Vasarok ir vakarok su lietuvių kino klasika: kultinių lietuviškų filmų retrospektyva

Lauko kino maratono Druskininkuose šių metų naujiena – atskira lietuviškos kino klasikos programa „Vasarok ir vakarok su lietuvių kino klasika“. Lietuvos kino centras restauravo ir pritaikė šiuolaikiniams ekranams nemažai senųjų lietuviškų filmų, tad atsirado išskirtinė proga su lietuviška kino klasika supažindinti lietuvius,  o reikšmingiausius mūsų kūrėjus pristatyti jų nepažinusiai užsienio auditorijai.

Lietuviškus filmus žiūrovams pristatys kino žinovai, primindami ar supažindindami su filmų atsiradimo istorija, kūrėjais ir pagrindinius vaidmenis atlikusiais aktoriais. Žiūrovai galės pamatyti 8 kultinius lietuviškus filmus: „Herkus Mantas“„Sadūto tūto“„Skydis per Atlantą“„Gražuolė“, „Jausmai“„Riešutų duona“„Maža išpažintis“ ir „Vaikai iš Amerikos viešbučio“.

Paprastai lauko kino seansai Druskininkų pramogų aikštėje vyksta savaitgalio vakarais, nuo 21.30 val. Atšilus orams ir vasaros vakarams, filmai jau demonstruojami ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Žiūrovų patogumui filmai rodomi originalo, dažniausiai anglų kalba, su lietuviškais subtitrais, lietuviškai įgarsinti filmai bus rodomi su angliškais subtitrais.

Programa: