Post folkloras – senųjų dainų naujas sąskambis

Sakote, autentiškas lietuviškas folkloras nuobodu? Tuomet paklausykite folkloro kitaip! Rugpjūčio 7–9 d. Druskininkuose vyksiančios 27-osios Dainavos krašto folkloro šventės išskirtinė dalis – Post folkloro vakarai turėtų sudominti tuos, kurie ieško senų muzikinių tradicijų naujo sąskambio, ypač jaunimą, mėgstantį naujoves ir kitokią muziką. Post folkloro vakare koncertuosiančios grupės liaudies dainas atliks įvairiais muzikos stiliais.

„Tai folkloras kitaip, – sako Druskininkų kultūros etnografė Lina Balčiūnienė, – jei anksčiau muzikinis folkloras buvo suvokiamas kaip muziejinė vertybė, kurią svarbu išsaugoti ir autentiškai atkartoti, tai šiais laikais šią muziką atlikėjai jau geba pateikti savitai, kūrybiškai, ieškodami naujo skambesio, kitų išraiškos priemonių, taip chrestomatinę medžiagą pateikdami populiariau ir priimtiniau jaunajai kartai.“

Post folkloro vakare dalyvausiantis ansamblis „KUKUMBALIS“ (Merkinė) savo programą vadina „etno, folk, rock ir visais kitais monais“. „Kukumbalis“, kaip sako ansambliečiai, – mistiška vieta, kurioje jau 18 metų vyksta daug įdomybių. Čia naudojami cikri burtai, leidžiantys perkelti senoviškus laikus į nūdieną, o atlikėjai žino, kaip susidraugauti su kaukais ir kukiais Ir rengiasi šia patirtimi pasidalinti su žiūrovais!

Du gerai žinomi muzikantai – Robertas Semeniukas, kompozitorius, profesionalus gitaristas ir dainininkas, grupės „Žalvarinis“ įkūrėjas ir muzikos autorius, grojantis Marijono Mikutavičiaus grupėje, ir iš Druskininkų kilusi Viltė Ambrazaitytė, koncertuojanti su grupe „Žalvarinis“, „Contry Live Project“, dalyvaujanti kituose muzikiniuose projektuose, vienijami meilės muzikai, folklorui, besidomintys lietuviškomis šaknimis, rengia įspūdingą programą, kuri sužavės ir jaunus, ir vyresnio amžiaus žiūrovus.

FOLK TRIO – projektas, kuriame profesionalūs Lietuvos muzikantai subtiliai ir jautriai paliečia lietuvišką folklorą, prideda modernių ir klasikinių prieskonių, improvizacijų, o patiekia įvilkdami į nenuspėjamą, savitą, tačiau visada nuoširdų ir tikrą muzikinį rūbą. Jų programoje ne tik gerai žinomos, bet ir jau užmirštos, legendas pasakojančios istorijos, kuriose slypi raktas į mūsų pačių sielos gelmes. Senąsias liaudies dainas atliks Ineta Meduneckytė, jai akordeonu pritars Nerijus Bakula, o saksofonu – Jan Maksimovič.