčio 10 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, „Eglė Comfort“ konferencijų salė

Komedija „Produktas“ | Teatras „Boris und Konsorten“ (Vokietija), rusų kalba
Režisierius – Christof Küster, vaidina – Kathrin Kestler, Alexej Boris, dailininkė – Maria Martinez Pena.

Spektaklis sukurtas pagal žymaus šiuolaikinio britų dramaturgo, aktoriaus ir žurnalisto Marko Ravenhillo pjesę, 2011 m. pastatytas Klaipėdos dramos teatre.

Vokietijos teatro atvežamoje komedijoje „Produktas“ kino prodiuseris įkalbinėja aktorę vaidinti pagrindinį vaidmenį jo naujame filme – būsimame hite, pagal kurio scenarijų herojė netenka vyro per 2001-ųjų rugsėjo 11-osios tragediją, paskui lėktuve susipažįsta su arabu, kurį tučtuojau aistringai įsimyli, bet, sužinojusi, kad jis teroristas, išduoda mylimąjį policijai, o vėliau kenčia, per televiziją matydama jį Gvantanamo kalėjime. Spektaklio situacija – ir juokinga, ir skaudžiai atpažįstama.

„Produktas“ – išmoningai parašyta šiuolaikinės visuomenės baimių satyra, demaskuojanti visuomenės informacijos pramonės manipuliacijos mechanizmus.

Rugpjūčio 11 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, Comfort“ konferencijų salė

Muzikinis spektaklis-koncertas „Apie gyvenimą ir apie meilę“ | Estijos rusų dramos teatras, rusų kalba

Aleksandras Ivaškevičius – kino ir teatro aktorius, šiuo metu daugiausia vaidinantis Estijos rusų dramos teatre, stepo šokėjas, choreografas. Sukūręs dešimtis vaidmenų įvairiuose Estijos teatruose, 2000 m. pripažintas geriausiu Estijos aktoriumi už kunigaikščio Myškino vaidmenį spektaklyje „Idiotas“ (rež. J. Jereminas), dar kartą geriausio Estijos aktoriaus titulą pelnė 2004 m. 2014 m. Estijos prezidento apdovanotas penktojo laipsnio „Baltosios žvaigždės“ ordinu už nuopelnus kultūrai.

Itin populiariame muzikiniame spektaklyje-koncerte „Apie gyvenimą ir apie meilę“atsiskleidžia kaip charizmatiškas monospektaklio aktorius, jungiantis žodį, vaidybą ir šokį.

Rugpjūčio 12 d. 19 val.

Monospektaklis „Dabar many visai kita ugnis“ Samuelio Becketto dramos „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais

Rež. Saulius Varnas
Vaidina Sakalas Uždavinys, Vidas Petkevičius, Vidmantas Fijalkauskas
Violončelininkė – Elena Daunytė

Krepas bando išsižadėti pasaulio ir meilės – bando įvykdyti tai, kas neįmanoma – jis bando egzistuoti be žmogiškumo ir nori pabėgti iš kosmoso, o tuo pačiu ir išlikti jame. Krepo bandymas atsisakyti meilės – tai tarsi pačios egzistencijos atmetimas ir savo autentiškumo išdavystė. Todėl jis vis sugrįžta prie frazės „įsileisk mane“ – grįždamas prie tos paskutinės savo patirties, kai paskutinį kartą paniro jo siela į jos sielą… kai įvyko ta egzistencinė bendrystė.

Rugpjūčio 13 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, kino ir koncertų salė

Spektaklis Bertoldo Brechto „Vestuvės“ | OKT Vilniaus miesto teatras

Rež. Oskaras Koršunovas
Vaidina Karolis Vilkas, Žygimantė Jakštaitė, Kęstutis Cicėnas, Viktorija Žukauskaitė, Greta Petrovskytė, Lukas Malinauskas, Oskar Vygonovski, Artiom Rybakov, Kamilė Petruškevičiūtė

„Bertoldo Brechto „Miesčioniškos vestuvės“ (toks yra tikrasis pjesės pavadinimas) kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Iš esmės viskas sukasi apie paaiškėjusį ikivestuvinį nuotakos skaistybės praradimą. Spektaklyje kalbama ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje: vestuvės, laidotuvės, kosmogoninio ciklo pajautos ir šventimo tradicijos. Atveriama ir itin lietuviška specifika.

Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta.

Spektaklio prodiuseriai – OKT/Vilniaus miesto teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Rugpjūčio 14 d. 19 val.
„Eglės sanatorija“, Eglės g. 1, „Eglė Comfort“ konferencijų salė

Spektaklis – koncertas „Žiema Maljorkoje“ su Birute Mar (tekstas) ir Egle Andrejevaite (pianinas)

Tai muziką ir žodį jungiantis spektaklis-koncertas, sukurtas lenkų kompozitoriaus Frédérico Chopino ir prancūzų rašytojos George Sand gyvenimo ir kūrybos motyvais.

Spektaklio-koncerto scenarijus sukurtas pagal George Sand tekstus, amžininkų prisiminimus, išlikusius laiškus, liudijančius ypatingas tuometines dviejų kūrėjų patirtis, meilės įtampos ir aistros akimirkas, kontrastuojančias su buities sunkumų patirtimis.

Scenarijuje žodžiais paliudyti išgyvenimai virsta Chopino muzika, pagilinančia teksto pasakojimą emocionalia garsų kalba.