Reikalavimai renginių žiūrovams ir dalyviams

Vyriausybės sprendimu kultūros, pramogų bei kitų renginių ir susibūrimų žiūrovai (dalyviai), norintys dalyvauti renginiuose, turi iš anksto apie tai pranešti renginio organizatoriui elektroniniu būdu (užsiregistruoti).

Renginių rengėjai turi surinkti šiuos duomenis: vardą, pavardę, telefono ryšio numerį, gyvenamosios vietos duomenis (gatvės pavadinimą, namo ir buto numerį, miestą, savivaldybę, šalį). Šie duomenys renkami tiesiogiai iš žmonių ir tvarkomi tik COVID-19 ligos (koronaviruso užkrato) užkardymo priemonių įgyvendinimo tikslais. Duomenys saugomi ne ilgiau kaip 21 dieną po įvykusio reginio ir po to iš karto sunaikinami. Gavus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prašymą, epidemiologinės diagnostikos tikslais šie duomenys centrui turi būti pateikti ne vėliau kaip per dvi darbo dienas.

Atnaujintame Vyriausybės nutarime išplėsta renginių sąvoka – nuo šiol renginiams taip pat priskiriami ir nekomerciniai viešieji renginiai, pvz., miestų šventės, festivaliai ir kt. organizuoti žmonių susibūrimai.

Taip pat nutarime nustatytas privalomas renginių bilietų platinimas arba dalyvių registravimas neatsižvelgiant į žiūrovų (dalyvių) skaičių. Siekiant užtikrinti srautų kontrolę ir kontaktų atsekamumą, numatyta pareiga renginio organizatoriui kontroliuoti žiūrovų patekimą į renginio vietą.

Pastarasis reikalavimas labai svarbus masiniams renginiams, kuriuose neįmanoma prognozuoti dalyvių skaičiaus ir užtikrinti kitų reikalavimų laikymosi.

Iki šiol renginiuose iki 300 dalyvių kontaktą turėjusių asmenų atsekti nebuvo įmanoma, tai reiškia, kad neįmanoma nustatyti infekcijos plitimo grandinės ir suvaldyti proceso.

Kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse yra privaloma:

– dėvėti kaukes žiūrovams ir aptarnaujančiam personalui (neprivalomos atlikėjams);
– laikytis mažiausiai 1 metro atstumo tarp žiūrovų arba žiūrovus sodinti į kas antrą kėdę;
– rankų higiena (plovimas ir/ar dezinfekcija).

Draudžiama renginiuose dalyvauti asmenims (žiūrovams, darbuotojams ar atlikėjams) turint simptomų arba jei paskirta izoliacija.