Kino karavanas SIERANEVADA

Liepos 19 d. 18.30 val. Druskininkų vandens parko konferencijų salėje
Filmą pristato publicistas Rytis Zemkauskas

2016 / Rumunija, Prancūzija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Makedonija / 173 min / N-13
 Režisierius – Cristi Puiu
Scenarijaus autoriai – Cristi Puiu
Aktoriai – Mimi Branescu, Judith State, Tatiana Lekel
Prodiuseriai – Anca Puiu, Mirsad Purivatra, Sabina Brankovic, Lucian Pintilie, Zdenka Gold, Labina Mitevska, Laurence Clerc, Olivier Théry-Lapiney
Operatorius – Barbu Balasoiu
Montažas – Cristi Puiu
Pardavimo agentas – Elle Driver
Platintojas – Kino Pavasaris Distribution
Dialogai – rumunų
Subtitrai – lietuvių, anglų

Filmo veiksmas vyksta Bukarešte, praėjus trims dienoms po teroristinio išpuolio Paryžiaus „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Keturiasdešimtmetis daktaras Laris su šeima atvyksta į tėvų namus, kur visa šeima mini tėvo mirimo ketvirtines. Kurdamas realaus laiko iliuziją Puiu beveik trijų valandų filme stebi komiškų ir dramatiškų situacijų kupiną šeimos mikrokosmosą, kur kiekvienas yra susitelkęs ties savo realybe, dabarties ir praeities interpretacija. Belaukiant kunigo skamba ne tik indai ir stiklai, bet ir šeimos paslaptys. Rumunų Naujosios bangos režisierius populiarų dramos prie vakarienės stalo žanrą įvelka į Lietuvai artimų ritualų ir mentaliteto rūbą.

„Puiu režisuojama kamera meistriškai nardo po buto kambarius ir koridorius suteikdama žiūrovui „didelio paveikslo“ iliuziją. Žiūrovas tik vėliau supranta, kad šiame chaose vienas personažas yra ryškesnis. Tai – Lario, kuris, kaip ir daugelis mūsų, tokių susitikimų akivaizdoje permąsto savo vietą šeimos paslapčių ir emocijų žemėlapyje.“ (A. Račaitytė)

Informacija – http://kinopavasaris.lt/lt/programa/5809-sieranevada