Pasinerkime į virtualų meno kūrinių pasaulį

Druskininkų kultūros centras tęsia gyvenimą ir dalinasi galimybe susipažinti su kultūros paveldo objektais, meno kūriniais virtualioje erdvėje. Jūs galėsite skaityti knygas, klausytis geros muzikos, apžiūrinėti muziejų ekspozicijas, lankytis parodose ir kurti planus, ką norėsite pamatyti ir aplankyti, kai vėl galėsime laisvai judėti.

Skaitmeninėje Europos Sąjungos (ES) kultūros paveldo platformoje „Europeana“ – keliasdešimt milijonų literatūros, muzikos, vaizduojamojo meno ir kitų kūrinių, kuriuos skelbia tūkstančiai ES atminties institucijų: bibliotekų, muziejų, archyvų. Šioje platformoje suskaitmenintų Lietuvos kultūros paveldo objektų  – per 199 tūkst.

Interneto svetainėje www.epaveldas.lt yra sukauptas milžiniškas skaitmeninis lobynas, jūs greitai ir patogiai galite pasiekti tūkstančius meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Tai – Lietuvos kultūros paveldo elektroniniai vartai.

Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) viešojoje prieigoje   rasite informacijos apie didelę dalį muziejuose saugomų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų – eksponatų ir kitų vertybių, taip pat galėsite aplankyti arti šimto teminių virtualių parodų.

Lietuvos dokumentinio kino internete svetainėje www.e-kinas.lt pateikiama Lietuvos centriniame valstybės archyve saugoma senoji dokumentika – filmai ir jų aprašai. Šiuo metu čia yra šiek tiek daugiau nei 100 pavadinimų senųjų lietuviškų dokumentinių filmų su jų aprašais lietuvių ir anglų kalbomis.

Interneto svetainėje www.sinemateka.lt prieinami suskaitmeninti ir restauruoti dokumentiniai filmai ir videomeno darbai, saugoti VHS formatu. Nepriklausoma sinemateka – VšĮ „Meno avilys“ projektas.

Kultūros vartotojus taip pat turėtų sudominti Kultūros paveldo registras – nekilnojamojo ir kilnojamojo kultūros paveldo vertybių duomenų bazėje. Šioje svetainėje taip pat galima savarankiškai sudaryti maršrutus ir aplankyti Lietuvos kultūros paveldo vietas virtualiai.

Virtualių parodų svetainėje „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“ vartotojai  gali peržiūrėti muziejuose sukauptus ir saugomus vertingiausius, įdomiausius, lankytojus labiausiai dominančius eksponatus. Pristatomi ir unikalūs kultūros paveldo objektai, saugomi privačiose kolekcijose ar įstaigose, taip pat ir veikiančiose užsienio šalyse.

Išskirtiniai kultūros paveldo objektai prieinami ir interneto svetainėje „Lietuvos muziejų lobiai“. Lietuvos muziejų panoraminės nuotraukos skelbiamos interneto svetainėje www.panoramos.lt, o 3D  skaitmeninių vaizdų virtualios parodos pasiekiamos adresu https://sketchfab.com/limis/collections.

Lietuvos dailės muziejus siūlo vaikams pažintį su Vilniaus istorija, kultūra ir architektūra spalvinant internetines knygas „Miesto įkūrimas“ ir „Miesto gyvenimas“. Jas sukūrė Lietuvos muziejų informacijos ir skaitmeninimo centras (LIMIS).

Elektroninių knygų skaitymui – interaktyvi biblioteka www.ibiblioteka.lt.

Smagių potyrių ir pažinčių!

Parengta pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacinį pranešimą